Dečja Pesma Evrovizije 2023

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,332
Points
118
HeroesLogo.jpg
Domaćin 21. Dečje Pesme Evrovizije biće francuski grad Nica, zahvaljući prošlogodišnjoj pobedi Francuske sa kompozicijom "Oh Maman!". Takmičenje koje je rezervisano za decu od 9 do 14 godina održaće se 26. novembra sa početkom u 16:00 u dvorani Palata Nikaïa. Za titulu najboljeg nadmetaće se predstavnici 16 zemalja.

Slogan ovogodišnjeg takmičenja je "Heroes" (Heroji) što inspiriše i daje deci neverovatnu snagu koja će biti prisutna tokom ovog evrovizijskog događaja. Logo donosi vizuelnu reprezentaciju slogana sa snažnim, radosnim bojama i izgledom ulične umetnosti koja donosi savremenost i komunicira sa svim generacijama. Prskalice koje će oličavati zastave zemalja učesnica, napravljene su od kombinacije boja, krede, praha i vatrometa. Francuska televizija želi da stvori jedinstveno iskustvo i prenese eksploziju sreće u svetu u kom su deca heroji.

UČESNICI (poslušajte pesme klikom na plavi naziv)
:al: ALBANIJA: Viola Gjyzeli - Bota Ime
:ee: ESTONIJA: ARHANNA - Hoiame Kokku
:fr: FRANCUSKA: Zoé Clauzure - Cœur
:ge: GRUZIJA: Anastasia & Ranina - Over the Sky
:nl: HOLANDIJA: Sep & Jasmijn - Holding On To You
:ie: IRSKA: Jessica McKean - Aisling
:it: ITALIJA: Melissa & Ranya - Un Mondo Giusto
:am: JERMENIJA: Yan Girls - Do It My Way
:mt: MALTA: Yulan - Stronger
:de: NEMAČKA: FIA - Ohne Worte
:mk: SEVERNA MAKEDONIJA: Tamara Grujeska - Kaži mi, kaži mi koj
:pl: POLJSKA: Maja Krzyżewska - I Just Need A Friend
:pt: PORTUGAL: Júlia Machado - Where I Belong
:es: ŠPANIJA: Sandra Valero - Loviu
:ua: UKRAJINA: Anastasia Dymyd - Kvitka
:gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO: STAND UNIQU3 - Back To Life

Foto: ©Ville de Nice / nikaia.fr

Nice.jpg

Dvorana Nikaïa ima površinu od 2.200 kvadrata i kapacitet od 1.500 do 6.000 gledalaca za sedeće koncerte, odnosno do 9.000 uključujući mesta za stajanje.​

PalaisNikaia.jpg
 
Last edited:
Zanimljiva nemačka pesma. Znakovni jezik obožavam. Videćemo kako će izvesti da u isto vreme pokazuje i peva.
 
Mnogo manja arena nego u Jerevanu prošle godine.Nadam da će prenos ići na RTS 3.Dobra je ova pesma što je Nemačka odabrala.To je to za sada što imamo.
 
Neće RTS prenositi uopšte jer nisu u obavezi.
 
Julia, predstavnica Portugala otkrila je da će poruka pesme biti himna podrške mlađoj generaciji. Svojom pesmom želi da poruči svima da je bitno ceniti sebe, a inspiraciju je dobila zbog maltretiranja koje je doživela u školi u Americi.
 
Albanija je izabrala. To je Viola Gjyzeli (Moj svijet).
 
Ništa se meni to ne dopada. Ova Franceska nije loša, da je imala bolju pesmu, i ovaj mali je bar imao neku energiju. Ne znam da li je do jezika, pogotovo u baladama jako mi je teško da slušam. Volim recimo Dhuratinu pesmu Harrom, ona je sporija. Što se tiče Nemačke takođe mi je bledunjavo to, tako da očekujem da će bar biti nešto valjano od 16 učesnica.
 
Albanci se daleko više trude oko JESC-a nego mi.RTSH pravi čitav jedan Junior Fest,a RTS samo pozove predstavnika i kompozitora pesme u jutarnji program i to je to.RTSH prenosi JESC na svom prvom programu,a RTS na drugom,itd..
 
Back
Top