cy Kipar 2024: Silia Kapsis - Liar

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,263
Points
118
8jYAxBh.png


Tokom današnjeg predstavljanja programske šeme za novu sezonu, generalni direktor kiparskog javnog servisa Tanasis Cokos, saopštio je da će predstavnica Kipra u Malmeu biti 16-godišnja pevačica Silia Kapsis, koja je odrasla u Sidneju, Australija. Pesmu je komponovao Dimitris Kontopoulos, istaknuti grčki kompozitor i producent, koji je komponovao 11 evrovizijskih pesama, odnosno bio producent za još 3, sa kojima je ostvario i dva druga mesta (Shady Lady, Ukrajina 2008 i Hold Me, Azerbejdžan 2013 ) i dva treća (You Are the Only On, Rusija 2016. i Scream, Rusija 2019).

Silia ima kiparsko poreklo po ocu, odnosno grčko po majci. Bila je glavni vokal za jednu australijsku kompaniju mladih izvođača i nastupala je na brojnim događajima visokog profila širom sveta. 2022. godine objavila je debitantski singl Who Am I? koji je komponovala sa 12 godina. Usledili su singlovi No Boys Allowed i Disco Dancer u martu i maju ove godine, a nov se očekuje do kraja godine. Radila je sa svetski poznatim koreografima i odabrana je da nastupa za ImmaBeast Dance Company u Los Anđelesu.


Pored pevanja, Silia se oprobala i u glumi dobivši glavnu ulogu u kratkometražnom filmu "Pearly Gates" i seriji "Welcome to Our Lockdown" (2021). Radila je i na raznim televizijskim projektima za Nickelodeon, pojavljujući se i kao voditeljka Nick vesti.


H5os0PD.jpg

G6tChsb.jpg


Fotke iz filma "Pearly Gates", gde Silia glumi radoznalu tinejdžerku Zoe, ćerku Kejt i Džona, sa zrelošću koja prevazilazi njene godine.


KCI8DdY.jpg

czjaAM9.jpg
 
Dream team?

Not dreamy at all... :(
 
Svakako čekamo pjesmu, ali ovako na papiru mi ovo djeluje kao tako bzvz, neinspirativan izbor. Nit smrdi nit miriše
 
Ne dopada mi se preterano ovo što je do sada snimila, a opet, ne znam ni šta sam očekivao i logično da je tinejdžerski fazon kada devojka ima 16 godina. Nadam se da sa nečim mnogo jačim dolazi na ESC.

Sećam se da mi se Stefania 2020. uopšte nije dopala i nisam bio oduševljen kada su je opet prijavili za Roterdam, a ispalo je da sam obožavao Last Dance (koja je nesumnjivo nekoliko nivoa iznad one srednjoškolske drame).
 
Nisam oduševljen izborom. Nikad nisam razumeo interni izbor dece, ima vremena za njih, da malo steknu iskustvo kao izvođači, da se reše treme itd.
 
Ali ako Jermenija odabere Malenu,pobednicu JESC 2021,koja je samo mesec dana mlađa od Silje Kapsis,ona će biti pun pogodak,jer već ima evrovizijsko iskustvo sa JESC-a,što Silja Kapsis nema.
 
Ne znam, deluje mi da će biti nešto instant i nebitno. Nakon ovogodišnje pesmetine, ponovo se vraćaju u okvir proseka i generike, reklo bi se.
 
Videcemo za kipar nemam nikakva ocekivanja jedino sto kompozitor pesme dobar tako da ocekujem neki pop.
 
Zabavna činjenica
Posljednji pjevač za Kipar koji je bio potpuno kiparski bio je Hovig 2017. godine
!2018: Eleni Foureira- 🇦🇱/🇬🇷
2019: Tamta - 🇬🇪/🇬🇷
2020: Sandro - 🇬🇷/🇩🇪2021:
Elena Tsagrinou- 🇬🇷
2022: Andromaha - 🇬🇷/🇩🇪
2023: Andrew Lambrou - 🇦🇺
2024: Silia Kapsis - 🇦🇺
 
Zar Hovig nije Jermen? Ovo mi deluje kao bezvezan izbor
 
Kao iskusan ESC fan, sačekaću pesmu pre nego što iskomentarišem 😂 znao je Kipar da me iznenadi i pozitivno i negativno.

I da, BABH je treći najbolji kiparski plasman u 20 godina 😍
 
Ono kad pevace na Kipru i Grckoj bas ono nije briga za ESC, pa moraju vec godinama da kopaju po dijaspori....steta ranije su grcke zvezde veoma bile aktivne na nacionalnim izborima...treba Helena to malo da pogura kao pobednik ESCa
 
Ne znam šta očekuješ da bi Helena uopšte mogla da uradi, kada je od pobede em prošlo skoro 20 godina, em na njihovoj sceni ima i većih autoriteta. Doduše, siguran sam da bi bila ponosna da zna da ima tako posvećenog fana.

Uopšte mi ne deluje da pevači nisu zainteresovani i, zapravo, pitanje je šta uopšte mogu da urade kada oba emitera tvrdoglavo forsiraju interne izbore već godinama. Grci su imali dva top 10 plasmana prethodnih godina, a Kiprani zamalo pobedili, ali čak i sa takvom statistikom ipak mi ne ide u glavu zbog čega ne naprave makar neku mini selekciju, uključe publiku u izbor i sl. ERT se dodatno izblamirao prošle godine oko muljanja sa glasovima žirija u odnosu na demoskopski žiri + čak i da zažmurimo na tu dramu, sve pesme za koje se govorkalo da su stigle do kraja procesa su bile užasno loše.

Rekao sam već da su, za moj ukus, pojedina grčka rudarenja po dijaspori rezultirala divnim pesmama, ali ni meni nije sasvim jasno zašto toliko često ESC predstavnike traže izvan svojih granica.
 
Ne sumnjam u dobru pesmu drim tima, ali sve zavisi kako ce to ona da iznese uzivo.
 
Ne znam šta očekuješ da bi Helena uopšte mogla da uradi, kada je od pobede em prošlo skoro 20 godina, em na njihovoj sceni ima i većih autoriteta. Doduše, siguran sam da bi bila ponosna da zna da ima tako posvećenog fana.

Uopšte mi ne deluje da pevači nisu zainteresovani i, zapravo, pitanje je šta uopšte mogu da urade kada oba emitera tvrdoglavo forsiraju interne izbore već godinama. Grci su imali dva top 10 plasmana prethodnih godina, a Kiprani zamalo pobedili, ali čak i sa takvom statistikom ipak mi ne ide u glavu zbog čega ne naprave makar neku mini selekciju, uključe publiku u izbor i sl. ERT se dodatno izblamirao prošle godine oko muljanja sa glasovima žirija u odnosu na demoskopski žiri + čak i da zažmurimo na tu dramu, sve pesme za koje se govorkalo da su stigle do kraja procesa su bile užasno loše.

Rekao sam već da su, za moj ukus, pojedina grčka rudarenja po dijaspori rezultirala divnim pesmama, ali ni meni nije sasvim jasno zašto toliko često ESC predstavnike traže izvan svojih granica.
Najveci autoritet! Grcka kraljica na tronu.
 
Back
Top