am Jermenija 2024: Ladaniva - Jako

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,770
Points
118
eYerYcJ.png

Duo Ladaniva predstavljaće Jermeniju na Pesmi Evrovizije u Malmeu. Čine ga jermenski vokal Jaklin Baghdasaryan i francuski multi-instrumentalista Louis Thomas.

Svojom muzikom, ovaj par otelotvoruje živu mešavinu jermenskog folka sa globalnim muzičkim uticajima. Od tradicionalnih balkanskih melodija do ritmova maloje (jedan od dva glavna muzička žanra u Reinionu, francuskoj prekomorskoj teritoriji u Indijskom okeanu), džeza i regea, spajajući tradicionalne jermenske melodije sa inspiracijama koje su crpeli iz njihovih opsežnih putovanja po pomenutom ostrvu, Latinskoj Americi i Africi, muzika Ladanive je odraz njihovog različitog porekla i nezasite radoznalosti za svetskom kulturom.

Ime grupe je inspirisano brendom terenskog automobila Lada Niva, što simbolizuje avanturistički duh ovog dua, budući da se penje na neotkrivene visine, baš kao i oni u svom bendu. Očevi Jaklin i Luisa posedovali su ovaj automobil dok su živeli u Jermeniji, odnosno Francuskoj, i na osnovu toga su lako došli do imena za bend.

Oni stvaraju pesme na osnovu svakodnevnih životnih iskustava, a sad će publika biti u prilici da čuje priču o slobodnoj devojci i razbijanju društvenih stereotipa i nadaju se da će publika zaigrati od srca uz pesmu. Osnovani su 2019. godine, a postali su poznati po pesmi "Vay Aman". Istoimeni debitantski album objavili su 2023. za francusku izdavačku kuću PIAS.

"Vay Aman"


"Kef Chilini"


Obrada srpske pesme "Ajde Jano"


e4duPLR.jpeg

Ladaniva - Jako

 
Last edited:
Iskreno nisam fan ovakve muzike (world music), ali me možda pozitivno iznenade kao grkinja, od koje takođe ništa nisam očekivao.
 
Narednih dana.
 
Ja Jaklin imam na FB, ladno sam zaboravio na to 😂

Idemo Hayastan 🇦🇲❤️
 
  • Like
Reactions: Mrm
Neki Armenac na stranom forumu piše da će ova pjesma ići, ali moguće da su je revampali. Objavljena na yt u sedmom mjesecu, iako u opisu stoji da je u devetom. Jedino ako su uploadali tada i cuvali sakrivenom

 
Bas mi svidja ova pesma sa njihovog albuma koji je izasao pre par meseci
 
  • Love
Reactions: Mrm
Nešto mi ne obećava ovaj izbor. Vuče mi na Belorusiju 2017. koju organski ne mogu da smislim.
 
Slažem se, meni nijedna njihova pjesma koju sam poslušao nije nešto. Ovo mi je baš onaj dosadni etno.
 
Pa to se i traži!
NonESC stuff!
🙌🙌🙌🙌 Joj kakva godina! ❤️
 
Back
Top