Nije sve tako sivo
Ekspert
- Joined
- 6 Feb 2022
- Messages
- 3,362
- Points
- 118
Viktor Orban je upravo priznao poraz na izborima.
Hoćemo li mi ovo čuti i u Srbiji uskoro?
Hoćemo li mi ovo čuti i u Srbiji uskoro?
Pa trebalo bi da se vrate, vjerovatno da.Sta mislite, da li ce Madjarska da se vrati na ESC ili ce i dalje da glumi ludilo?
Proporcionalni ima smisla kada je heterogena država i kada postoji lokalna incijativa, kod nas toga nema. A druga stvar da padne vođa ne bi nam trebalo 55-60% nego jedno 65% bar i to da izgubi u nekim selima. Bolje ovako kako nam je trenutno, iako nije idealno.Koliko bih voleo da i mi imamo ovaj mešoviti sistem izbornih jedinica gde se direktno glasa za poslanika
Orban i nije baš imao neke solucije. Izazivanje nasilja bi imalo dalekosežne posledice po reputaciju Mađarske koja je ipak članica EU i NATO. Kartu u jednom smeru ka Moskvi da kupi ne može, uveli su sankcije zbog rata. Da pobegne kod Trampa, on mu ne bi više bio koristan kao begunac, ima i većih problema.Žabac je barem mirno i kulturno priznao poraz, dok ovo ovde zlo ipak neće da siđe baš tako lako.