OGAE glasanje 2023

Fina pozicija za Srbiju i Luku na OGAE glasanju, iskreno sam očekivao da ćemo biti i niže znajući da smo na istom uglavnom potcjenjeni (skoro) svake godine, Konstrakta je bila isto tako oko 14. ili 15. mjesta čini mi se ali se znatno većim brojem poena, smijurija mi je to što po Slovencima ne trebamo ni u finale da uđemo lol a pozitivno su me iznenadili glasovi iz Danske i Litvanije od kojih rijetko kada nešto izvučemo...
Pravi pokazatelj koliko je godina slabašna i koliko je veliki jaz između dobrih i loših pjesama je taj što zemlje iz top 5 kidaju sa brojem bodova - dakle po nekoliko stotina, od 5. do 10. mjesta imaju po par desetina a izvan prvih 10 tiha jeza i neka milostinja, jedino pohvalno je to što je ''samo'' 8 zemalja završilo sa 0 jer se sjećam da je prethodnih godina znalo biti i više od 10 krompira...

Po meni su države poput Austrije, Velike Britanije, Francuske i Češke pozicionirane previsoko iako ih gotivim (pogotovo Austriju i Češku koje su i mom ličnom top-u među 10 najboljih) ali male su šanse da i na Evroviziji ostvare takve plasmane (Austrija će većim dijelom imati podršku publike kao i Češka dok će kod Britanke i Francuskinje televoting biti problem a žiri bodovi neće izostati).
Za Jermeniju i Gruziju sam mislio da će bez sumnje biti ispred nas i u vrhu međutim one svega po koji poenčić ućarile, s druge strane Belgija ispred nas mi je blagi šok ali dobro, Ukrajina na dnu bez ijednog bodića mi je isto šokčina u smislu da im čak ni ovi baltički antiruski sateliti nisu ništa dali dok mi je ostalo ok.
 
Što volim kad ovako neko zna sa sigurnošću šta će i kako proći kod televotinga i žirija.. 😌
 
Hvala puno Makedoniji, Litvaniji, Finskoj, Danskoj i Australiji. 🥰🥰🥰
 
Back
Top