mt Malta 2024: Sarah Bonnici - Loop

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,330
Points
118
BQiqvwL.png

Malteški javni servis PBS ponovo bira predstavnika za Evroviziju na nacionalnom izboru "Malta Eurovision Song Contest" (MESC). Prijave traju do 20. septembra. Izvođači moraju imati malteško državljanstvo, a u slučaju da ih je više, onda ga mora imati glavni vokal. Autori i kompozitori mogu biti bilo koje nacionalnosti. Ovogodišnji predstavnici nemaju pravo takmičenja na nacionalnom izboru 2024. kao izvođači.
MESC će se odvijati po sledećeim fazama:
  • Eliminaciona faza - selekcija pesama nakon završenog konkursa. Izvođači mogu konkurisati sa više pesama, ali samo jedna može da prođe u polufinale. Spisak polufinalista biće objavljen u oktobru;
  • Pesme koje prođu u polufinalnu fazu biće izvedene uživo u tv prenosu na TVM, gde će takmičari nastupati bez koreografije i scenskih rekvizita. U polufinalu glasaju i žiri i publika;
  • Nakon poslednjeg polufinala biće objavljeno kojih 12 pesama prolazi u finale. Finalisti će potom imati po sat vremena, uz maksimalno tri pokušaja, da snime nastupe koji će biti emitovani tokom finala i za koje će glasati žiri i publika. Tokom finala, koje će se održati u januaru 2024, biće emitovani i video spotovi finalista koje su dužni da snime, a zašta će im Malteška televizija dati po 5.000 evra.
S obzirom da će svi finalisti dobiti budžet za spotove, neće biti novačnih nagrada za prva tri mesta kao ove godine. Polufinalisti dobijaju po 300 evra. Na izboru biće dodeljeni i trofeji za prva tri mesta, kao i za najbolji video spot i najboljeg novajliju.

Malteška televizija zadržava pravo da uz pobednika na Evroviziju pošalje sopstvene prateće vokale i/ili plesače.​

POBEDNIK: Sarah Bonnici - Loop
 
Last edited:
5k eura je dobar iznos za solidan nastup. Naravno, sve ovisi o mogucnostima pozornice i produkcije, ali ja bi, da sam u finalu MESC-a sve ulozio u nastup koji bi mi ujedno bio i spot
 
Pa nastup i spot nisu isto. Za muzički spot dobiju 5k evra i idu da ga snime gde i kako hoće. A nastupi koji će se emitovati u finalu pored tih spotova, tzv. "live on tape" se snimaju u studiju/dvorani kao ono za ESC tokom korone, snimaju ceo nastup u cugu i to je to, a ne kao spot satima ili danima. Takođe, tokom finala MESC-a, tj. za te unapred snimljene nastupe, moći će da koriste rekvizite minimalno, onoliko koliko to uslovi dozvoljavaju, dok za video spot mogu daleko više da urade.​
 
Opet krivo čitam 🥴

A realno, neki nastupi s esc-a, melodija mogu komotno bit i spotovi koliko su konceptualno dobro naoravljeni
 
To da, ali nastupi sa MESC-a, tj. malteškog izbora, teško :D
 
Malteška televizija je objavila spisak 36 polufinalista. Od 27. oktobra biće objavljivane interpretacije uživo, po 9 pesama nedeljno, tako da će se nakon četiri nedelje čuti sve pesme. Svake nedelje će publika i žiri glasati i odabrati ukupno 12 finalista.

Spisak polufinalista

Malta2024polufinalisti1.jpg
Malta2024polufinalisti2.jpg
 
Misli li neko gledati u petak prvo polufinale malteškog izbora? Prve pjesme sezone nacionalnih finala...
 
Ako bude na YT, možda bi neko mogao da organizuje Gledamo zajedno na WT. I još neko NF... :)
 
He he he... Nije baš toliko tragikomičan. Una Voce per San Marino je Freak Show. :eek:
 
Ok nisu toliko loše prve pjesme. Bewsa mi se najviše sviđa za sada.

Ovdje neko postavlja sve live nastupe prvog polufinala.

 
Može naknadno da se odgleda? Zaboravih da upalim.
EDIT: Vidim sada na ovom kanalu. Odslušaću pesme pa ću da napišem utiske. Drago mi je da su suzili izbor pesama, jer onakva NF su bila nepodnošljiva. Kvarteti, pa polufinala, pa superfinala..
 
Pesme na malteškom? To me zanima!
 
Voleo bih da pošalju pesmu na malteškom. 🙏
 
Za sada mi se najviše sviđa Wild card. Sarah je okej mada mi se više sviđa pesma sa kojom je već učestvovala. I Eliana može proći, mada me ništa nije oborilo sa nogu.
 
Back
Top