ee Estonija 2024: 5Miinust x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

Pocinjem da budem ubedjen da ovo ispada. Ako poredimo sa Letom 3 od prosle godine koji je bio mnogo zarazniji, relevantniji medju ljudima + podrska celog govornog podrucja i dijaspore. Ovde je u pitanju humor koji je blizak malom broju ljudi, Estonija nema dijasporu, od okolnih zemalja imaju samo Norvesku i Letoniju. Zasad bih rekao da ce ispasti, a da ce njihovo mesto zauzeti Letonija ili Danska (mozda Albanija, mada se nadam da i Malta moze da se umesa nekako)
Daj bože da njihovo mesto zauzme Danska.
 
Ja mislim da komotno prolazi dalje i da će se plasirati bolje nego što se očekuje. U fandomu je potpuno splasnuo hajp i zasitili su se ovom pesmom, ali ljudi su generalno imali vrlo pozitivnu reakciju na ovu pesmu kada su je čuli prvi put i očekujem da će tako biti i sa kežualcima. Uopšte me ne bi iznenadio scenario Moldavije iz 2022.
Splasnuo je hajp svakako, kao i za Slimana, obe su izašle još prošle godine i naravno da su ove koje su objavljene od kraja januara do sredine marta mnogo zapaženije i popularnije.

Ali isto tako su prve reakcije bitne a na obe su ljudi baš dobro odreagovali tako da očekujem isto i u maju sa običnim gledaocima.

E sad, ne očekujem scenario Moldavije jer imamo i Holandiju, i Hrvatsku, i Jermeniju, i Grčku (sigurno sam još nekoga zaboravio) koje bi mogle da gađaju istu tu publiku Moldavije 2022. tako da jedino ako ih Estonci sve zasjene nastupom možda budu u vrhu kod publike. Ovako, između 10. i 15. mjesta mislim da bi mogli biti
 
Meni je ovo mnogo bolje, zaraznije i zabavnije od Let3 čiju pesmu nikad nisam uspeo da svarim i verovatno je više nikad u životu neću poslušati.

saska-karan.gif
 
Estonija ce ili sjajno proci, ili totalni potop ovde ne postoji sredina, ako sto su na youtube Moldaviju 2022.godine stavljali veoma cesto na poslednje mesto.
Dakle ljudi ili obozavaju ovo i u vrhu im je, ili im je poslednje 37.mesto, jedna najvise polarizovanih pesama ovogodisnjeg festivala.

Naravno ovo je losije od Let 3, koji mi je bio uz Svedsku prvi favorit prosle godine, ali Estonija mi je izmedju 7. i 9.mesta od 37 pesama konstantno, dok mi je Moldavija bila generalno bzv bas.....
 
Meni je ovo jedna od retkih pesama koje baš nemam želju uopšte da poslušam..
 
Ovo moze biti Moldavija, 238 poena publike i sića od zirija i top 6-7 u finalu, mada vise mi ovo deluje kao izmedju 10. i recimo 13.mesta u zbiru da bude na kraju.
Litvanija ce ostvariti ipak najbolji plasman od svih baltičkih zemalja, čak ne isključujem da Litvanija ove godine ostvari i svoj najbolji rezultat svih vremena na Evroviziji, a to bi bilo 5.mesto.
Do sada im je najbolji plasman 6.mesto sada već davne 2006.godine u Atini.
 
Back
Top