249. FSC | Retro Decades

Tetsujin

Ekspert
Joined
4 Feb 2022
Messages
1,950
Points
118
logo.png
Poštovani forumaši,
dobrodošli na divno glazbeno natjecanje koje će vas vratiti u zlatno doba glazbe, dekade koje su obilježile generacije - osamdesete i devedesete godine! Danas smo ovdje kako bismo proslavili glazbene hitove i umjetnike koji su definirali ta nevjerojatna desetljeća glazbe. Ovaj događaj je prilika da se prisjetimo vremena kada su se naši walkmani punili omiljenim kazetama, kada smo glazbene videospotove jedva čekali na MTV-u i snimali na videokazete, a najviše kad su se plesali najpoznatiji koraci na plesnim podijima diljem svijeta osvjetljeni neonskim svjetlima.


80-te i 90-te godine donijele su nam raznolikost glazbenih žanrova, od popa, rocka, hip-hopa i elektroničke glazbe do balada koje su dirale srca. Naši izvođači su postali glazbene legende, a njihove pjesme su postale himne generacija. Zajedno ćemo proživjeti to nevjerojatno putovanje kroz glazbeno nasljeđe osamdesetih i devedesetih godina. Svi ste pozvani da se prepustite nostalgiji i uživate u glazbi koja je ostavila neizbrisiv trag u povijesti glazbe.

Prije početka prijava stavit ću dva broja u post. Iza jednog broja se krije dekada 80's, a iza drugog broja 90's. Naravno, nećete znati koja se krije iza kojeg broja. To samo znaju admini. Nakon toga ćete se moći početi prijavljivati. Vi ćete mi se javiti porukom da se prijavljujete odnosno tražite svoju dekadu, a ja ću vam odrediti koju ste dobili.

Kako? Npr. forumaš koji se prvi prijavi dobije 80's, drugi 90's, treći 80's i tako cik-cak dok se svi budu prijavljivali. Ja ću dobiti kao zadnji ono što bude po redu. Nakon što ste dobili svoju dekadu, krećete tražiti svoju pjesmu.

Prema prijavama 80-te će biti jedno polufinale, a 90-te drugo.


Jedini uvjet natjecanja je da budete u svojoj dekadi odnosno da je pjesma službeno izašla u dobivenoj dekadi.
Uz klasična Eurosong ograničenja, ostalih nema. :love:


80's > 1.1.1980. - 31.12.1989.
90's > 1.1.1990. - 31.12.1999.

>>> Zadatke možete početi tražiti u 22h, a prijave kreću u 23h. <<<
Prijave završavaju 18.9., u 21h.

Popis pjesama

 

Attachments

  • 249. FSC.xlsx
    34.5 KB · Views: 33
Last edited:
Finale

Doris Dragović - To
Tina Turner - We Don't Need Another Hero
Snap! - Rhythm Is A Dancer
Yazoo - Don't Go
Mariah Carey - Hero
Videosex - Detektivska priča
E-Type - Here I Go Again
Pat Benatar - Love Is A Battlefield
Britney Spears - (You Drive Me) Crazy
Spandau Ballet - True
Nightwish - Elvenpath
Pet Shop Boys - It's A Sin
Fiona Apple - Criminal
Belinda Carlisle - Leave A Light On
Luis Miguel - Amarte Es Un Placer
Michael Jackson - Dirty Diana
Skunk Anansie - Weak
Level 42 - Lessons In Love
Bon Jovi - In These Arms
Grover Washington Jr. - Just The Two Of Us
Ace of Base - All That She Wants



Finalno glasovanje | nedjelja, 24.9., 22.00h - srijeda, 27.9., 18.00h


80's
Zdravko Čolić - Pusti, pusti modu
Yazoo - Don't Go
Videosex - Detektivska priča
Tina Turner - We Don't Need Another Hero
Technotronic - Pump Up The Jam
Spandau Ballet - True
Pino D'Angio - Ma Quale Idea
Pet Shop Boys - It's A Sin
Pat Benatar - Love Is A Battlefield
Michael Jackson - Dirty Diana
Metallica - Home (Sanitarium)
Madonna - Borderline
Lili & Susie - Oh mama
Level 42 - Lessons In Love
Kenny Rogers & Dolly Parton - Islands In The Stream
Grover Washington Jr. - Just The Two Of Us
Đavoli - Ostani uz mene
Belinda Carlisle - Leave A Light On
Bajaga & Instruktori - Verujem ne verujem
Bad Boys Blue - You're A Woman

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBQM-okYwvsN8Iq-UldYiQj_Z8DP-EtIc



90's
Whitney Houston - Step By Step
Vesna Zmijanac - Idem preko zemlje Srbije
Snap! - Rhythm Is A Dancer
Skunk Anansie - Weak
Propellerheads ft. Shirley Bassey - History Repeating
No Mercy - Where Do You Go
Nightwish - Elvenpath
Mariah Carey - Hero
Luis Miguel - Amarte Es Un Placer
Guano Apes - Open Your Eyes
Goran Dimitrijadis Dima - Nije mene dušo ubilo
Garbage - Only Happy When It Rains
Fiona Apple - Criminal
Faith No More - Easy
E-Type - Here I Go Again
Doris Dragović - To
Despina Vandi - O perittos
Britney Spears - (You Drive Me) Crazy
Bon Jovi - In These Arms
Ace of Base - All That She Wants

https://www.youtube.com/playlist?list=PLBQM-okYwvsPG31jBTd0Ia1UUrXEW298Y



Polufinalno glasovanje | utorak, 19.9., 8.00h - nedjelja, 24.9., 18.00h


Prijavljeni | 40
Anhel, Bebi, Boxy, Choda, cinque, Destry94, Djole89, dracarys, Endrega, etica, Filhy, Ivana, Kakashi, kvazimodo, Leo Cezar, liberta, Lignjoslav, Majsta94, Mala, Marko, MarkoH, Micky, MilanB, Milos-S, Mrm, Nije sve tako sivo, Niko, Petar, Pokahontas, Replay, Ro97, Shum, sparkle, Stefan28, Stefix, Stole, Tetsujin, Tinte, Vax'ildan, zeleni.
 
Last edited:
Molim da mi netko odabere jedan od dva ponuđena broja. 🤓

1 ili 2
 
Predivno. :love: Bravo tets i hvala na objedinjavanju dve teme koje sam ja nekada davno organizovao pojedinačno. Biće ovo praznik za uši, definitivno.

E sad, problem će biti što verovatno neću moći da se odlučim šta da šaljem, jer imam otprilike 1000 pesama iz obe dekade. :love: Btw, ako neko želi pomoć, slobodno mi se može obratiti. (y)
 
Vidjeću hoću li učestvovati, ne zbog teme, nego zbog vremena. Će vidimo
 
Predivno. :love: Bravo tets i hvala na objedinjavanju dve teme koje sam ja nekada davno organizovao pojedinačno. Biće ovo praznik za uši, definitivno.

E sad, problem će biti što verovatno neću moći da se odlučim šta da šaljem, jer imam otprilike 1000 pesama iz obe dekade. :love: Btw, ako neko želi pomoć, slobodno mi se može obratiti. (y)
Koliko se plaća? 😂
 
Forumaši koji imaju poduži spisak pesama za slanje, ali nijednu iz perioda 80-ih i 90-ih

Heart Attack Fred Sanford GIF by MOODMAN
 
Jao sad si jetru noram oblozit debelim etilnim slojem jerbo na koje sam pjesme naletio ajme
 
Back
Top