Izbori

Napokon je pao! Inače, Magyar je najavio povratak Mađarske na Eurosong ako pobijedi. 🔥
Želim mu da dobije većinu i da razbuca sve što je Orban usr*o.

Preko 80% ljudi izašlo na izbore. Bravo za Mađare, tako se ruši autokracija.
 
Csézy, predstavnica Mađarske na Pesmi Evrovizije 2008, osvojila mandat u okrugu Borsod-Abaúj-Zemplén. Ako se Mađari dogodine vrate na Evroviziju, eto neka je pošalju ponovo, i da ovog puta uđe u finale. :)

1776023318668.webp
 
Ovo će sigurno imati veliki efekat i na evropsku i na globalnu politiku. Ovaj Peter je čak još i neki desni centar ideološki, ali sa sigurnošću se može reći da je ovo veliki poraz desnice i euroskepticizma i da će se na mnogo načina odraziti i na ostale zemlje. Između ostalog, ovo je loša slika i za trenutnu američku administraciju čiji je VP dolazio u Mađarsku da podrži Orbana koji je ovako izgubio.
 
Da li će sad naš predsednik otvoriti prugu sa gosn Peterom Mađarem... :unsure: Najavljivali su da će krenuti u februaru, pa martu, a sada izgleda ništa pre leta, bar tako rekoše Mađari.
 
Koliko bih voleo da i mi imamo ovaj mešoviti sistem izbornih jedinica gde se direktno glasa za poslanika
Proporcionalni ima smisla kada je heterogena država i kada postoji lokalna incijativa, kod nas toga nema. A druga stvar da padne vođa ne bi nam trebalo 55-60% nego jedno 65% bar i to da izgubi u nekim selima. Bolje ovako kako nam je trenutno, iako nije idealno.
 
Žabac je barem mirno i kulturno priznao poraz, dok ovo ovde zlo ipak neće da siđe baš tako lako.
Orban i nije baš imao neke solucije. Izazivanje nasilja bi imalo dalekosežne posledice po reputaciju Mađarske koja je ipak članica EU i NATO. Kartu u jednom smeru ka Moskvi da kupi ne može, uveli su sankcije zbog rata. Da pobegne kod Trampa, on mu ne bi više bio koristan kao begunac, ima i većih problema.

Ono od čega može da pobegne je politička i krivična odgovornost pred domaćim sudom, vidim da je bilo puno skandala za tih 16 godina. Zato ne treba stati sa večerašnjom pobedom nego ih i dalje gaziti dok ne razotkriju i poslednji atom korupcije. Sve isto i nama treba, plus da budemo spremni na odbranu izborne volje na ulicama, mi već imamo posla sa teškom narko-mafijom.
 
Izbori
Back
Top