Pesma za Evroviziju 22: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.

Anhel

Ekspert
Šteta što ne repriziraju neku stariju seriju pre PZE, ipak je to tradicija bila.. :love:

Donald Trump

Ekspert
Aca Lukas je jednom pljuvao Nedu Ukraden. Izrugivao promjenu naglaska i jezika ovisno u kojoj je ex yu zemlji 😄

Trebali su je u finale staviti

Petar

Ekspert
OGAE član
Da, nadam se da su celi nastupi bolje izrežirani, jer džabe cue pilot ako brza pesma ima 15 kadrova.

Dzos

Aktivan član
"due5
1 hour ago (edited)
MOLIM VAS GLASAJTE ZA ZORJU JER CURA STVARNO RASTURA. Na eurosongu cemo mi Hrvati glasat za nju♥️♥️♥️♥️"

Jedan od mnogo sličnih komentara iz Hrvatske.

rintintin

Ekspert
Pa ono, ako mogu ispred Skupštine one skalamerije i čuda (za naše uslove) da se prave za NG, što ne bi i za PZE u većoj dvorani tako nešto. Samo da se još popularizuje takmičenje i još više uđe ljudima u interesovanje, pa da postoji opravdanost budženja festivala i još većeg ulaganja u isti.

Undercover

Iskusan član
Iako će prosječni gledalac/slušalac kada bude po prvi put ispratio Sarinu pjesmu i nastup pomisliti na prvu da je riječ o još jednoj dance pjesmi u nizu ove godine, nadam se da će ona izdominirati performansom koji mora biti efektan i nesvakidašnji a koji je ujedno najveća uzdanica te da će ljudi kraj malih ekrana prepoznati njenu ekstravaganciju kao nešto pozitivno za šta bi glasali i poželjeli da se nađe kao predstavnik države na Evroviziji, ukoliko ne bude ispunila očekivanja i ne bude bila na ''high level-u'' to bi već bio mač sa 2 oštrice i prosto ga mora ubosti kako zna i umije ako ne misli da flopne, u svakom slučaju siguran sam da zna šta radi i da će nas sve impresionirati spektaklom koji priprema! :giggle:
Kod Zorje, s obzirom da je totalno drukčiji tip pjesme u pitanju i kojoj će fokus biti na tome da prenese svoju ličnu emociju na publiku i na povezivanju sa porukom koju numera nosi, pretpostavljam da joj interpretacija neće biti zahtjevna u koreografskom i scenografskom smislu već više minimalistička i svedena ali i za nju važi isto - ukoliko ne ubijedi ljude u to što im bude izvela i ne budu joj povjerovali, može biti u problemu i ne smije se igrati, dakle neće biti dovoljno samo da dobro otpjeva!
Od početka podržavam Saru, ali sam primijetio u dosta komentara da ljudi negoduju zbog previše turcizama koje kompozicija u svom tekstu sadrži (eden, hamam, čaršija i drugi), još je i sam naziv pomalo seksistički i upadljiv pa je pitanje kako će to široki auditorijum doživjeti i prihvatiti znajući da smo mi na kraju krajeva ipak mala zemlja na brdovitom Balkanu, plašim se da je isuviše urbana za prilično patrijarhalnu i tradicionalnu (da ne kažem i pomalo ograničenu) sredinu u kojoj živi (nažalost). Ona jeste veća ''zvijezda'' od Zorje, duže je na sceni i razvijeniju karijeru ima od nje koja je na samom početku ali ima i podosta hejtera njenog djela i lika koji će glasati za nekog drugog favorita tako da mislim da i jedna i druga imaju neku sličnu polaznu osnovu i jednake šanse.
Pri tom kao što sam već pisao, Zorju mnogi doživljavaju kao vedru i ljupku djevojku iz komšiluka koja lijepo pjeva i svira te zbog samog njenog pristupa, prizemnosti i neuobraženosti ukoliko ih uspije prenijeti u ta 3 minuta osvojiće srca mnogih... Takođe, ona nema neki veći krug hejtera, sama pjesma je nešto na šta se naš narod generalno loži i već godinama najviše zalaže da se pošalje na Eurosong da bi smo (je l' te) pokazali Evropi da smo mi nacija sa dušom, treba imati u vidu da je većem dijelu Srbije prva asocijacija na ovo takmičenje slanje pjesme u etno maniru a upravo će im Zorja dati ono što mnogi iščekuju ispunjavajući njihova nadanja...
Čupavo će biti nema šta, imam osjećaj da će Zorja ostvariti blagu prednost kod publike u odnosu na Saru a za žiri ne znam šta da mislim dok ne vidim nastupe uživo, ma neka bude kako mora biti i kraj!

rintintin

Ekspert
Sećam se kad je neko na tw rekao da mu je prvi utisak o Origamiju kao pesmi "znojavi poliester", izgleda da je to na kraju Angellini i bila inspiracija za kostim 😅

Status
Not open for further replies.