lt Litvanija 2023: Monika Linkytė - Stay

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,532
Points
118
AtQ9uZv.png

Litvanija će svog ovogodišnjeg predstavnika izabrati putem nacionalnog izbora pod nazivom "Pabandom iš naujo" (Pokušajmo ponovo). Na konkurs se prijavilo više od 60 kandidata, a komisija ih je ocenjivala u dve etape, najpre da li ispunjavaju kriterijume, a potom je ocenjivala same pesme.

Odabrano je 30 izvođača koji će se nadmetati u 5 emisija: dva tzv. heat-a, dve polufinalne večeri i velikom finalu. Prva emisija će se emitovati 21, a druga 28. januara, polufinala su na programu 4. i 11. februara, dok ime predstavnika saznajemo u finalu 18. februara. Pravo glasa imaju kako publika, tako i žiri čiji će se poeni objavljivati nakon glasova publike, tako da ne utiču na javnost.

SPISAK UČESNIKA
  1. Agnė - „New Start“
  2. Aistė Pilvelytė - „We're Not Running“
  3. Alen Chicco - „Do You“
  4. „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ - „Sėdi ir važiuoji“
  5. Baiba - „When the Lights Go Out“
  6. Beatrich - „Like a Movie“
  7. Donata - „Dreamer“
  8. Gabrielius Vagelis - „Šauksmas“
  9. Gebrasy - „Saw Your Ghost“
  10. „Il Senso“ - „Sparnai“
  11. I. T. - „Žinau, tai tu“
  12. Joseph June - „Vacuum“
  13. Justa Rubežiūtė - „When I'll Find“
  14. Justė Kraujelytė - „Need More Fun“
  15. „Justin 3“ feat. Dj AugustYno - „Not Giving Up“
  16. Luknė - „Paradise“
  17. Mario Junes - „Do What You Do“
  18. Matt Len - „Midnight Train“
  19. Melona - „Song Of Whispers“
  20. Monika Linkytė - „Stay“
  21. Moon Bee - „Rumor“
  22. „Multiks“ - „London“
  23. NOY - „Destiny's Child“
  24. Paulina Paukštaitytė - „Let Me Think About Me“
  25. Petunija - „Love of my life“
  26. Rūta MUR - „So Low“
  27. „The PiXLS“ - „Šaukt“
  28. Viktorija Faith - „If You Ever Miss Me“
  29. Voldemaras Petersonas - „Things“
  30. W.I - „You Can Not“
POBEDNIK: Monika Linkytė - Stay

 
Last edited:
Lina Štalytė je DSQ zbog kršenja pravila, pesma je bila objavljena 2020. Umesto njih na listu su dodali The PiXLS - Šaukt.
 
Ovo baš obećava, baš, baš!! 👌

A naravno NAJVIŠE ubedljivo, Gabrielius Vagelis - „Šauksmas“!!! 🥰💥

Nešto osećam da je došlo vreme za našeg Gejba da leti visokooooo... 😻💪
 
Е ако је Мрмоту запао за ухо онда нека је Бог на помоћи
 
Zapravo je Gabrielius skroz solidan i mene isto zanima šta je spremio.

A naravno NAJVIŠE ubedljivo, Gabrielius Vagelis - „Šauksmas“!!! 🥰💥
Pa da nisi popio ban za Baltic izdanje, možda bi pogurao Penkeri u finale. :mad::LOL:
 
  • Love
Reactions: Mrm
Zapravo je Gabrielius skroz solidan i mene isto zanima šta je spremio.


Pa da nisi popio ban za Baltic izdanje, možda bi pogurao Penkeri u finale. :mad::LOL:
Eto vidiš... 😔
 
Sasvim mi je nepotrebno da neka država (naročito država sa tako malom populacijom) organizuje takmičenje sa 30 pesama 🤦🏼 Trebalo je da suze izbor na najviše 10-12 po mom mišljenju.
 
Нека је натакела украјинску заставу на профилну
 
Ne mogu više dočekati Gabrielius Vagelisovu pesmu za 2023. godinu... 🤩🤩🤩
 

Ovo je vrhunski!! 🤩💥

Litvanski izbor poslednjih godina kida.. 👏
 
Vrlo dobra pesma i više prija mom ukusu od Petunijine, koja je simpatična, ali nema gotovo nikakav instrumental 🤷🏼 Sa druge strane, ova pesma ima odličan sint instrumental, ali je sint generalno kriminalno potcenjen i gotovo nezastupljen žanr na Evroviziji, koja ipak ima averziju prema eksperimentalnijim muzičkim pravcima i pomalo je bejsik kada su žanrovi u pitanju (nije kritika, samo konstatacija).
 
  • Like
Reactions: Mrm
Vrlo dobra pesma i više prija mom ukusu od Petunijine, koja je simpatična, ali nema gotovo nikakav instrumental 🤷🏼 Sa druge strane, ova pesma ima odličan sint instrumental, ali je sint generalno kriminalno potcenjen i gotovo nezastupljen žanr na Evroviziji, koja ipak ima averziju prema eksperimentalnijim muzičkim žanrovima i pomalo je bejsik kada su žanrovi u pitanju.
Mogao bih potpisati ovo.. :)
 
Snippet Gabrieliusove pesme @Mrm
https://streamable.com/h18c22

Ne znam šta da mislim, sačekaću celu pesmu.
Hvalaaaaaa dodo!! 🥰
Hmmm... Loš je zvuk ovde, pa produkcija ne deluje dobro, ali zapravo mislim da nije tako.. Medija ima dosta klasičan RnB zvuk, što ne mora da bude loše.. Sačekaćemo celu pesmu kako kažeš, svakako i bolji zvuk, ali hvala ti što si stavio..👍
 
Meni se svidja. Inace volim sve Gabrieliusove esc pesme, mada ovo ce 100% uzeti Monika Linkite.
 
Njegovi PIN pokušaji su mi onako...recimo da volim one iz 2020. (nastup wtf) i '21. Ali generalno više mi se sviđaju pesme koje radi na litvanskom, a naročito one koje je izbacio u poslednjih godinu i po.
 
Back
Top