mt Malta 2023: The Busker - Dance (Our Own Party)

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,329
Points
118
BQiqvwL.png

Malteški javni servis PBS objavio je pravila za nacionalni izbor na kome će odabrati predstavnika na Pesmi Evrovizije 2023. Prijave će se primati onlajn od 17. do 31. oktobra.
Izvođači moraju imati malteško državljanstvo, a u slučaju da ih je više, onda ga mora imati glavni vokal. Autori i kompozitori mogu biti bilo koje nacionalnosti. Ovogodišnja predstavnica nema prava takmičenja na nacionalnom izboru. Pesme ne mogu biti komercijalno objavljene pre 15. oktobra 2022.
"Malta Eurovision Song Contest" (MESC) održaće se u januaru i februaru u četiri faze:
  • Eliminaciona faza - selekcija pesama nakon završenog konkursa
  • 40 pesama prolazi u četiri četvrtfinala (13.1, 20.1, 27.1. i 3.2) koja će biti prenošena u specijalnom programu na TVM, gde će takmičari nastupati bez koreografije
  • 24 pesme prolazi u polufinale koje će se održati 9. februara
  • 16 pesama prolazi u finale koje je na programu 11. februara
Pobedniku će pripasti i novčana nagrada u iznosu od 10.000 evra. Drugoplasirani takmičar dobija 4.000, a trećeplasirani 2.000 evra. Svi ostali učesnici izbora dobijaju po 300 evra.

POBEDNIK: The Busker - Dance (Our Own Party)

 
Last edited:
Niti manje zemlje, niti većeg broja pesama i više predtakmičarskih faza.
 
Malta mora podhitno da menja nešto, ne može više sa "cheesy pop" pesmama, potrebna im je promena itekako, u pristupu, u svemu, žanrovski, produkcijski, kompozicijski, sa tekstovima... U suprotnom se vrti u mestu, tapka, čak i ide unazad..
 
Chris Grech :love: Koliko sam volio Never walk away, ta pjesma je nešto ponajbolje što je ikad proizašlo s ovog festivala krindža i tragikomičnih tekstova. Mada, zanima me šta nas na tom polju čeka ove godine i ko će nadmašiti ono to get to you I'd learn to fly a plane od prošle godine 🙏

Drago mi je da Aidan opet ide na malteškom. Brooke mi je svaki put do sad bila bzvz + djeluje nafurano veoma
 
Objavili tizere, snipete, kako god.
Stvarno mi je žao što moram reći, ali oni ljudi, em ružni, em bez harizme, pesme na festivalu u Vrnjačkoj Banji su bolje isproducirane.
Jedino mi Brooke zvuči iole pristojno.
Ali ako će opet ovo da bude samo farsa, čemu onda onolike ne idi mi, ne dođi mi pesme.
 
Evo plejliste sa tizerima

 
Pa ne odaberu oni uvek ono najbolje. xd
Dobri isečci Brooke, The Busker i Eliana od ovoga što sam poslušala..
Iznenadila me Maxine Pace sa baladom, dosad je uglavnom učestvovala sa uptempo pesmama.
Aidan još gori nego za ovu godinu..
 
Mučno je bilo slušanje ovih isječaka, na temelju njih Brooke bi ovo trebala uzeti by a landslide. Nisam gotivio nijednu njenu pjesmu do sad, ali ova stvarno zvuči dobro, konkurentno.

Osim nje, ok zvuče Maxine Pace - Alone, Chris Grech - Undescribable i Haley - Tiktok. Aidan baš slab.

Sve u svemu, ajmo Brooke!
 
Njoj je beše Milanov radio pesmu 2018?
Mislim na Brooke.
 
Granično loša, a za onaj besmisleni, krindž tekst bi trebalo ići u zatvor
 
Brooke treba u Liverpool sa Checkmate,ona je apsolutno najbolja u ovoj veoma slaboj ponudi.Po kvalitetu pesma,mogu samo da zavide npr.Španiji.
 
Jezivo loše mi je sve, do te mere da mi se čak ni Brooke ne sviđa, jako mi bezlično i generično zvuči isečak, kao nešto što bi neko nekad ponudio Tijani Bogićević da snimi a ona rekla joj šta znam hvala ne bih ipak.
A sad, da je *u poređenju* bolja za klasu od ostalih u ovom kolektivnom gubljenju vremena, i samim tim najmanje zlo, to jeste.
 
Na red su dosli ovi isecci. U poredjenju sa slabasnom Spanijom, ovde mi se cini da moze biti nekoliko potencijalnih odlicnih pesama (naravno za mene).
A to su:
Bradley Debono - Blackout
Brooke - Checkmate
Cheryl Balzan - La La Land
Clintess Lura - Qatt
Maxine Pace - Alone
Nathan Creeping - Walls

Ima tu jos nekoliko dosta dobrih isecaka.
 
  • Like
Reactions: Mrm
I meni je ok, moram još jednom da poslušam da bih napisao šta deluje najviše obećavajuće...
 
Aidan - Regina definitivno favorit.

Ne znam da li smo ikada imali malteški na Evroviziji? Koliko se sećam on je i prošle godine bio jedan od favorita, isto na malteškom. Ovaj tizer zvuči obećavajuće.

Brooke nije loša isto, ali uzimajući u obzir da zvuči više kao žiri pesma i da sada isključivo publika odlučuje u polufinalu mislim da je Aidan bolja opcija.
 
Last edited:
Ne znam samo ko je u malteškoj delegaciji mislio da ovde ima dovoljno kvaliteta da naprave 4 POLUFINALA od 10 pesama.

Ovde sklopiš izbor od 10 pesama i da pevaš.
 
Back
Top