ee Estonija 2024: 5Miinust x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,263
Points
118
8rtHGup.png

Estonski nacionalni izbor Eesti Laul 2024 ove sezone se sastoji od samo jednog polufinala, a prethodiće mu preliminarna runda koja će se održati u Tartuu 20. januara. Tartu će 2024. biti jedna od tri evropske prestonice kulture. U preliminarnoj rundi žiri će odabrati 20 pesama na slepo, odnosno neće znati unapred ko su autori i izvođači, a od njih 5 ide direktno u finale, dok 15 ide u jedno polufinale. Iz polufinala u finale prolazi 5 pesama, tako da na završnoj večeri slušamo ukupno 10 izvođača. Žiri u prelimarnoj rundi i polufinalu činiće najmanje 35 ljudi uključujući obične članove koji će predstavljati ciljnu publiku, kao i članove sa muzičkom pozadinom, dok će u finalu biti sastavljen od najmanje 7 međunarodnih muzičkih profesionalaca pop muzike. Finale će se održati 17. februara, u prvoj rundi glasaće žiri i publika, a u superfinalu samo publika.

Prijave traju do 23. oktobra u podne. Prijava se plaća 50€ za pesme na estonskom jeziku, odnosno 100€ ukoliko je pesma na stranom jeziku ili višejezička, a ove cifre će biti udvostručene ako se prijava podnese u poslednjih par dana, tj. nakon 21. oktobra u podne. Jedan autor, odnosno izvođač, može konkurisati sa najviše 5 pesama. Na konkursu mogu da učestvuju i autori koji nisu estonski državljani, ali njihov broj na takmičenju ne može biti veći od estonskih državljana, odnosno rezidenata. Izvođač mora biti rođen ne kasnije od 6. maja 2008. godine. Miks i produkcija pesama mogu biti dorađivani do 3. decembra, a najkasnije do 4. decembra odabranih 20 izvođača mora spremiti video spot. Ideja scenskog nastupa predaje se do 15. decembra.

Autori pobedničke pesme dobiće novčanu nagradu od 5000 evra, drugoplasiranom autoru sledi 2500, a trećeplasiranom 1000 evra, dok izvođači koji osvoje prva tri mesta dobijaju po 1000. Ostalim učesnicima izbora sledi po 100 evra, dok prateći vokali koji budu nastupali u polufinalu ili finalu dobijaju 50 evra.

Estonska televizija uložiće u scenski nastup na Pesmi Evrovizije 5000 evra + PDV.

Imena učesnika preliminarne runde biće objavljena najkasnije 8. novembra, a pesme će se premijerno pustiti u etar u prvoj polovini decembra.


Spisak polufinalista (po abecednom redu):
5miinust & Puuluup - "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi"
autori: Põhja Korea, kohver, Lancelot, Päevakoer, Marko Veisson, Ramo Teder, Kim Wennerström

Anet Vaikmaa - "Serotoniin"
autor: Sven Lõhmus

Antsud - "Vetevaim"
autori: Aile Alveus, Antsud

Cartoon & Ewert Sundja "Oblivion"
autori: Joosep Järvesaar, Hugo Martin Maasikas, Ewert Sundja

Cecilia - "FOMO"
autori: Cecilia-Martina Mägi, Sander Sadam, Liis Hainla

Ewert and The Two Dragons - "Hold Me Now"
autori: Ewert Sundja, Erki Pärnoja, Ivo Etti, Kristjan Kallas

Inga - "No Dog On a Leash"
autori: Inga Tislar, Markus Palo

Ingmar - "Dreaming"
autor: Ingmar Erik Kiviloo

Laura - "Here's Where I Draw the Line"
autori: Laura Põldvere, Johannes Lõhmus

Ollie - "My Friend"
autor: Oliver Mazurtšak

Peter Põder - "Korra veel"
autor: Peter Põder

Silver Jusilo - "Lately"
autori: Silver Jusilo, Markus Palo

Sofia Rubina - "Be Good"
autori: Jason Hunter, Robert Stanley Montes, Renae Rain

Traffic - "Wunderbar"
autori: Stig Rästa, Silver Laas

Yonna - "I Don't Know About You"
autori: Johanna Eendra, Jakob Kaarma, Semjon Greef

Spisak direktnih finalista
Brother Apollo - "Bad Boy"
autori:: Erkki Sippel, Joseph Miettinen

Carlos Ukareda - "Never Growing Up"
autor: Carlos Ukareda

Daniel Levi - "Over the Moon"
autori: Daniel Levi Viinalass, Victor Crone, Vallo Kikas

Nele-Liis Vaiksoo - "Käte ümber jää"
autori: Peter Põder, Allan Kasuk, Nele-Liis Vaiksoo, Marek Sadam

Uudo Sepp, Sarah Murray - "Still Love"
autori: Liis Hainla, Uudo Sepp, Joel Sundkvist, Aleksi Wiklund

POBEDNIK: 5Miinust x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

 
Last edited:
Pa dobro, nista cudno, maltene svi estonski predstavnici su kad tad pokušali ponovo.
Slobodno nek se vrati s nečim što nije anemično i smrtno dosadno☝️
 
Sad videh da je ona i komponovala muziku i pisala tekst, dakle mila ima potencijal, iako mi ove godine nije bila među favoritima
 
Ona pesma sa juniorskog FSC-a joj je odlicna, moze tako nesto da napravi ponovo i da se vrati.
 
Daj Bože da se Ollie vrati, ali "Venom" je pesmetina kakva se dogodi jednom u 100 godina, mnogo mi je žao i dan danas što su propustili takvu priliku.
 
Daj Bože da se Ollie vrati, ali "Venom" je pesmetina kakva se dogodi jednom u 100 godina, mnogo mi je žao i dan danas što su propustili takvu priliku.
Više volim Venom, mada mislim da bi teško postigla rezultat kao Bridges.
 
Kad smo kod Baka Djeve, Baba Djeva kidaaaa! 💥🙌🔥😍

 
I ja mislim da bi uskoro mogli da pobede, ako ne sledeće godine, onda u bližoj budućnosti svakako. Uglavnom su nevidljivi, a onda kao grom iz vedra neba ubodu pesmu koja je ogroman potencijal. Ne računam ovogodišnju baba tetku, jer sam i dalje razjaren zbog Olija. Ubeđen sam da bi prošao makar 2 mesta bolje od Alike.
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Pa da, imali su oni meh pjesama, ali isto tako i par puta su bili u igri za pobjedu ovih novijih godina (La Forza, Goodbye To Yesterday), mada Eesti Laul stvarno svake godine ima par odličnih pjesama i biraju u Eesti Laul baš pjesme koje su autentnične i imaju taj neki njihov melos.

Što se tiče ove godine mislim da niko ne bi imao bolji plasman od Alike iako se ni meni ta pjesma nije nešto svidjela i iznenadilo me je kad je završila u TOP 10. Meni su svakako Bedwetters bili favoriti u Estoniji.
 
I ja mislim da bi uskoro mogli da pobede, ako ne sledeće godine, onda u bližoj budućnosti svakako. Uglavnom su nevidljivi, a onda kao grom iz vedra neba ubodu pesmu koja je ogroman potencijal. Ne računam ovogodišnju baba tetku, jer sam i dalje razjaren zbog Olija. Ubeđen sam da bi prošao makar 2 mesta bolje od Alike.
Čak i da je prošao koje mesto niže, bio bi mnogo primećeniji i publika bi znala da to ceni. Jako ozbiljan rok solista
 
Vala Estonija svake godine moze ocekivati pobedu posle 2001. godine kad su odneli pobedu sa onim krsom....
 
Meni je njihova pobednička u stvari i njihov drugi najlošiji izbor ikada (posle onog beogradskog remek dela)
 
Back
Top