ua Ukrajina 2024: Alyona Alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,321
Points
118
22tuokU.png

Ukrajinski servis Suspilne potvrdio je danas učešće na Pesmi Evrovizije 2024. I ovog puta predstavnik će biti izabran putem nacionalnog izbora, a prijave će početi uskoro.

Drugi put zaredom, Dmytro Shurov (Pianoboy), koji je kreirao muzičku temu za razglednice na ovogodišnjoj Pesmi Evrovizije, biće muzički direktor nacionalne selekcije. Dmytro je uputio poziv zainteresovanima da se uključe u izbor jer moraju da učine zemlju ponosnom, te da osvoje srca Evrope i osvetle novu zvezdu iz Ukrajine. Ove godine ima i jedno iznenađenje - gledaoci će odabrati jednog finalistu.

Oksana Skybinska, šefica ukrajinske delegacije, uverena je da je Evrovizija kulturna platforma velikih razmera koja privlaži pažnju celog sveta. Smatra da je prisustvo Ukrajine na ovom međunarodnom događaju značajno, naročito u ovom teškom ratnom vremenu, te da će tako moći da prenesu glas i poruku Ukrajine celom svetu. Pokazaće da Ukrajina, uprkos teškoćama rata, brine o svojoj muzičkoj kulturi. Ovogodišnji nacionalni izbor uključiće inovacije koje će omogućiti Ukrajincima da više budu uključeni u donošenje ključnih odluka o izboru.

Više informacija o terminima i novinama na izboru biće saopšteno ove nedelje kada počne proces prijavljivanja.​

Redosled nastupa u finalu (poslušajte pesmu klikom na naziv):
  1. YAKTAK - "Lalala"
  2. INGRET - "Keeper"
  3. NAZVA - "Slavic English"
  4. ANKA - "Palala"
  5. Drevo - "Endless chain"
  6. alyona alyona & Jerry Heil - "Teresa & Maria"
  7. MÉLOVIN - "DREAMER"
  8. SKYLERR - "Time is running out"
  9. Ziferblat - "Place I Call Home"
  10. YAGODY - "Tsunamia"
  11. NAHABA - "GLASSS"
 
Last edited:
2024. oni o eurosongu ko o međunarodnom natjecanju folklora o_O Ali ipak, ne mozemo im osporoti folklorne inovativnosti u pjesmama
 
Pa da, oni su folklor doterali na drugi nivo skroz.
 
Danas je otpočeo proces prijavljivanja na konkurs ukrajinske televizije. Prijave se šalju do 22. oktobra putem prijavnog formulara na https://eurovision.ua/podaty-zayavku/. Vidbir će se održati u februaru 2024.

Od pristiglih pesama, biće najpre odabrano 20 koje idu u uži krug do 9. novembra, a nakon audicija, bira se 10 finalista, najkasnije do 20. novembra. Nakon toga gledaoci će imati priliku da odaberu još jednog putem onlajn glasanja između onih koji nisu prošli dalje, pa će konačni spisak učesnika Vidbira biti poznat do 29. decembra.

Pesme koje se prijave, ne smeju prethodno biti javno objavljene niti izvođene. Broj prijava po jednom kandidatu nije ograničen, a mogu se slati i demo snimci. Kao i prethodnih godina, ne mogu se prijaviti muzičari koji su imali koncertne aktivnosti, odnosno nastupe na javnim ili privatnim manifestacijama na teritoriji države agresora, Krimu, kao i drugim ukrajinskim okupiranim teritorijama nakon 15.03.2014. godine. Takođe, pesma može biti na bilo kom jeziku, osim na jeziku države agresora. Gledaoci će odabrati sastav žirija na Vidbiru putem onlajn glasanja.​
 
Pa da vidimo kome će se predviđati runaway pobeda
 
Imam osećaj da će Vidbir biti jako dobar!

Ne sviđa mi se ako ovo znači veće uključivanje televoting-a, jer uglavnom žiri mi je bolji na Vidbiru, ali videćemo...
 
Pa eto..naravno...

Televoting je dosta biased, i onda to malo gubi smisao, ali ne krivim naravno..

Ukrajinski televoting je dao 8 poena Hrvatskoj i 5 poena UK ove godine...što je "pomalo problematično"...
Doduše i žiri je dao 4 poena UK, ajde kao to je domaćin pa neki vid zahvalnosti jer su stvarno ispoštovali Ukrajinu na MAX što se kaže, ali opet mi je to malo škakljivo....

No dobro... :)
 
Neka ukinu ukrajinske glasove kako ne bi glasali po političkoj osnovi, i svi zadovoljni. :cool:
 
Volio bih da za Ukrajinu napokon ide neki pravi ukrajinski tj. istočnoeuropski pop, tipa Max Barskih, Artem Pivovarov i slično
 
Pa publika je prošle godine izglasala Tvorchi, ne ziri
 
Pa publika je prošle godine izglasala Tvorchi, ne ziri
Pa dobro 9 poena zirija, 10 publike, bilo je prakticno jednoglasno odluceno....ni 10 poena žirija nije loše bilo....
 
Gde su i šta rade forumaši koji su bili ubeđeni da TVORCHI pobeđuje? 😭
Ne pronalazim se u ovome, pesmu ne volim, nisam ni mislio da će pobediti. Da je Ukrajina normalna, "srećna" država, i da je "Heart of steel" bio u polufinalu, tu bi i ostao. I ovo 6. mesto je previše.
Ali svakako da ako sledeće, ili bilo koje naredne godine pošalju nešto iole konkurentno, jako (gde u normalnim uslovima isto ne bi pobedili, ali bi bili možda top 10) svakako ih vidim kao potencijalne pobednike.
 
Mislim da niko tu nije bio ubeđen da oni pobeđuju sto posto. Ja sam navijala za njih od početka, ali iskreno očekivala sam pobedu Jerry koja mislim da je i bila favorit fanova barem, ako ne i stvarni.
 
Meni je HoS odlična bila i u top 10, mada mi je nakon nastupa uživo baš splasnuo utisak.

I ako su sa takvim nastupom bili šesti, skroz je realno da sa bilo čim iole jačim i ubjedljivijim ponovo budu među glavnim favoritima za pobjedu naredne godine.

Iskreno mislim da bi i Jerry bila top 5 kod publike, a i kod žirija u 10, pa bi možda i bila iznad Italije ili bar Norveške. Nije neka razlika, doduše, ali eto.
 
Pa bilo je nekoliko forumaša koji su nas trovali da svejedno pobeđuju opet. Iskopaću te postove kasnije ako me ne bude mrzelo, da se smejemo.
 
Back
Top