rs Srbija 2023: Luke Black - Samo mi se spava

Lukina nova faza mi delimično deluje kao bunt protiv činjenice da mu je Universal svojevremeno zakopao Thorns i Gypsy, iako je prva čak bila i naslovna numera albuma, a na drugu je najviše ponosan u celokupnom svom opusu.

Umesto njih Universal je gurao komercijalniju Holding On To Love, što i jeste logično.
To im je posao, da guraju komercijalniju muziku...

Sada mi je jasnija i usputna opaska u intervjuu za Danas kako baš i nije procvetao kao umetnik dok je bio pod ugovorom s njima...


Ova faza mi je "tačka na i" u nekom osvajanju umetničke slobode.



SMSS mi sad tu deluje gotovo kao hrišćanska liturgija u odnosu na Thorns (posebno u novom aranžmanu sa bičem), Gypsy i novu Drinking Jack With Daddy.
Među manje kontroverznim pesmama 😅
 
Meni je on toliko neprimetan posle ESCa, kao da nije ni bio nas predstavnik. I nekako kako ide vreme, sve vise je jasnije to njegovo 24. mesto u finalu...
 
Koliko drugu dimenziju ima vizuelno, kad je ispred neko ko izgleda seksi :D Pa makar dok pokusava da izimitira njegove cudne pokrete. Jos jedan dokaz, da je Lukina pojava kao takva bila odbojna (u suprotnosti sa Konstraktom koja je plenila harizmom). Sori not sori.
 
Meni tu gore taj lik skroz transparentan i nevidljiv (što je naravno subjektivno).


Bolje mi je zumirano, i iznenadila sam se da mi se zapravo više dopada sa manje dima. Bolje se vidi...
 
Ovo je tragikomicno, Lukin nastup je bio okej bar vizuelno, vokalno tragedija.
 
Ovaj lik mi je dosta privlacniji od Luke, ali mi izgleda pogresno i fejk na sceni. Jednostavno nije to to. Luka je dosta bolje izneo ceo nastup, legla mu je ta njegova cudnovatost.
 
Dokle god nasi pevaci budu imali takav stav o ESCu, i dokle god bude trajalo bojkotovanje PZEa, ili ici turisticki radi promocije samo, mi necemo biti kandidati za pobedu. Moracemo da se nadamo cudu da se javi neka nova umetnica koja ce sa nekom pesmom kao Konstrakta napraviti cudo. A i kriza stvaranja je kod nas prisutuna. Skoro svaki hit koji se javi u poslednje vreme je prerada bugarske, albanske ili grcke pesme.
 
Poprilično subjektivno.
Kao i svako mišljenje.

Meni je isto Luka dosta odbojan i na čelu mu piše da je snob. Ima umetnički čime to i da potkrepi, ali nažalost ne vokalno, tako da nije prošlo najbolje.

U svakom slučaju super eksperiment, super PzE, sada je vreme da sledeće godine pokažemo da smo stavrno otvorenog uma i da PzE zaista dobije bangere iz različitih žanrova.
 
Jedna obična srpska porodica 😍

95174441_3232450146798359_3189788596315881472_n.jpg


Lukin mali anđeo:
95689192_3232450216798352_4781049846062645248_n.jpg
 
Zamišljam ovako nešto o srpskom svetu na PZE...🤭


Ko bi mogli biti izvođači? 🤭
 
Zorana Pavić, Goca Lazarević i Danica Krstić.
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Može, a Miloš, Stefan i ja mašemo zastavama...:rs:😍
Žalim, ko se prvi javio... 😅
 
Zamišljam ovako nešto o srpskom svetu na PZE...🤭


Ko bi mogli biti izvođači? 🤭
Iako je ovo naravno veliki kic, generalno sve sto Costi radi je onaj najtvrdji turbo tursko rumunsko bugarski folk. Mada pre bih ovo voleo videti na ESCu nego neku americku vestern preradjevinu u Estonskoj izvedbi.
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Back
Top