Šta trenutno slušate?

Voleo bih da je vidim na Evroviziji. Muzika joj je mešavina skandinavskog etno folka, elektronike, popa, sa elementima sanskrita u tekstovima i generalno hinduizma, duhovnosti, folklora i mitologije.

 
Ovu pesmu sam u poslednje vreme počeo redovno da slušam pred svaki ispit, jer me ishajpuje kao da idem u neki duel na život i smrt i sve sam više ubeđen da je jedna od najboljih pesama ikad snimljenih za neki film. Koliko slojeva u jednoj pesmi, pa ovo je umetnost.

Intro sa elementima flamenka pa onda ovi predivni prelazi na 0:24 i 0:40 u mešavinu roka/ diska/ elektronike i epski instrumental koji se više puta ponavlja, ovaj triler u glasu na 0:59, pa onda ove sirene u instrumentalu koje počinju na 2:34, pa posle njih sirene na 5:32. Kakva majstorija od pesme.


Kill Bill uopšte ima jedan od najboljih i meni najdražih filmskih muzika, ali ova pesma je stvarno nešto posebno 😍
 
Last edited:
Slazem se za Kill Bill.👍
Ja sam najlakse polagao ispite uz Within Temptation. Samo je problem sto sam ih kasno "upoznao". 🫤

Jedna od najboljih sa proslogodisnjeg Sanrema.
 
Nevena Paripović - Biću tu

 
Pošto je trenutno MAC aktuelan, podsetimo se najlegendarnijeg nastupa na MAC-u do sad. 😍


Mogli smo dobiti i temu za ovo.
 
U poslednje vreme sam opsednut albumom Preacher’s Daughter od Etel Kejn.

Ima baš neobičnu i tužnu životnu priču - ona je kantri-pop pevačica i trans devojka iz malog i ruralnog gradića sa Juga S.A.D. Odrasla je u ekstremno konzervativnoj i reigioznoj sredini i otac, koji je bio sveštenik i ugledan član zajednice, ju je tukao i seksualno zlostavljao godinama.

U ove tri pesme govori o tome kako joj je otac umro pre nego što je imala priliku da mu kaže koliko ga mrzi. U jednom trenutku, i sama postaje sveštenik za omladinu, pre nego što krene u tranziciju, ali gubi veru u Boga i odaje se alkoholizmu. Suicidalna je i priseća se scene kada sina njihovih komšija dovode nazad u sanduku nakon što izgubi život u ratu/ vojsci. On je bio jedan od jedinih ljudi iz te zajednice koji je bio dobar prema njoj i njegova smrt je natera da shvati da ne želi da umre za Boga, državu ili bilo koga, nego želi da bude slobodna, pa tako nastaje njena muzika.

Eto malo konteksta a možda se nekom svidi, imajući u vidu da je dosta nas na forumu gej i nije teško poistoveti se sa nekim ko je odrastao u maloj i tradicionalnoj sredini maštajući o odlasku odatle.



 
Back
Top