es Španija 2024: Nebulossa - Zorra

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,277
Points
118
et31rE2.png

Španski javni servis RTVE, odlučio je da i narednog predstavnika odabere putem Benidorm festa. Prijave za treći Benidorm fest traju do 10. oktobra putem zvaničnog veb-sajta španske televizije.

Imena 16 kandidata koji će učestvovati na takmičenju biće objavljena 11. novembra. Polufinalne večeri će se održati 30. januara i 1. februara, dok je finale zakazano za 3. februar 2024.

Učesnici Benidorm festa:
  • Almácor
  • Angy Fernández
  • Dellacruz
  • Jorge González
  • Lérica
  • Mantra
  • María Peláe
  • Marlena
  • Miss Cafeina
  • Nebulosa
  • Noan
  • Quique Niza
  • Roger Padrós
  • Sofía Coll
  • st. Pedro
  • Yoli Saa
Pesme će biti objavljene 14. decembra.

Benidorm2024ucesnici.jpg

POBEDNIK: Nebulossa - Zorra

 
Last edited:
Čitao sam na rtve da planiraju jedan od onih čuvenih muzičkih kampova u septembru, da su pozvani i inostrani autori, ali da to ne znači nužno da će neka od pesama završiti u selekciji festivala. I kao, forsiraće priču da je ovo ne samo takmičarski festival za odlazak na ESC, već će naglasak biti na tome da je u pitanju festival ''najboljeg što španska muzika nudi'' (šta god), a kako bi se privukli poznatiji autori/izvođači.

Pročitao sam i da je Ruth Lorenzo valjda želela da se ponovo vrati u ESC priču deset godina kasnije sa pesmom na engleskom, ali po pravilima max 40% teksta je dozvoljeno na jezicima koji nisu lokalni. Meni se pesma koju pominje (Woman) ne dopada. Kraj je kako-tako zanimljiv, ali mi je pretežno ozbiljno dosadna.
 
Pa Nochentera je postala baš hit tamo, vremenom su se ljudi počeli kajati što su glasali razmišljajući o Evroviziji a ne o samoj pjesmi.

Mada, ja bih opet izabrao EaEa jer mislim da niko drugi ne bi prošao bolje. Nijedna od drugih u ponudi ne bi imala jak televoting a ni jači žiri od onih 95 bodova Blankinih
 
Razumeo sam da žele verziju festivala poput Sanrema, koji jeste orijentisan na ESC u smislu selekcije predstavnika, ali da prvenstveno bude festival domaće muzike. To mi je sasvim ok, jer, ako neko u Evropi može da iznese kvalitetan festival, onda su to Španci.

I meni je EaEa i dalje najbolji izbor. Tvt u Liverpulu je čist kriminal, a ni žiri nije daleko od optužnice.
 
Nochentera je baš pitka pesma, lagana, baš za platforme. Ni ja ne verujem da bi se proslavila na ESC. Agoney bi bio totalno u senci Izraela.
 
Ma neka nama našeg Blančeta, vratila je veru u ESC, veru u muziku na ovom festivalu!! 🥰 🙌 😍
 
Kako volim ove tvoje gifove, tako su nekreativni i bledunjavi....ali ih bas volim
 
Završeno je prijavljivanje za Benidorm fest 2024. Stiglo je 825 pesama, u poređenju sa 455 koliko je stiglo prošle godine, a čak 200 je poslato u poslednja 24 časa.

Od 825 pesama, 23 su proistekle iz kampa koji je organizovao RTVE sa španskim i stranim kompozitorima u trećoj nedelji septembra, a o čemu će više biti reči u narednom periodu.

Imena 16 odabranih takmičara biće saopšteno 11. novembra u Sevilji, u okviru Latinskih Gremi nagrada. Oni će biti podeljeni u dva polufinala, a iz svakog prolazi po 4 u finale.​
 
Prenos objave 16 učesnika Benidorm festa biće u subotu, 11. novembra od 18:30 na RTVE Play.

Na manifestacilji u pozorištu Alameda u Sevilji naći će se i učesnici prethodna dva izdanja Benidorm festa: Blanca Paloma, Agoney, Alice Wonder, Alfred García, Gonzalo Hermida, Karmento, Megara, Sharonne, Tanxugueiras, Varry Brava i Vicco.
 

Ana rekla kako će možda pokušati na Sanremo 2025.
Vjerovatno se boji pritiska na ESC jer nemam dokaze ali ni sumnju da bi tamo ošurila lagano
 
Voleo bih da pre ode na BF, mislim da bi tamo imala veće šanse. Nije mi se svidela pesma sa Sanrema i generalno mi mnogo lepše zvuče njene pesme na španskom.

Nastupi su joj top i sviđa mi se i to što čak i najmanji/najnebitniji izvede uz koreografiju i verujem da bi ozbiljno osmislila i potencijalni NF nastup. Doduše, nekad je uživo vokalno tanka kada ima zahtevnije koreografije, pa bi mogla malo da radi na kondiciji.
 
Da, istina, nekad kao da se malo guši ali poštujem što se trudi da uživo pjeva makar i gubila dah ponekad
 
Back
Top