hr Hrvatska 2023: Let 3 - Mama ŠČ!

Tia, Nina i Marko 💕 Dodao bih i Bernardinu Colors i Indiru.
 
Najbolje dvije pjesme su Rijeka i Tower of Babylon. Prva nije pobijedila jer je pjevačica lujka, a druga zato što su svi u državi bili lujke
 
2022. ubedljivo najgora godina za Doru i sve pesme budi Bog s nama. 2020. je bila najzanimljivija, Indira je bila bolja i od Kedza i od monotone Mije.

Ostale dve godine tamo-vamo.
 
Bernardina Colors i Here for love def najbolje od svih. Uz Mantru i ToB
 
Dora 2021. mi je mislim bila najbolja, ovo ostalo uglavnom bezveze uz par već navedenih iznimki
 
Na svakoj Dori par godina unazad je bilo pesama koje su glat mogle u finale ESC-a i konkurisati za neki pristojniji plasman, samo što na kraju nisu izabrane.

Ja očekujem makar 3 pesme dostojne ESC-a, a možda ih bude i više.
 
Meni licno sto se dopada (bez pobednika):

2019.
Kim Verson - Nisam to sto zele (nezasluzeno poslednje mesto)
Manntra - In the shadow (fenomenalna pesma)

2020.
Zdenka Kovacicek - Love, love, love (ali audio)
Alen Vitasovic & Bozidarka Matija Cerina - Da se ne zatare
Aklea Neon - Zovi ju mama (jako interesantna numera)
Indira Levak - You Will Never Break My Heart (sirova, ali odlicna)
Colonia - Zidina (moze se provuci)

2021.
Nina Kraljic & Alkonost of Balkan - Rijeka
Ella Oreskovic - Come this way (uzivo je bila nekako kruta, stegnuta)
Klapa Cambi - Zaljubljen (najbolja mi je pesma u ove 4 godine, ali onaj nastup sto je za decu iz vrtica, nikako)

2022.
Mia Negovetic - Forgive me (Oprosti)
Marko Bosnjak - Moli za nas
Tina Vukov - Hideout (moze i ovo da se provuce)
Elis Lovric - No war (kasnije mi se pocela dopadati)
 
Dobio sam sracku od nervoze zbog sutra

Ed nadam se ovakoj numeri

 
Da vidim sto se secam od poslednja cetiri izdanja Dore:
2019 - najvise mi se dojmila Lea Mijatovic, pa onda famozna Lidija Bacic, kad se setim koliku je pljuvacinu dobila zbog izgleda i zbog njene izjave "da svake godine bude Dora", ja ne vidim sta je tu rekla nesto pogresno...
2020 - definitivno najzanimljivija Dora, Indira Levak naravno bila prvi favorit, Colonia mi se dopala zbog nastupa, pa onda biseri Elis Lovric i Zdenka Kovacicek koja je prema komentarima zvucala kao da "ispusta paru"... Da se takmicenje odrzalo, ne verujem da bi Kedzo prosao
2021 - Nina Kraljic mi je bila favorit, steta sto je na kraju ispala kao Mala Niskolic da pljuje sve redom, Albina se izhajpovala i onda dodje nastup pun svega i svacega i onda puf. Utisak veceri su mi bili biser od Bojana Jambrosica i one Amerikanke
2022 - znaci ne ponovila se vise nikad. Mia Dimsic jeste bila najbolji moguci izbor, ali nedovoljno za finale i to se i videlo na kraju.
 
Juče oko ponoći čuo sam pesmu Distance od Marte.
Prijatan zvuk, pristojan vokal... laganica, u sebi ima neke primese "ajriš-etno" vajb.
 
Back
Top