ESC 2023 - Forumska kladionica

Ja ne znam šta je vama više s tom paranojom oko Ukrajine. Ako budu jedva 10. na kraju, puno sam i rekao
imaće sigurno 200+ tvt, ako ništa onda zbog ukrajinske dijaspore (stalne i privremene) koja je sad rasprostranjena celom Evropom.
 
Ja se malo igrao, probao da pogodim rezultate ko choda, samo mislim da ce mozda jos malo bolji plasman imati Italija i Svajcarska, a mozda malo losiji Spanija, Francuska i Austrija.

20230513_153455.jpg
 
Mislim da Italija ne može niže od nekog sedmog, osmog mesta, jer ima stalnu publiku koja voli jezik i njihove balade ovog tipa, a opet je pesma koja može pristojno da prođe i kod žirija.

Po onom bodovnom sistemu, ti vodis za 1 bod. Imas 36, ja 35
Poštovanje doktore kladionica, ali i ja imam 34,5 poena, kao i ti. Ako računamo u grupama Kipar i Belgiju koji su već dobili Grčku i Holandiju, to još po dva poena više.
Ali ja sam bolji od tebe jer nisam ni slušao pesme. 😜
 
Predviđanja ostavljate do početka prvog polufinala (utorak u 21h).
Prognozirate po deset zemalja iz svakog polufinala i za svaku pogođenu dobijate određen broj poena.

Prvo polufinale

Finska 1
Malta 3
Izrael 1.5
Srbija 2
Azerbejdžan 4
Irska 4
Letonija 3.5
Švajcarska 2
Holandija 2.5
Moldavija 2
Portugalija 2.5
Hrvatska 2.5
Norveška 1.5
Švedska 1
Češka Republika 1.5


Drugo polufinale

Albanija 3.5
Litvanija 2
Slovenija 2
Danska 3
Austrija 1
Island 3
Grčka 3.5
Jermenija 1.5
Gruzija 2
San Marino 4
Australija 1
Kipar 1.5
Estonija 3
Rumunija 4
Poljska 2.5
Belgija 2.5



1. Pogađate tačan plasman Srbije na ESC-u

Tačan rezultat - 3 poena
Razlika u plasmanu od tri mesta u odnosu na pravi - 1 poen
Sve ostalo - 0 poena

2. Pogađate kako će se plasirati direktni finalisti. Za svaku pogođenu zemlju u redosledu dobijate po jedan poen. Ređate ih od one za koju mislite da će se najbolje plasirati ka najslabije plasiranom.

Italija
Španija
Francuska
Nemačka
Ujedinjeno Kraljevstvo
Ukrajina

3. Ex-YU. Isti princip kao za direktne finaliste.

Srbija
Hrvatska
Slovenija

4. Pogađate ko će se naći u top 3. Za svaku pogođenu zemlju ide po dva poena.

5. Pogađate ko će se najbolje plasirati od sledećih država raspoređenih po grupama.


Švedska-Norveška-Danska-Finska 3 poena
Ukrajina -Moldavija-Gruzija 2 poena
Poljska-Austrija-Češka Republika 2 poena
Estonija-Litvanija-Letonija 2 poena
Kipar-Grčka 1 poen
Holandija-Belgija 1 poen
Španija-Portugalija 1poen
35 (polufinala)+ 2 (Big 5)+ 1 (Balkan) + 2 (Top 3)+ 3 (Skandinavija grupa) + 2 (Istocna Evropa grupa) + 2 (centralna Evropa grupa) + 2 (Baltik grupa) + 1 (Kipar grupa) + 1 (Benelux grupa) + 1 (Pirinejsko poluostrvo grupa) = 52 bodova
 
Šta bi Dulence? Ne videh tih 400+ poena za Ukrajinu sinoć.
Da, za Ukrajinu sam se bas zeznuo, nisam ocekivao toliko slab odziv ukrajinskih glasaca, to sam promasio posteno.

Ali, zato, pogodio sam za Srbiju da ce biti njen najgori rezultat u finalima, Belgiju Top 10, Estoniju Top Baltik, Hrvatska Top Balkan.

Ovog puta necu da vas smaram sa tiketima

I Italiju Top Big 5
 
Kako sada ide ovo, hoće li neko objaviti tabelu ko je najviše pogodio/ osvojio poena ili?
 
Mislim da Italija ne može niže od nekog sedmog, osmog mesta, jer ima stalnu publiku koja voli jezik i njihove balade ovog tipa, a opet je pesma koja može pristojno da prođe i kod žirija.


Poštovanje doktore kladionica, ali i ja imam 34,5 poena, kao i ti. Ako računamo u grupama Kipar i Belgiju koji su već dobili Grčku i Holandiju, to još po dva poena više.
Ali ja sam bolji od tebe jer nisam ni slušao pesme. 😜
A koliko doktore imas sada?
 
Čekam da Leo objavi. Mrzi me i to da računam. :)
Uglavnom sam Big 6 u kompletu omašio, u top 3 imam dva pogotka, SHS jedan. Baltik sam pogodio u grupama i Ukrajinu, ali sam omašio Švedsku i Češku. Znači, onako, prosečno ovaj ostatak poena.
 
Mislim da sam osrednje prošao, prošle godine točno pogodio Big 5, ali sam ih zato ove godine unakazio, mislim da nijednu poziciju nisam točno pogodio, Ex yu sam pogodio samo Hrvatsku da će bit najbolja jer sam u zadnji tren zamijenio pozicije Srbiji i Sloveniji 🤡
Ove grupe mi se ne da ni provjeravat, ali napamet znam da sam fulao Austriju i Finsku
 
Nisam se ni ja proslavio ovde baš , više sam nakon zvanične kladionice pogodio. Mrzi me da računam isto 🥲
 
Back
Top