ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

➡️ Pesma Evrovizije 2022: Preuzmite listić za glasanje u finalu!


s9LlsgL.jpg
 
Ja iskreno ne vidim ni UK ni Svedsku u trci za pobedu. Mislim da ce se tu umesati neka druga imena. Ali Spanci ce razvaliti tvt, to je evidentno.
 
Prva tv - sledi: Konstrakta obaravrekoredevpregleda na yt, veceras finale Evrovizije
Gosti: Zika Zana, Marko Kon, Sanja Dolezal
 
Zaista fascinantno da je do nedavno Evrovizija prolazila ispod radara u Srbiji, a onda su se stvari malo pokrenule sa Hurricane. Ali ovo sada je otišlo mnogo dalje, bukvalno nema dana a da se na nekom kanalu ne priča o Evroviziji. Takođe mnogo tekstova na portalima i novinama, a i ljudi koji inače nisu bili zainteresovani za Evrovizuju sada pomno prate i komentarišu.
A sve to je postigla žena koja je do pre par meseci bila nepoznata široj javnosti u Srbiji. Stvarno maestralno. Hvala Konstrakti na tom osećaju velikog ponosa koji imam svaki put kad pogledam njen nastup... naravno voleo bih da ostvari sjajan rezultat večeras (da, mislim i na pobedu, why not), ali čak i da se to ne desi, učinila je već mnogo.
 
Ma najbitnije nam je ko će biti "1th" nakon glasanja, u konačnom poretku. ;)
 
Ne znam da li je neko vec ovo napisao, ali izgleda da je MBD odnosno Izrael diskvalifikovan tokom polufinala!!! Vriska! :ROFLMAO:
 
  • Love
Reactions: FFM
Napisano deset puta...
 
HaHahaha al najjace, mi koji smo ocekivali da se Izrael provuce u finale, a njega coveka diskvalifikovali
 
Ako vcrs pobjedi Ukrajna izgubit cu i ovo malo volje i želje što je mi je ostalo za esc-om
 
Jednom zasvagda - u pitanju je pogresno izrazavanje, umesto reci eliminisan (ispao u polufinalu) greskom je receno diskvalifikovan
 
Moj konačni top za finale. Tbh, ne pamtim jače finale ESC-a, 1-11 su mi odlične, 12-17 vrlo dobre, 18-20 okej, 21-23 podnošljive, a samo 24-25 u domeni nepodnošljivosti

Najveći groweri sezone kod mene su definitivno Portugal i Češka, a s druge strane Ukrajina i UK se malo srozale

  1. 🇳🇱 Nizozemska
  2. 🇸🇪 Švedska
  3. 🇵🇹 Portugal
  4. 🇫🇷 Francuska
  5. 🇵🇱 Poljska
  6. 🇫🇮 Finska
  7. 🇮🇹 Italija
  8. 🇦🇿 Azerbajdžan
  9. 🇷🇸 Srbija
  10. 🇨🇿 Češka
  11. 🇬🇷 Grčka
  12. 🇨🇭 Švicarska
  13. 🇬🇧 Ujedinjeno Kraljevstvo
  14. 🇱🇹 Litva
  15. 🇺🇦 Ukrajina
  16. 🇦🇲 Armenija
  17. 🇧🇪 Belgija
  18. 🇪🇪 Estonija
  19. 🇪🇸 Španjolska
  20. 🇩🇪 Njemačka
  21. 🇷🇴 Rumunjska
  22. 🇮🇸 Island
  23. 🇳🇴 Norveška
  24. 🇦🇺 Australija
  25. 🇲🇩 Moldavija
 
Ja do sada nisam rangirao jer nisam bio ni preslušao sve.

Ovako generalno bi mi top 5 bio:
:ge: Gruzija
:gb: Ujedinjeno Kraljevstvo
:pt: Portugalija
:fr: Francuska
:rs: Srbija

A u top 10 bi ušli od svih pesama još i:
:az: Azerbejdžan
:nl: Holandija
:cz: Češka Republika
:lt: Litvanija
:me: Crna Gora
 
Back
Top