OGAE Song Contest 2023: Teya Dora - Džanum

Vladimir

Moderator
Staff member
Urednik foruma
OGAE član
Joined
4 Feb 2022
Messages
23
Points
8
OGAE Srbija učestvovaće na OGAE Song Contest-u 2023. godine. Kao i prethodnih godina i ove godine OGAE Srbija organizovaće nacionalni izbor na kojem će se odabrati pesma i izvođač koji će predstavljati naš klub na ovom takmičenju.

Domaći izbor održaće se tokom jula 2023. godine. Pesme koje će učestvovati na domaćem izboru biće predložene od strane članova kluba. Pozivamo sve registrovane forumaše da daju svoj doprinos i eventualno pošalju svoj predlog za domaći izbor. Predlog slati meni putem privatne poruke. Predloge možete slati do 25. juna. Da bi neka pesma mogla da učestvuje na domaćem izboru neophodno je da ispunjava sledeće uslove:​
  1. pesma mora biti objavljena u 2022. ili 2023. godini;
  2. da ne traje duže od 5 minuta;
  3. tekst pesme mora biti na srpskom jeziku, s tim da je dopušteno da 25% teksta bude na stranom jeziku;
  4. da je pesma original (ne remiks i ne pesma koje je obrada);
  5. da je studijska verzija, ne live nastup ili deo nekog filma;
  6. da nije učestvovala na Pesmi Evrovizije, Pesmi za Evroviziju, Dečjoj Pesmi Evrovizije, ranijim OGAE takmičenjima kao predstavnik OGAE Srbije;
  7. da je izvođač državljanin Srbije, a ako je u pitanju grupa ili duet, bar jedan član mora biti državljanin Srbije.
Ove godine na nacionalnom izboru učestvuje ukupno 60 pesama, koje su raspoređene u 5 polufinala, tako da svako polufinale ima po 12 pesama. Iz svakog polufinala će se plasirati po 5 najbolje rangirane pesme, tako da u finalu srpskog izbora imamo 25 pesama.

Što se tiče načina glasanja, primenjivaće se kombinovani metod tako da 50% poena činiće glasovi članova OGAE kluba, 25% poena činiće glasovi foruma, dok će se preostalih 25% poena dobiti glasovima prikupljenim preko društvene mreže Instagram.
UČESNICI DOMAĆEG IZBORA

FINALISTI SRPSKOG IZBORA ZA OGAE Song Contest 2023
1) Aleksandra Prijović - Zvuk tišine
2) Sanja Vučić x Cvija - Kriva je kafana
3) Milica Pavlović - Provereno
4) Sara Jo - U glavi
5) Hurricane - Gospodine
6) Sanja Vučić - Hanuma
7) Emina Jahović - Slagaću vas sve
8) Konstrakta - Evo, obećavam
9) Tijana Bogićević - Gotovo
10) Konstrakta - Mekano
11) Zera - Kalaši
12) Tijana Bogićević - Umem
13) Teya Dora - Džanum
14) Milica Pavlović - Na Zemlji Bog
15) Sanja Vučić - Omađijan
16) Tijana Bogićević - Krila od dima
17) Marija Šerifović - Dobar vam dan
18) Aleksandra Prijović - Marš
19) Sanja Vučić & Nucci - Đerdan
20) Konstrakta - Nobl
21) Nucci - Crno oko
22) Hurricane - Poljupci u zoru
23) Milica Pavlović - Lav
24) Nataša Bekvalac - Tajne
25) Aleksandra Prijović - A ja sam odlično

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQzBWIWsB73nQMWReIB_PSBR

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRVO POLUFINALE
1) Nucci - Automati
2) Milica Pavlović - 15ica
3) Henny - Martini
4) Klon - Amiga
5) Teya Dora - Džanum
6) Nataša Bekvalac - Tajne
7) Princ - Divna
8) Hurricane - Poljupci u zoru
9) Ivana Boom Nikolić - Ispočetka
10) Tijana Bogićević - Čujemo se nekad
11) Sanja Vučić - Hanuma
12) Milica Pavlović - Provereno

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQyCv7QF2Mcuqs7rGGLegViy


DRUGO POLUFINALE
1) Aleksandra Prijović - Marš
2) Henny i Breskvica - Ko to tamo
3) Sanja Vučić & Nucci - Đerdan
4) Emina Jahović - Slagaću vas sve
5) Tijana Bogićević - Razočarao
6) Marija Šerifović - Dobar vam dan
7) Jelena Tomašević - Ne žalim
8) Konstrakta - Evo, obećavam
9) Marija Mikić - Kombinacije
10) Milica Pavlović - Ne zovite me
11) Ksenia - Hir
12) Tea Tairović ft. Voyage - Balerina

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQwFI2u5cNMYx_ZPzcr6_z1q


TREĆE POLUFINALE
1) Milica Pavlović - Lav
2) Voyage - La La La
3) Sanja Vučić x Cvija - Kriva je kafana
4) Igor Simić - Sve mi duguješ
5) Teodora Džehverović - Polumesec
6) Nucci - BeBo 3
7) Aleksandra Mladenović - Ja ne pijem mama
8) Sara Jo - U glavi
9) Tijana Bogićević - Umem
10) Kejt x Sasjsi MC x Tijara - Eva
11) Baka Prase - Tokyo
12) Konstrakta - Mekano

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQyLChLkfj6p_qgTwRbGQvQu


ČETVRTO POLUFINALE
1) Džipsii - Java
2) Željko Samrdžić i Saša Matić - Nekad i sad
3) Nucci - Rajske kiše
4) Aleksandra Prijović - Zvuk tišine
5) Zera - Kalaši
6) Marko Mandić - Nedodirljivi
7) Maja Nikolić - Dođi
8) Hurricane - Gospodine
9) Milica Pavlović - Na Zemlji Bog
10) Nevena Božović - Ogledalo
11) Henny - Samo na noć
12) Tijana Bogićević - Gotovo

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQxgvrP4JrMf14H1ZmKs4xO-


PETO POLUFINALE
1) Sanja Vučić - Omađijan
2) Aleksandra Prijović - A ja sam odlično
3) Nucci - Crno oko
4) Milica Pavlović feat. Coby - Ilegala
5) Igor Simić i Zorja - Dve vatre
6) Henny i Breskvica - Sava i Dunav
7) Milica Todorović i Gazda Paja - No No No
8) Stefan Shy - Emocije
9) Edita - Štikla
10) Tijana Bogićević - Krila od dima
11) Breskvica - Leptir
12) Konstrakta - Nobl

YouTube play lista - https://www.youtube.com/playlist?list=PLYixJavqlmQy1c7GeHNzTKBLYhNs5nct3

* GLASANJE FORUMAŠA *

Što se tiče načina glasanja forumaša, svi forumaši koji su registrovani do 5. jula 2023. godine, moći će da učestvuju u glasanju. Glasa se tako što meni putem poruke pošaljete svoje glasove i to tako što ćete za svako polufinale rasporediti poene od 1 do 8, 10 i 12 poena. Kada se sakupe svi glasovi, svi će se sabrati i onda će se proporcionalno dodeliti ostalim glasovima prikupljenim od strane članova OGAE kluba i Instagrama.​

Svi koji žele da glasaju mogu to učiniti do 15. jula 2023. godine, nakon tog roka biće proglašenje finalista domaćeg izbora.
 
Last edited:
Večeras su objavljene sve pesme domaćeg izbora za OGAE Song Contest 2023 :)
 
Pesme većinski znam ali sam iznenađen koliko komercijale ima. Super što je duži rok za glasanje jer interneta nemam. Globalni je kvar, a nešto moram da smislim što se tiče FSC slušanja. Nadam se da će popraviti čim pre
 
Pratimo trendove :D
Pesme većinski znam ali sam iznenađen koliko komercijale ima. Super što je duži rok za glasanje jer interneta nemam. Globalni je kvar, a nešto moram da smislim što se tiče FSC slušanja. Nadam se da će popraviti čim pre
 
Glasao, skoro sve pesme sam znao jedino što su mogle neke komotno da ostanu bez poena ali sam ih nagradio jer po 2 iz polufinala nemaju poene. Jedina zamerka je što se ponavljaju izvođači i nije toliko raznovrsno. Bogićevićkin album ceo poslat 😂😂😂 Smaračina
 
Nesto je slaba zainteresovanost na forumu u vezi ove teme :D
 
Ja prošle godine nisam glasao, ali ove moram, mora se ispoštovati Džanum 😍
 
Procitao sam da ce biti glasanje, a sad vidim da su i pesme izasle. Obavezno se glasa kao i prosle godine. (y)
Na brzinu sam presao listu pesama i cini mi se da su nekoliko pesama bile i prosle godine.
 
Džanum je sigurica, treba iskoristiti priliku i vidjeti hoće li viralni uspjeh pomoći sa konačnim plasmanom ili opet ide nešto nisko
 
Ide nisko. Te ogae tetkice nas ne vole. Zoi - Jasno mi je kidala na svim mogucim stranim forumskim takmicenjima, a na toj ogae farsi zavrsila pri dnu. Mozda i bolje sto je otkazano prosle godine, nisu imali priliku da se poseru po Seceru.
 
Ide nisko. Te ogae tetkice nas ne vole. Zoi - Jasno mi je kidala na svim mogucim stranim forumskim takmicenjima, a na toj ogae farsi zavrsila pri dnu. Mozda i bolje sto je otkazano prosle godine, nisu imali priliku da se poseru po Seceru.
Činjenica je i da smo par puta slali nekonkurentne pjesme ali i to da smo sa odličnima loše prolazili. Tkd ono, izgleda da nam dođe na isto 😄

Džanum mi nije najbolja pjesma ovde, ali jeste odlična i mislim da je ok da ide jer je to trenutno 'the' srpska pjesma.

Meni su Đerdan i Sava i Dunav, poslije In Corpore Sano naravno a i Bejbi možda, najbolje/najslušanije srpske pjesme iz prethodne godine, tako da bih po tom ključu jednu od 2 prije izabrao.
 
Sa preslusavanjem krecem tek tamo sledece nedelje, a od ovih malobrojnih pesama sto znam, na prvu mi je favorit Natasa Bekvalac - Tajne.
 
Sto je bese ovo otkazano prosle godine? Nesto vezano za Ukrajinu fazon.

I dajte taj Dzanum.
 
Nesto ste mi slabo aktivni ovde ove godine :D
 
Back
Top