hr Hrvatska 2023: Let 3 - Mama ŠČ!

Najbolje je kada može da se slobodno interpretira pesma, nešto slično kao ICS samo na plićem nivou
Slažem se, politika za svačiji ukus i perspektivu, inkluzivni tekst pesme koji ne diskriminiše nijednu interpretaciju (nego kao ako bude stani-pani, bolje im je da razjasne u opšte poželjnom pravcu lol)
 
Jedino se Babilon slažem, iako nisam fan te pesme. To bi definitivno bolje konkurisalo od klišea najgore moguće vrste koji je bio "The Dream"

Mislim da bi te godine "Brutalero" bio najbolji paket, uz bolji stejdžing skoro sigurno finale.
 
Mislim da je zadnji favorit koji je pobjedio na Dori bila Severina.
 
O kakvom nameštanju, svaki put do sada je pobednik Dore bio i pobednik kod publike.

Hrvati jednostavno ne znaju da biraju dobro iz nekog razloga.

Neš ti problema namjestiti pobjednika na tvt-u, kao da ionako znamo koliko je ljudi zaista glasalo.
Svidjelo se to nekom ili ne, brdo Dora pobjednika je pobijedilo jer je moralo pobijediti. Prva ona nekarizma prošle godine.
 
Nina Kraljić je bolje prošla kod publike,kod žirija je druga bila Bernarda.
 
Neš ti problema namjestiti pobjednika na tvt-u, kao da ionako znamo koliko je ljudi zaista glasalo.
Svidjelo se to nekom ili ne, brdo Dora pobjednika je pobijedilo jer je moralo pobijediti. Prva ona nekarizma prošle godine.
Pa jeste, ali je još lakše namestiti žiri. Najmanji problem.

Tu se često ulazi u neke teorije koje ne moraju nužno da budu opravdane, da je HRT stvarno hteo da namešta ne bi ni vraćao Doru nazad već bi nastavio sa internim izborima kao od 2016. Njima to ništa ne znači.
 
Kako ne znači? Prihod od sponzora, od televotinga, prihod od izvođača koji plate upad na Doru? I ovo nije teorija zavjere ni lupetanje, osobno znam jednu djevojku kojoj je otac platio HRT-u da nastupa na Dori
 
Kako ne znači? Prihod od sponzora, od televotinga, prihod od izvođača koji plate upad na Doru? I ovo nije teorija zavjere ni lupetanje, osobno znam jednu djevojku kojoj je otac platio HRT-u da nastupa na Dori
Ona što joj je ćale ambasador Hrvatske u Kanadi ili tako nešto? Ella?

Pa moguće da se učestvuje, definitivno ima šanse. Mislim kratkoročno mogu da se ugrade za neke pare. Ali sa druge strane, ako festival okupi dobre izvođače, dobru muziku i na kraju pobednika koji odgovara ljudima onda će daleko više zaraditi pošto će festival postati popularniji, pa samim tim će imati i veće prihode.
 
U sustini na Dori uvek bude bar jedna pesma za finale a nekad i vise ali ne pobede.

Dora 2019 bila bolja od Beovizije ali pobednik los i to je to.
 
Ma nije problem sto se namesta nego sto se ne namesta kome treba lol
Tako ispade

I dan danas mislim da bi Nazaret bila top 3 u Kijevu, jeste da je Borisova pjesma i dalje rado puštana pjesma na radiju ovde, ali ona bi sigurno prošla bolje.

Za Šolin neprolazak 2008. mi je baš krivo bilo, isto bi prošla bolje od KU, Stotinama godina od Celebrate... Marko od Mije... Jedino eto 2010, 2020. i 2021. da su izabrane pjesme za koje sam i ja mislio da su najbolje.
 
Pa 2011 u igri bio Zak sa onom jako lepom pesmom i oni posalju Kinzerku.

A ona kao trans gender fluid izgledala.

Ne znam sta je bilo u igri 2007 ali Dado nije bio najbolji svakako. Ustvari je l 2007e bila ona predobra pesma Nemam neeeemaaaam nemam nemam nikogaaaaa milaaa milaaaaaa...

Znaci blam. I oni pošalju Dada Topica.
 
Evropska unija, evrozona, ali ne i Evrovizija. 😭
 
Tako ispade

I dan danas mislim da bi Nazaret bila top 3 u Kijevu, jeste da je Borisova pjesma i dalje rado puštana pjesma na radiju ovde, ali ona bi sigurno prošla bolje.

Za Šolin neprolazak 2008. mi je baš krivo bilo, isto bi prošla bolje od KU, Stotinama godina od Celebrate... Marko od Mije... Jedino eto 2010, 2020. i 2021. da su izabrane pjesme za koje sam i ja mislio da su najbolje.
Nazaret, Čarobno jutro, i Nemam najveće greške Dore, i pjesma Antonije Šole takođe.
 
Back
Top