226. FSC - My Słowianie

Tako je vec bolje. Znaci samo zeleni odustao, mada je i on mogao poslati da bude 100%.
 
Evo od mene jedan sveslovenski semafor + iskoristio sam sličnu foru kao Margy na Milanovom FSC i grupisao pesme shodno jeziku, a potom ih rangirao prema boji i abecednom redu.

Lako sam izabrao kome idu glasovi u pf i, da mogu, sigurno bih nekoliko nagradio sa po 10/12p. Crvene mi baš nisu legle, sorry 😩

:ba:

Mirza Selimović, Ilma Karahmet - Mora da je ljubav
Shaderwan Code - Kad procvatu behari


:bg:
Papi Hans - Keks

:hr:
Harmonija Disonance - Zima

:cz:
Adam Mišík, Dorian - Proud
Kateřina Marie Tichá - Kolemjdoucí


:mk:
Dina Jashari - Boi

:me:
Dobbla Galiot - Retrovizor

:pl:
Brodka - Sadza
Męskie Granie Orkiestra - I Ciebie też, bardzo
Sanah - Melodia

Ania Iwanek & Riya Sokół ft. Piotr Cugowski - Miasto
Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień - Pokaż się
Paweł Domagała - Weź Nie Pytaj

Jerna - Śliwowica

:ru:

Artik & Asti - Devochka tantsuy
Dimash Qudaibergen - Okay
Etolubov - Mango
Jolka - Nechego terjat
Polnalyubvi - Kometi
Stepan i Meduza - Snezhana

Nargiz - Ya budu vsegda s toboy
Monatik - Silno
Shaman - Do samogo neba

Gorod 312 - Pomogi mne
Murakami - Vstrechi ne budet
Vera Brezhneva - Dobroe utro


:rs:

Milica Pavlović ft. Albino - Šećeru
Vanja Mišić - Poslije ljubavi

Nataša Bekvalac - Najgora
Senidah - Vatra
Tea Tairović - Balkanija
Zoi - Đavoli

Danica Crnogorčević - Veseli se srpski rode
Lexington - Potraži me


:sk:
Yael - My

:ua:
Artem Pivovarov - Dezhavyu
Okean Elzy - Obiymy
 
Bravo dodo! Drago mi je da ti je, poput Arnor Dana, i ova pesma legla :D
 
Katastrofa, ali ok mi je da "odmorim" od finala. :)
 
Obožavam slavenske jezike i baš uživam u pjesmama na ovom FSC-u. Malo je onih koje nisam mogla poslušati više od dva puta, za ostale ću teško rasporediti bodove... Mislim da će i od mene ovaj put biti komentara.

Sad mi je došlo da učim još neki jezik, recimo češki. :D
 
Možeš! :D Poljski bolje razumijem kad slušam (one koji sporo govore xD), čitanje mi teško ide.
 
Možeš! :D Poljski bolje razumijem kad slušam (one koji sporo govore xD), čitanje mi teško ide.

Super, dziękuję bardzo za sparcie 🤗
To prawda, polski się łatwiej uczy ze słuchu niż pisanie, a prawdopodobnie wynika to z dużej kombinacji liter podczas pisowni.
 
Dobro je, nije bilo strašno. :D Sastavljanje rečenica i pisanje tek mi ne ide pa to preskačem. Inače se već mjesecima mučim da naučim napisati riječ knjiga i svaki, baš svaki put, napišem pogrešno. 😅 Lakše mi je čak bilo napisati čovjek i djevojka.
 
Da li će Androga razumeti poljski? Ipak mu bolje ide bugarski :ROFLMAO::love:

Verovatno ću sutra ostaviti ocene u vidu 😇 i 👿...
 
Meni je od zapadnoslavenskih jezika najljepši slovački, od istočnoslavenskih ukrajinski, a južnoslavenski su mi možda i najmanje lijepi, valjda jer sam im najviše izložen pa su mi ništa posebno.
 
Setih se reklame za pivo sa Slovenima, ne znam znate li je.. forumaši iz HR verovatno. Fenomenalo je snimljeno i uvek me nasmeje :D



A pesmu ste mi urnisali sa ocenama, a baš je lepa :cry:
 
Dobro je, nije bilo strašno. :D Sastavljanje rečenica i pisanje tek mi ne ide pa to preskačem. Inače se već mjesecima mučim da naučim napisati riječ knjiga i svaki, baš svaki put, napišem pogrešno. 😅 Lakše mi je čak bilo napisati čovjek i djevojka.

Haha to je cak i lako ako se uporedi sa nekim drugim recima 🤭 (ovo sam morao na srpskom), na primer „książę” - princ i „ksiądz”-pop 😅
 
Miki je zaista rekao ją od dzaniasz piszem na polszkszczom.
 
Back
Top