262. FSC - Planet Wars

1714609756.png

Dobrodošli na 262. Forum Song Contest pod nazivom Planet Wars!

Devet zadataka (osam za svaku planetu Sunčevog sistema i jedan za Sunce), kao i 5 jokera, sakriveno je iza 50 brojeva [1,50]. Vi ćete svojevoljnim izborom zatražiti jedan dostupni broj i time se svrstati u tim koji se nalazi iza toga broja. Zadaci su raspoređeni po principu 9 zadataka * 5 + 5 jokera, ali nijedan od jokera nije isti, iza svakog jokera se nalaze po tri različita zadatka između kojih će forumaš koji je izvukao joker moći da bira, a pri prijavi pesme je dužan naglasiti za koji se tim opredelio.

Svakom zadatku sam dodelila po jednu ili dve lozinke. Ukoliko ne pronađate pesmu direktno odgovarajuću opisu zadataka, te lozinke možete iskoristiti da pošaljete pesmu koja u naslovu sadrži tu reč bez obzira na sam opis zadatka.

Krećemo sa Suncem. Sunce iako nije planeta centar je i izvor svog istoimenog Sunčevog sistema i bez njega ne bi moglo biti ni ovog našeg Planet Wars festivala.

1.ZADATAK : SUNCE
Forumaši sa ovim izvučenim zadatkom treba da pošalju pesme koje bude volju, radost, optimizam ili zahvalnost – pesme, koje možete zamisliti na najlepšim i najvećim festivalima i karnevalima dok masa uz njih potpuno bezbrižno se veseli.

Lozinke: Ples, Svetlost

2.ZADATAK : MERKUR
Merkur kao planeta koja je dobila ime po starorimskom bogu trgovine i putovanja Merkuru, koji je i kao glasnik bogova premostio komunikacijski jaz između bogova i ljudi, simbolično predstavlja svaku vrstu komunikacije, dijaloga i razmene.

Stoga, forumaši koji su kao zadatak izvukli Merkur treba da pošalju duete ili pesme u kojima pevački učestvuje više ljudi, ne računajući naravno bek vokale.

Lozinke: Text, Radio

3.ZADATAK : VENERA
Znate za izraz da su žene sa Venere? Venera ili Afrodita, boginja je lepote, čulne ljubavi i plodnosti.

Forumaši sa ovim zadatkom trebaju poslati jednog ženskog izvođača sa ljubavnom pesmom kojom se kroz tekst obraća nekom svom partneru ili simpatiji.

ALI! Ona se ne sme obraćati bivšem ili nekoj osobi iz prošlosti jer je Venera, šta? Boginja! Odnosno, obraćanje u prošlom vremenu je moguće ali samo pod uslovom da je kontekst pesme takav da je ta osoba još uvek pored nje ili uz nju. Dakle, ona ne sme patiti ni za kim, ali pesma mora biti ljubavna.

Lozinka: Lepota

4.ZADATAK : MARS
Mars ili Ares je bog rata, ali, on po simbolici predstavlja i energičnost, strast, mržnju, seksualnu energiju, agresiju, borbu i takmičarski duh.

Forumaši koji su kao zadatak izvukli Mars treba da pošalju agresivnije i tvrđe pesme žanrovski (hard rock, metal ) koje tematski nisu ograničene ILI pesme koje pripadaju nekom drugom žanru ali tematski moraju da odišu ili da se odnose na strast, seksualnu energiju, agresiju ILI pak da eksplicitno pevaju o bilo kakvoj vrsti borbe.

Lozinka: Energija

5.ZADATAK: JUPITER
Jupiter (pandan Zevs) je najveća planeta Sunčevog sistema koja je ime dobila po najvećem rimskom bogu. Smatra se planetom benefikom ili najdobroćudnijom planetom.

Jupiter tako predstavlja: učitelje, profesore, sveštenike, gurue, moral, etiku, religiju i filozofiju.

Tako, forumaši koji su kao zadatak izvukli Jupiter, treba da pošalju pesme sa pozitivnom (motivacionom) porukom ili naravučenijem u tekstu, ili pak pesme sa religioznim motivima.

Lozinke: Vera i nada

6.ZADATAK : SATURN
Saturn ili starogrčki Hron, gospodar je vremena i predstavlja hronos – vreme. On se nasuprot Jupiteru smatra vrlo teškom planetom.

Smatra se da Saturn predstavlja prošlost, istoriju i kako je najudaljenija planeta koja se golim okom može videti – mrak i tamu.
Ali, sa druge strane on simbolizuje i sigurnost, krugove, prsten, uređenje i mogućnost da nešto traje kroz vreme. Odnosi se i na pretke.

S toga, forumaši koji su kao zadatak dobili Saturn, treba da pošalju pesmu nastalu pre 1996. Godine, ILI pak, mogu da pošalju pesmu nastalu posle te godine ali samo pod uslovom da ta pesma direktno govori o nekom istorijskom događaju.

Tu godinu sam uzela kao ograničenje, jer kako je Saturn najudaljenija planeta koja se golim okom može videti, tako je moja godina rođenja najudaljenija godina u kojoj sam ja mogla postojati.

Lozinke: Prošlost, Krug


7. ZADATAK : URAN
Uran je prva planeta iza Saturna i nju ne možemo golim okom videti. Ona je kao Neptun novootkrivena planeta. Izvan Saturna se nalazi ili haos ili sloboda, zavisno od percepcije. Sve što se nalazi izvan Saturna, u osnovi se smatra divljim, ili nečim što mi lično ne možemo shvatiti ili ispravno doživeti.

Uran ima simboliku nečega što nije svakodnevno, što je neobično, čudno, uvrnuto, vanredno, izvan šablona. Predstavlja ljude između ludila i genijalnosti, ekscentrike, buntovnike, progresivce.

Tako, forumaši koji su kao zadatak izvukli Uran, treba da pošalju izvođače sa gore opisanom simbolikom (fizički kroz šminku ili stil, vokalno kroz potpuno autentični način pevanja...), ako želite i imate hrabrosti pesmu koju bi neko mogao nazvati trol pesmom, ILI pesme i izvođače koji su bili sastavni deo nekih društvenih revolucija poput hipi revolucije.

Lozinka: Hrabrost

8.ZADATAK : NEPTUN
Neptun je rimski bog mora. Predstavlja svet tajni i misterija, predstavlja sve što je skriveno, sa maskom, nedorečivo ili nedokučivo.

Predstavlja budućnost, sve o čemu maštamo, iluzije, supstance koje nam daju privide poput alkohola ili težih opijata. Ali i platonsku ljubav i atmosferu (kosmos).

Forumaši koji su kao zadatak dobili Neptun, treba da pošalju atmosferične, sanjarske pesme. Pesme koje nisu niti dramske balade niti brze, već jednostavno atmosferične pesme koje te uvlače i odvlače da odlutaš u atmosferu kao da si pod opijatima, kao da si između sna i jave, kao da putuješ ili kao da si prosto zanesen, srećno ili nesrećno zaljubljen.

Lozinka: San

9.ZADATAK : ZEMLJA
Sve znate ovde živite.

Forumaši koji su kao zadatak izvukli zemlju treba da pošalju pesme koje u svom naslovu sadrže reči koje se odnose na materijalne stvari i predmete, objekte, građevine, nešto što kao celina ne bi postojalo bez delatnosti čoveka. Recimo, ako neka pesma sadrži reč drvo nju ne možete poslati, ali ako u naslovu sadrži reč stolica, to onda možete poslati. Ali, ovde vam dajem još jednu mogučnost, možete poslati pesme koje nemaju takav naslov ako u njima se pripoveda priča o jednom ili nekom čoveku poput npr Priče o Vasi Ladačkom.

Lozinka: Zemlja

ZADATKE MOŽETE KRENUTI POTRAŽIVATI PUTEM PRIVATNE PORUKE OD 21:00h.

ROK ZA SLANJE PESAMA POČINJE 3. MAJA U 11:00h A ZAVRŠAVA SE 8. MAJA U 11:00h
.

SPISAK PESAMA : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rKa4eQYDvwA_Iob0rZYEkqknHqpYHcALyBhxWPSN4jQ/edit#gid=0
 
Last edited:
Verovali ili ne do sad mi je najtrazeniji broj bio jedan dzoker broj :ROFLMAO:

A gifove cu iskoristiti u prezentacijama.
 
Pluton je ostao uvredjen. U astrologiji ima veliki upliv 🌚
Mom znaku je vladalac i potrefilo se da mi je dosta toga pošlo neplaniranim tokovima baš u periodu kada su ga uklonili iz SS 😾
 
30 zauzetih brojeva.
Preostali slobodni:
1,2,6,7,11,12,13,14,15,16, 29,30, 31,35, 37, 39, 45, 46, 48, 49
 
Back
Top