nl Holandija 2024: Joost Klein - Europapa

Ne znam, ne vjerujem da će iko biti toliko ubjedljiv po tvt, mislim da će i Hrvatska i Holandija biti u top 5 po tvt, zajedno sa još Ukrajinom i Izraelom, a peti ne znam ko će biti. Italija ili Francuska, recimo.
Litvanija, Estonija???
 
Litvanija će 99% u top 10 publici, Estonija... pa ne znam. Ja volim pjesmu, ali ne znam da li će baš glasati ljudi za njih koliko i za Hr i Nl.
 
Litvanija će 99% u top 10 publici, Estonija... pa ne znam. Ja volim pjesmu, ali ne znam da li će baš glasati ljudi za njih koliko i za Hr i Nl.
A Norveška ili Švedska?? Mislim nemoguce je od 5 skandinavskih pritom makar malo konkurentnih pesama da neko tu ne uzme dosta poena i bude top 5 u najgorem salucaju top 6 kod publike u finalu. Ove godine su to Švedjani i Norvežani koji mogu se svideti ljudima, ali isto tako ih mogu ljudi potpuno izignorisati..
 
Ne znam, volim Litvaniju, ali top 5 mi je stvarno vrlo ambiciozno predviđanje. Deluje mi više kao pesma za kojom odlepi evrovizijska publika, ali je šira publika iskulira. Top 15 realan, top 10 moguć, top 5 mislim ipak teško.
 
Ja Litvaniju ne vidim u top 10 pored žive Švedske. I Litvanac i blizanci su twinkići sa electronic pop pesmama ali je realno M&M kompliteniji i bolji paket. Još su oni manje više poznati širom Evrope i pevaju na engleskom.

Što se tiče Europape, nije mi se pesma sviđala na prvu, a ni na drugu nekako. Sada je počela da me voza, ali nešto ne vidim da su ljudi van Holandije toliko odlepili za njom.
Msm da od nastupa zavisi sve, i direktna konkurencija mu je Finska (još ima i onog lika s kojim liči) a ne Baby Lasagna koji ima electro rok pesmu i mislim da ima veći potencijal jer je na engleskom. Europapa je genijalna tek kada razumeš tekst, a koliko će to upaliti kod ljudi koji ne znaju o čemu peva... Ne znam
 
Last edited:
A Norveška ili Švedska?? Mislim nemoguce je od 5 skandinavskih pritom makar malo konkurentnih pesama da neko tu ne uzme dosta poena i bude top 5 u najgorem salucaju top 6 kod publike u finalu. Ove godine su to Švedjani i Norvežani koji mogu se svideti ljudima, ali isto tako ih mogu ljudi potpuno izignorisati..
Шведска мислим да ће бити у топ 10 укупно. Али ове 4 ми за сад дјелују да ће бити у врху публици, мислим да ће и Грчка да има довољно за топ 10 код публике.

Зато кажем, дјелује ми неизвјесније ово издање и тешко ми да видим некога да толико убједљиво добије публику кад их неколико има потенцијал за то
 
Шведска мислим да ће бити у топ 10 укупно. Али ове 4 ми за сад дјелују да ће бити у врху публици, мислим да ће и Грчка да има довољно за топ 10 код публике.

Зато кажем, дјелује ми неизвјесније ово издање и тешко ми да видим некога да толико убједљиво добије публику кад их неколико има потенцијал за то
Ne zaboravi Švajcarsku, ne zaboravi mozda cak i Belgiju recimo...

Naravno pod uslovom da imaju dobre nastupe i da razvaljuju vokalno pokidaju uživo..
 
Е па ето, има гомила пјесама за топ 10, биће лудница

А не бих рекао да није привукао пажњу ван Холандије:

Europapa

Spotify:
#1 Belgium
#1 Netherlands
#32 Estonia
#48 Lithuania
#98 Austria
#191 Germany

Apple Music:
#1 Netherlands
#2 Belgium

YouTube:
#1 Belgium
#1 Netherlands
#6 Estonia
#9 Sweden
#10 Norway
#15 Finland
#15 Iceland
#21 Luxembourg
#23 Austria
#26 Germany
#34 Denmark
#44 Switzerland
#94 Serbia
#96 Ireland

#38 глобално најгледанији видео
 
Meni se popravio utisak bio mi je na kratko cak i 10.mesto, ali ne mislim da ce pobediti i nije mi realno za top 5, cak mozda ni za top 10 ima boljih pesama, ali mi je pesma dosta bolja nego na prvo slusanje, tada mi je bio bas bzv potpuno..
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Meni se popravio utisak bio mi je na kratko cak i 10.mesto, ali ne mislim da ce pobediti i nije mi realno za top 5, cak mozda ni za top 10 ima boljih pesama, ali mi je pesma dosta bolja nego na prvo slusanje, tada mi je bio bas bzv potpuno..
Opaaaaaalac... Još malo pa Marko, pa onda Peace.. Sve polagačko dolazi na svoje.. 😛
 
Back
Top