Beogradsko proleće

Ne treba ovde očekivati pesme nalik onima za Evroviziju. Drugačija je svrha festivala, a i akcenat će biti na muzici, a ne na nastupima i scenografiji.
 
Upravo. Kao što Slovenci imaju Melodije morja in sonca i POPevku gde se prijavljuju prosečne pesmice, ali uvek ima nekih lepih.
 
Pesme ćemo premijerno čuti tek na samom festivalu.
 
To mi se sviđa za festival ovog tipa, podseća me na festivale kad sam bio klinac i prvi put čuo pesme na njima. :D
 
Kompanija Telekom Srbija, sa svojim brendom mts novi je naslovni sponzor Kombank dvorane, nekadašnje Dvorane doma sindikata – objekta koji ima decenijsku tradiciju održavanja kulturno-umetničkih događaja na Balkanu. Kultna, multifunkcionalna dvorana u centru grada od 29. aprila, tj. baš od dana kada se održava Beogradsko proleće, i zvanično će postati mts dvorana.​

IgIw2ey.jpg
 
Je l' moguće da je samo ovo ostalo od slobodnih mesta?

Screenshot_20220407-133831_Firefox.jpg
 
Nisam siguran da li su rasprodali ili su prvo u prodaju pustili balkon.
 
Pretpostavljam da će Dragana Kosjerina biti voditeljica.
 
To mi se sviđa za festival ovog tipa, podseća me na festivale kad sam bio klinac i prvi put čuo pesme na njima. :D
I meni se tako dopada, kao nekada na raznim festivalima sirom bivse SFRJ. Jos kad je uzivo orkerstar. 😊 Svakako se radujem ovom festivalu, iako necu moci pratiti uzivo. ☹️
 
Još jedna pjesma sa Beogradakog proleća čija je muzika korištena u seriji Junaci našeg doba:

 
U pripremi je CD Beogradskog proleća 2022. u izdanju PGP RTS-a na kome će se naći svih 18 kompozicija u ukupnom trajanju od 67 minuta. Tiraž izdanja je 500 komada.​
 
VIdeo sam deo priloga u Beogradskoj hronici - Graić je pričao o festivalu - rekao bih da sve to odlično rade. Maja Nikolić sa Graićevom pesmom 1994. godine, dok je još bila normalna:

 
Neko je ostavio sličan komentar ispod jednog od njenih klipova i lajkovala je :ROFLMAO: Imala je tako moćne pesme 90ih, onda je naprasno potpuno flipnula tu negde 2000. kada je izbacila onaj album Iz inata.
 
  • Like
Reactions: FFM
VIdeo sam deo priloga u Beogradskoj hronici - Graić je pričao o festivalu - rekao bih da sve to odlično rade. Maja Nikolić sa Graićevom pesmom 1994. godine, dok je još bila normalna:

Koliko sam ja sekao vene na nju kao klinac, čak i nakon što je izbacila gorepomemuti Iz Inata
 
Kod mene vlada blaga euforije pred sutrasnje vece. Mozda bude organizovano i neko porodicno glasanje.
 
Ne vidim nigde Angellinu na spisku, a upravo sam pročitao na RTSu da učestvuje?
 
Back
Top