rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Čitao sam juče temu i zaista nisam imao snage da se uključujem u diskusiju. Svako ima pravo da zbog nečega brine, ali ovolika količina negativnih i pesimističnih komentara na osnovu par ne tako bitnih parametara je stvarno preterana.
 
Stvarno je nejasno ovoliko kmečanje nad rezultatima države koja je u zadnjih 8 nastupa 7 puta bila u finalu i u tom periodu ostvarila dva top 10 plasmana. U ukupno 15 nastupa, 12 finala, pobjeda, top 3, 5., 6., 10. mjesto...
Ja ne znam što bi onda trebale napraviti države poput Hrvatske, Slovenije, Gruzije, Latvije i sličnih? Trebali smo tom logikom spakirati kofere već odavno.

Konstantno vam je netko nešto kriv i uvijek vas netko mrzi, a suština je da ste očito samo razmaženi jer ajme, Teya Dora je na <1% na kladži za pobjedu. A još nisu ni probe počele, jbt....

Ako mislite da svake godine možete biti primijećeni, u vrhu i ne znam šta, žao mi je ali to je nemoguće, čak ni Švedska nije uvijek bitna.

Ovo.

Pojedinci se ponasaju kao da se finale vec desilo i kao da smo zavrsili 21. Opustite se malo i uzivajte, necete pre svega vi svake godine biti ovoliko zadovoljni nasim predstavnikom.
 
U finale najverovatnije prolazimo, ali opet ni tu nismo nažalost 100% sigurni. Kod nas su samo Ukrajina i Hrvatska zagarantovani finalisti i Litvanija i Finska vrlo verovatni, a svi ostali ćemo se klati. Island mislim da nema nikakve šanse. A Moldavija i Australija prilično teško.
Nisam bas siguran za Finsku, ali videcemo. Bili su jedni od losijih na koncertu.
 
Slažem se da su loši i meni nisu uopšte za finale, ali će se istaći lako na televotingu jer nemaju konkurenciju sličnih pesama i imaju jako povoljan redosled nastupanja.
 
Da, to sve zavisi koliko ljudi budu za njih glasali.
Nego, eno pali smo cak na 23 poziciju na kladionicama, cisto da se zna, kome je to bitno, verovatno ispadamo u pf 🤪🤣
 
Samo ne znam u kom univerzumu Češka može nekom žiriju biti top 3 kao kod tog letonskog. Verovatno je na osnovu studijskih verzija...

Gde se moze videti ko je i kako glasao do sada od zirija i trenutna tabela?
Nema tabele jer još ne objavljuju poene, već samo ko je u top 3 i top 10. Sad pitanje je gde su nas stavili ovi što im nismo u top 10, a njih je više.

Kako su drugi glasali može se videti na https://eurovoix.com/.
 
Sigurno ocenjuju na osnovu studijskih verzija.
 
U zadnje vreme oglašavam se u ovoj temi samo kad želim da podelim nešto vezano za Teyu, za pesmu, neki od nastupa, uglavnom jer me smara to razglabanje u vezi potencijalnog rezultata i konstantno neko plakanje i kmečanje. Jedino što bih prokomemtarisao u vezi toga jeste ono što su i drugi ranije pisali, a to je da imamo odličnu pesmu koja zaslužuje dobar rezultat, ako do toga ne dođe, to znači da Evropa nije prepoznala kvalitet, što nije ni prvi ni poslednji takav slučaj, ne samo nama već generalno. Bukvalno imamo primer Jermenije prošle godine koja jeste završila na pristojnom 14. mestu, ali je zaslužila dosta bolje po mom mišljenju, i čak su bili pre evrovizije na sličnoj poziciji kao i mi, i još nastupali 2. u polufinalu.
 
Nevezano za Evropu i konačni plasman, i ja moram da primijetim da se nije dovoljno promovisala pjesma a ni Teya u narodu za ovih mjesec i po. Nadam se da će krenuti aktivna i jaka promocija u naredne 3 sedmice, prosto se mora odraditi.

Eurojury super 👏
 
Back
Top