gr Grčka 2022: Amanda Tenfjord - Die Together

Meni je mozda 2005. ovako jaca godina, ali ovde u 2004. se izdvojilo bas 3 zemlje i poeni rasprsili. A ovako za nijansu mi se vise dopada "Shake It". To je kad od dve odlicne pesme izaberi jednu.
Ovogodisnja, jeste ocekivano osvojila ziri, ali meni spada u red osrednjih, mozda ka slabijim njihovim pesmama do sada.
 
"My no.1" zvuči sveže sa strane aranžmana i dan-danas i pomela bi na ESC-u samo tako u 2022. Savršen balans "amerikanizovanog" i grčkog prizvuka (nije grčki samo sirtaki u onih 15s).
i-to-je-tako-goran-vesic.gif
 
Potpuno nepopularno mišljenje, ali meni su te 2005. godine sve ostale pjesme u top 5 bile miljama bolje od My number one 😳

A pobjednica je, dakako, trebala biti jedna i jedina Shiri Maimon 🥰
 
Potpuno nepopularno mišljenje, ali meni su te 2005. godine sve ostale pjesme u top 5 bile miljama bolje od My number one 😳

A pobjednica je, dakako, trebala biti jedna i jedina Shiri Maimon 🥰

Shiri..🥰🥰 Posle nje Letonci na 5. mestu, pa mooožda tek onda Mu number one.. Recimo da bi tako otprilike išao moj redosled.
 
Ovo je pokazatelj da Evropa ne voli ovakvu amerikanizovanu Grcku. Hocu da se vrate svom stilu. Helena je pevala na engleskom, ali je predstavila grcki zvuk celoj Evropi i postala jedna od najboljih pobednika u istoriji ovog festivala. Go Helena, Go Greece! ♥️🇬🇷
Pa da je stvarno tako kao što kažeš, u finalu bi se pre našao Kipar, nego Grčka.

Grčka se, koliko vidim, u poslednje vreme trudi da iskaže svoju pan-evropsku pripadnost(čudno zvuči) tako što više neće slati vrcave pesme(što to sad radi Kipar), već pokušava da se probije drugim elementima, sa kojima bi široka evropska publika, pogotovo ona protestantska mogla da se identifikuje. Pa su to ponekad balade, ponekad progresivne pop pesme, a ponekad i etno stvarčice vezane za Vizantiju i antiučku Heladu.

Sa druge strane, Kipar je preuzeo stari recept Grčke, koji je, već deceniju unazad, odbačen. I čini mi se da će im se jednom posrećiti
 
2019. Kanada,
2020/21. Holandija,
2022. Norveška.
Koja je sledeća zemlja iz koje će "pozajmiti" pevačicu?
 
Helena jeste rodjena u Svedskoj, ali je cista Grkinja. Ona je uvek potencirala da je Grkinja i da je to njena zemlja. I od pocetka svoje karijere je bila u grckoj muzici.
 
Pa dobro, daleko od toga da ostali nemaju veze sa Grckom. Prosto, Grci su cesto dovozili pevace iz dijaspore
 
Ali ostale ucesnice su uglavnom bile polugrkinje. Helenini roditelji su Grci.
 
Elena je jedina Grcka prestavnica koja im je donela najvise uspeha na ESC, 2001 trece mesto i pobeda 2005 niko pre nje ni posle nje nije imao takav uspeh niti ce jos dugo dugo.. eventualno ako opet ona ne prihvati ponudu da se vrati na eesc jel svake godine se njoj nude razne pesme koje ona odbije pa na kraju zavrse kod nekog drugog primer fuego.colors,el dibalo to su pesme za koje ja znam da su njoj bile nudjene i ne mogu prezaliti sto pesmu colors nije prihvatila da snimi jel to je zapravo ona, cujem Elenu u toj pesmi i bila bi u top 5 garant a ove dve je dobro sto je odbila jel je vec pobedila sa brzom pesmom ponavljala bi se,druga stvar nije ona vise mlada toliko da moze da vrcka za nju je ozbiljna pesmetina ako se ikad ponovo vrati na ESC npr nesto kao Survivor cini mi se da je i sama rekla pre neku godinu da bi se samo vratila na esc ako joj neko ponudi tako slicnu pesmu !
 
Back
Top