gr Grčka 2024: Marina Satti - ZARI

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,325
Points
118
RThQRpg.png

U današnjem izdanju emisije "Studio 4" grčkog javnog servisa ERT, objavljeno je da će Grčku na 68. Pesmi Evrovizije predstavljati 36-godišnja Marina Satti. Ova poznata pevačica prihvatila je ponudu ERT-a da ih predstavlja u godini kada se navršava 50 godina od prvog učešća Grčke na Evroviziji.

Pesma kojom će se Marina predstaviti nije još izabrana. Stoga, ERT i njena diskografska kuća Golden Records, odnosno Minos EMI (odeljak Univerzala), žele da se do izbora iste dođe putem otvorenog poziva. Od sutra, 25. oktobra, do 1. decembra, autori mogu slati pesme na email eurovision2024@ert.gr.

Marina je diplomirala klasični klavir, naprednu teoriju muzike gde je specijalizovana za klasično pevanje i glumu. Stipendista je Berklija, gde je studirala orkestraciju, produkciju i džez muziku. Kombinuje tradicionalnu grčku, arapsku i balkansku muziku sa popom. Predstavljala je Grčku u Evropskom džez orkestru, nastupala je u John F. Kennedy centru u Vašingtonu, a bila je i član vokalne grupe The Singing Tribe.

2017. godine je dospela na vrh top lista sa singlom "Mantissa", da bi kasnije izdala "Ponos Krifos" koja je premijerno predstavljena na platformi COLORS. a zatim i "Yiati Pouli M" na platformi NOWNESS. 2017. je osnovala ženski horski ansambl CHÓRES koga čini više od 150 žena od 15 do 60 godina, a cilj im je da sačuvaju, obrade i promovišu bogatstvo grčke tradicije, ali i da u saradnji sa savremenim umetnicima ožive tradicionalne pesme sa zvukom i estetikom današnjice. U maju 2022. objavila je album "YENNA". Ove godine je snimila dokumentarce "FLABOURO" i "TUCUTUM".

lq5twRR.jpg

Marina Satti - ZARI

 
Last edited:
Tu ima neko nevreme sutra da bude, drugo objašnjenje nemam.:D Odličan izbor što se izvođača tiče, nadam se da će i pesma ispratiti očekivanja.
 
Greek Eurovision representatives ethnicity
🇬🇷

2019: Greek - Canadian
2020/21: Greek - Dutch
2022: Greek - Norwegian
2023: Greek - Danish
2024: Greek - Sudanese
ERT is going global.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Ima potencijala, nisam čuo za nju ali kul interni izbor 😂
 
Dobra stvar je što konačno šalju svog izvornog izvođača. Poslušao sam par njenih pesama, ok su mi, ali ništa specijalno. Ipak mislim da uz neke etno elemente i dobru produkciju iz ovog može ispasti pristojan bopić.
 
Svidja mi se njen rad...Lana Del Rey sa primesama grckog zvuka....
 
Marina Sati je lično potvrdila,pesma će biti na Grčkom i imaće Grčki melos i etno motive,te tako Grčka konačno,prvi put od 2018,neće slati plastični amerikanizovani pesmuljak na engleskom,ovogodišnje ispadanje u polufinalu sa plastičnim amerikanizovanim pesmuljkom na engleskom ih je konačno podsetilo da treba da se vrate svom prelepom jeziku i kulturi.Bravo!
 
Pa više su mi zvučali british nego american ove godine, osim ako to nije jedno te isto nekome.

Ne znam ko je dEvojčica, čekam pesmu da čujem pa da sudim.
 
Isto i ja ne znam ko je, ali svakako da me raduje pevanje na maternjem jeziku a pre svega izvođač koji je iz te zemlje.
Međutim, jezik nije merilo (nečega, ..kod mene).
Oniro mou mi je bila 1. mesto 2018., prelepa pesma koju i danas volim i slušam, ali zasluženo nije prošla u finale (pevanje, izvedba, prezentacija,..). Kipar i Ela 2022 takođe.
 
Složio bih se sa Sanjom Vučić koja je rekla da je Jana mogla i jedan kadar da ima 2018. i da bi zaslužila finale jer je pjesma sjajna. Meni je i onakvo sve bilo bolje od kičeraja Sare Alto, recimo.
 
prvi put od 2018,neće slati plastični amerikanizovani pesmuljak na engleskom,ovogodišnje ispadanje u polufinalu sa plastičnim amerikanizovanim pesmuljkom na engleskom ih je konačno podsetilo da treba da se vrate svom prelepom jeziku i kulturi.Bravo!

Jao, te priče o ''plastičnim amerikanizovanim pesmicama'' i Zevsu su dosadile jbt. Imali su dva uzastopna top 10 plasmana u tom periodu.

Ozbiljno smara to kukanje. Grčki melos, detalje i vajb u pesmama svi volimo, ali prekinite da negirate druge pesme samo zato što vam se ne dopada stil.
 
Last edited:
Ma meni su od 2019. na ovamo stalno bili top 10 (Jana #1), ja volim i te pjesme, samo sam se uželio ovog zvuka koji se i kod njih zapravo sluša.
 
Back
Top