OGAE glasanje 2024

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,321
Points
118
SqH8mqF.png

Članovi OGAE klubova širom Evrope, tradicionalno i ove godine biraju svoje favorite na Pesmi Evrovizije. Sabiranjem glasova svih udruženja koja glasaju po evrovizijskom sistemu (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12 poena), dobićemo favorita najveće mreže fanova, OGAE International. U glasanju učestvuje 41 OGAE klub.

Glasanje članova OGAE Srbija je u toku i traje do sredine aprila.

Bitno je naglasiti da OGAE International ovim glasanjem ne predviđa rezultate Pesme Evrovizije, već isključivo bira svog favorita.​

Kao i prošle godine, prvi klub koji je glasao je OGAE Francuska. Prvih 12 poena odlazi u Belgiju!

OGAEFrance2024.jpg
 
Iz*a*l hahahaha :ROFLMAO: cestitke Belgiji na maksimalnim bodovima i Hrvatskoj na 10p. Tacno osecam da je Norveska bila prva ispod crte.
 
Glasanje koje je svake godine pod znakom pitanja... meni iskreno veoma besmisleno....makar se na osnovu ovoga može naslutiti ko će bojkotovati Izrael...
 
Francuskim fanovima baš nije legla Ramonda. :)
Ma dobro to je samo jedna zemlja ima jos mislim 42 ili 43, iskreno mozda smo optimisti ali sigurno ocekujem da bolje prodjemo na OGAE po glasovima nego prethodnih godina, cak mozda i mnogo, mnogo bolje...
 
Videćemo. Ne očekujem neki već uspeh, ali nadam se da ne ostajemo na nuli do kraja. Malo je tu problematično što se većina skoncetriše na pesme koje su u top 10-15 na kladionicama, a glasa se za 10 od 36 praktično, ali može se desiti poneki izuzetak. Ipak, obično i sa relativno malim brojem poena, može se dospeti npr. u top 15.
 
Ma nema teorije da budemo na nuli do kraja, Konstrakta je ja mislim poslednjih godina najuspesnija bila dobila slicno poena kao Ukrajina, tacnije Ukrajina 53, a nasa Konstrakta 51 ja mislim i bila je eto na par poena mislim da udje u top 10. Teya bi mogla ući u top 10 na OGAE, tacnije mislim da je moguce na OGAE da dobije više od Konstrakte verujem..
 
Naravno da nećete ostat na nuli

Dobri francuski glasovi, posebno mi se sviđa top 5, sve odlične pjesme
 
Opet ovo glasanje :cautious:

Već vidim kako ćemo da gledamo 10 istih zemalja kako se vrte u krug.

View attachment 20259
Pa uvijek će najbolje pjesme bit u vrhu, pogotovo kod OGAE klubova koji imaju puno članova, ne znam zašto bi netko očekivao Češku ili Moldaviju u top 10, a ne Italiju, Belgiju itd. Raznovrsniji glasovi se mogu pojaviti kod klubova koji imaju tipa 10ak članova, pa onda i drugačiji ukusi mogu doći do izražaja i to se onda vidi u bodovima. Svake godine istu priču vrtimo xD

I kad gledaš yt topove od fanova isto se uglavnom iste pjesme vrte na vrhu, tek nekolicina izgleda malo drugačije
 
Svake godine isti rezultati jer svake godine glasaju isti ljudi.
 
Da, ali pesme nisu iste, tako ove godine Švedska koja je bila ubedljovo prva prošle godine na glasanju ili Finska koja je bila druga, ove godine će verujem veoma loše na ovom glasanju proći..
 
Ja sam u soku da je Bozana zavrsila za nulom, cak je i Balkanika dobila nesto
Ozbiljnoo?? Ja nisam ni znao za to da je imala 0 poena, auu..
Mada dobro, 2022.godine Ukrajina pobedila sa rekordnim brojem publike u finalu, a na ovom glasanju imala nesto vise od Konstrakte i bili su 11.mesto Ukrajinci na ovom glasanju, prosle godine bili 6.mesto na evroviziji, a na ogae glasanju NULA kao Nevena Bozovic..
 
Da, ali pesme nisu iste, tako ove godine Švedska koja je bila ubedljovo prva prošle godine na glasanju ili Finska koja je bila druga, ove godine će verujem veoma loše na ovom glasanju proći..
Dakle problema nema lol
 
Francuskim fanovima baš nije legla Ramonda. :)
Njihova mornarica nas je ispalila da nas pokupi u Dracu, pa smo morali da idemo do Valone da nas Italijani povezu do Krfa. Steta, imali su priliku da se bar malo iskupe 🤔😂
Opet ovo glasanje :cautious:

Već vidim kako ćemo da gledamo 10 istih zemalja kako se vrte u krug.

View attachment 20259
Mogli bi stvarno da promene koncept jer su glasovi bas jednolicni.
 
Back
Top