rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
Uh, bilo je napeto sinoć! Predosećao sam da smo negde na ivici, ali sam zamalo očekivao da prolazimo i kada smo prozvani prvi, to me je mnogo obradovalo da sam povikao u trenutku! :love:

Drago mi je da na forumu postoji generalno optimizam kada su u pitanju glasovi žirija i to me malo ohrabruje, ali ja nažalost i nemam neki osećaj da ćemo zablistati, bez namere da širim neku negativu. Loše ocene nakon proba novinara, ESC stranica, te veliki pad na kladionici sigurno nisu presudni, ali ne može se reći da to nema nikakav uticaj i da je skroz nerealno, nažalost.
Ova krstasta, centralizovana scena nekako nije pogodna za jedan ovakav nastup, pa je trebalo da se bolje adaptira. O kadriranju neću više govoriti jer je bilo već i previše reči. Teya je naravno više nego korektno otpevala i odlično je iznela emociju, ali nedostajalo je ipak nešto da to bude ubedljivije i uverljivije. U nekim komentarima sam čitao da je bila nedovoljno razgovetna i da se nije baš razumelo šta peva. Ne mislim da treba ni da se preteruje sa tim, svakako, ali malčice treba ipak da doda na jačini glasa.
Meni je žao što imam utisak da se od PZE (dva meseca i kusur) (skoro) nije maklo ni malim prstom da se nešto prilagodi, popravi, unapredi, iako je za naš izbor sve bilo odrađeno maksimalno, u skladu sa mogućnostima.
Zavisiće uspeh verovatno i od redosleda koji joj u finalu dodele, ali francuska balada je već izvukla drugu polovinu, a balade valjda rekoše da će raspodeliti ravnomerno. Ako joj opet dodele neku poziciju na početku, to bi već bio veliki bezobrazluk!

Ono što mogu stvarno da pohvalim sinoć je ono što su ovde neki primetili, da je, bez obzira na sve, izgledalo jako bajkovito. :giggle:
Iskreno se nadam da će TD biti u subotu rasterećenija kada se već plasirala (super je i što ima dovoljno vremena do tada), da će biti ubedljivija i da će se neke stvarčice, koliko je u ovom trenutku moguće, malo ispeglati, kao i da će nastupiti na nekoj poziciji tako da ostane upamćena do kraja glasanja.
Svakako, devojka je izuzetno lepo predstavila svoju zemlju, jako je pozitivnog duha, što mi je posebno super i ja mislim da nam je osvetlala obraz u svakom smislu, kako god se plasirala za tri dana! 🙏
 
Uragankama je koreografija bila bezveze ali rezija stvarno jeste bila maestralna.. kao da je prikrila sve nedostatke a istakla sve sto valja... plus Sanjin vokal i energija. Meni je sve to skupa izgledalo super
 
Uh, bilo je napeto sinoć! Predosećao sam da smo negde
Meni je žao što imam utisak da se od PZE (dva meseca i kusur) (skoro) nije maklo ni malim prstom da se nešto prilagodi, popravi, unapredi, iako je za naš izbor sve bilo odrađeno maksimalno, u skladu sa mogućnostima.
E ovo... Zato kad ovde kažemo kada imamo neke zamerke na nastup "Ma bice to do maja......"
Šta će bre biti?
538eefd383698a4babed60433f565830.gif
 
Na nesto sto mi ne mozemo da uticemo, ne treba se ni nervirati i jednostavno treba pustiti..nek radi RTS sta hoce i bas nas briga
 
Pobeda Hrvatske bi vrlo moguce malo drmnula RTS…jer su oni godinama izlazili sa pricom, kako dobar uspeh na ESCu ne moze preko noci, da mora godinama da se radi, da smo mala zemlja, da moramo pre svega imati dobar festival, da je jako dobro uci samo u finale, jer nismo Svedska…ali onda dodje Hravatska, koja ima festival skoro u rangu moldavskog i eto pobedi…i mislim da RTS moze stvarno da se potrudi sledece godine da stvarno napravati takvu atmosferu da se prijavljuju ljudi sa dobrim pesmama, i velikim imenima za koje stoji odlicna produkcija.

Ali to nije prica RTS nego fanova lol
 
Ne znam po kom kriterijumu vise da biramo sta treba da ide. Prosle godine smo poslali najveci potencijal, pa kad je flopnuo rekli smo necemo vise da saljemo macku u dzaku vec spreman paket. Ove godine smo poslali to i opet kojim god putem posli ista nam je destinacija.
 
Pa objašnjavao sam skoro da mi nismo Švedska, Ukrajina ili Italija i da možemo da pošaljemo najbolje što imamo i nadamo se najboljem, ali da to neće završiti dobrim plasmanom svake godine, tako je kako je.
 
Ali mi imamo problem kad narucis i kad ti stigne. Mi nismo poslali ovo sto su nam oni priredili.
 
  • Like
Reactions: FFM
Kod LL je ubedljivo najgori dance break momenat gde treba da daju najviše, one se lagano prošetale kao na modnoj pisti, uz kadar iz daljine. 💀 Na stranu što mi se pesma nikada nije svidela i što mislim da bi Hasta la vista imala mnogo veći potencijal da je otišla 2020, njihov nastup je bio poprilično jeftin, i iskreno mislim da je top 15 zapravo i više nego što se moglo očekivati.
 
Meni samo nije jasno kako je Uragankama lepo počeo nastup i izgledao vrlo profesionalno i “slick”

View attachment 22335

A zatim se pretvorio u ove krajnje bizarne vizuale i koreografiju koja je izgledala spontano i kao da je osmišljena 5 minuta pre nastupa

View attachment 22336
Za ovo je neko u RTS-u rekao "ma bravo, to je fantazija bre, idemo s tim u Roterdam".

Isuse dragi Bože koliko nam je javni servis operisan od ukusa, jel može SkyMusic sledeće godine da nam sredi nastup tamo? Ili ne jer nisu članica EBU
 
Jao kad smo kod HLV pre neki dan sam u kolima na radiju čuo onu prvu digitron verziju. Meni nije jasno šta se desilo sa revampovanom verzijom?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top