md Moldavija 2022: Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - Trenulețul

Moldavija
Ljudi da se ne lazemo, jedni od retkih koji su veceras zadrzali poglede na malim ekranima mnogim gledaocima. Ovo je bilo bas zabavno,pored onih silnih dosadnih pesama i naravno da nije iznenadjenje sto su dobili ovoliko puno glasova. Ljudi su igrali uz ovo, veselili se, meni ni malo nije cudno.
 
Pa mater mi rekla da su joj oni najbolji 🤦 I Švedska 😍 Tu je pokazala ukus

Ali još neki ljudi oko mene koji nisu ESC fanovi navijali za njih 😂
 
Uh mislio sam da kažeš to za Ukrajinu.

Da slažem se sa bi oni pobjedili na televotingu.
 
A zašto mislite da bi oni dobili tvt da nije situacije u Ukrajini? Pa prva sledeća država koju ta ista situacija onako sekundarno u nekoj kolektivnoj svesti kači je Moldavija i njeno Pridnjestovlje. Iskreno mislim da su se i oni mrvicu okoristili o tu situaciju, nedeljama unazad je izražena politička zabrinutost za Moldaviju. Da situacije u Ukrajini nema, mislim da bi Španija verovatno izgazila tvt i bila prva, druga bi možda bila Srbija ili UK, a Moldavija bi s Ukrajinom bila neko 3-5. tvt mesto.
 
Što se tiče tvt, Španija je najveći gubitnik ovog ukrajinskog scenarija. No ostaje fascinantno sa kakvim krševima Moldavija uspeva da ulazi u top10, to mislim da nijedna druga zemlja ne bi uspela. Fenomen.
 
Meni ovaj rezultat televotinga uopšte nije iznenađujuć. Doduše nisam baš očekivao drugo mesto, ali sam znao da ovo ide visoko. Delom to sigurno jeste i zbog trenutne situacije oko Rusije i Ukrajine, ali delom je i zbog odlične pozicije. Nastupali između dosadnog Islanda (koji se izgleda samo Ukrajincima dopada) i večito precenjene Švedske. Između dve spore pesme vrlo lako su došli do izražaja i dobro prošli na televotingu.
 
Pa mater mi rekla da su joj oni najbolji 🤦 I Švedska 😍 Tu je pokazala ukus

Ali još neki ljudi oko mene koji nisu ESC fanovi navijali za njih 😂
Moj tata se pridružuje toj ekipi. :ROFLMAO: Od jutros samo o Moldaviji priča. Mami isto bili odlični. Ono, zabavno i drukčije.
 
Mene ne čudi ovako visok plasman kod publike, uopšte. Moje kolege sa posla se takođe popalile na ovo.

Oni nekako uvek uspeju da pronađu recept za uspeh sa niskobudžetnim i nekvalitetnim pesmama. Izgleda da treba i to umeti. Koliko god bio ogorčen na žiri zbog Konstrakte, zbog ovakvih ispada mi je ipak drago što postoje.
 
Zabavni i simpatični..Mada mi ostaje bolja originalna verzija.
 
Zabavni, pozitivni, veseli. Nisu poslli remek delo ali jesu sve digli na noge. Nisam uopšte iznenađen gomilom glasova koje su dobili. Plus je dosta rumunske dijaspore glasalo za njih umesto za maticu
 
Oni su dobro prosli jer su dali iskrenu sirovu zabavu. Nisi bili optereceni produkcijama i skalamerija. Videli smo da se publika lepo iskakila po svim visokim produkcijama i nekako mi bas drago. Muzika nije sminka vec emocija
 
Kad mazem produkcija mislim na istopljene stolice, pokretne merdevine, wc papire muziku sa americkih top listi
 
Back
Top