ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,262
Points
118
ESC2024.png
68. Pesma Evrovizije održaće se u Malme areni u švedskom Malmeu. Polufinalne večeri su na programu 7. i 9. maja, dok će se finale održati 11. maja. Ovo je treći put da se najveće evropsko muzičko takmičenje održava u Malmeu, koji je prethodno bio domaćin 1992. i 2013. godine, a čak sedmi put da je zemlja domaćin Švedska.

Prema rečima Ebe Adilson, izvršne producentkinje naredne Evrovizije ispred SVT-a, uradili su sveobuhvatnu procenu kako bi razmotrili sve faktore uključene u organizovanje ovako velikog događaja. Malme je na kraju izabran jer je ispunjavao sve kriterijume, pruža lokaciju sa odličnim dvoranama i to je grad kroz koji posetioci Evrovizije mogu lako da se kreću.

Gradonačelnica Malmea, Katrin Stjernfeldt Jammeh, izjavila je da je ponosna i srećna što će ponovo dočekati Pesmu Evrovizije i svet u Malmeu. U prilici su da organizuju održivi aranžman i obezbede da i stanovnici i gosti grada, iz blizine i daljine, dožive isti, fantastični osećaj kao prošli put, ali sa potpuno novim iskustvima.

Malme2024_2.jpg

Malme arena je otvorena u novembru 2008. godine. Bruto površina kompleksa arene je 60.000 kvadratnih metara. Unutrašnja visina od poda do plafona je 22,5m. Za muzičke koncerte može da primi do 15.500 gledalaca u zavisnosti od pozicije bine. Udaljena je oko 12 minuta vožnje do aerodroma u Kopenhagenu, odnosno 25 minuta do aerodroma u Malmeu. Nalazi se 80 metara od železničke stanice Malmö Hyllie, te je do centra grada potrebno oko 6 minuta. U sklopu kompleksa je Malmö Arena hotel koji posluje u okviru Best Western grupacije, a odmah do arene je i šoping centar Emporia sa skoro 200 lokala.

MalmoArena.jpeg
 
JAAAAAAAAAAAAAAA KO DA SAM LUUUUUUUUDAAAAAAAAAAAAAAAA... AAAAAAHHAAAAAAAAAAA LJUBAV JE SVUUUUUUUUUUUUUUUDAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!
 
Rts sad objavio vest o Malmeu, tata se ubacuje "toj vise neje imteresantno, namesteno, sve se znaje..."

Ja se samo mislim, pa nikoj te ne tera da gledas...
 
Verujem u dobru produkciju, i prošli put je bila na nivou. Ali sam iskreno navijao za Stokholm.
 
Bolje Malme nego ideja o montaznoj odrzivo-seljivoj areni u Stokholmu.
 
Back
Top