Zorja

Ova nova od Jerry i Alyone je tip pjesme koji mislim da bi Zorja pokidala, moderno, malo etna, zarazno i upečatljivo. Pa ako nađe producente za takvu pjesmu, biće opasna.

LuO se svela na to da pokaže njen premoćan glas, ali nije to dovoljno ipak.
 
A zapravo dzabe joj i dobra pesma i glas kad je najveci problem RTS, tako da bolje da nista ne ulaze dok RTS ne pocne da se trudi ili da ide za Nemacku, a RTS neka salje Princa.
 
A Nenačka se trudi? Ne bih nešto rekao, ako uzmemo u obzir veličinu zemlje i mogućnosti.
 
Njima fali dobra pesma, ali sto se tice mogucnosti za prezentaciju izmislili su svet za RTS
 
Njima fali dobra pesma, ali sto se tice mogucnosti za prezentaciju izmislili su svet za RTS
Imaju mogućnosti, ali ih slabo iskoriste. Eventualno malo u Švajcarskoj i Austriji. Nešto ne jure ni po predevrovizijskim koncertima, niti su im nastupi u proseku bolji od naših. Tip su zemlje za koju se često kaže da može da završi na poslednjem mestu u finalu. Naravno, žiri bi mogao da primeti talenat možda i više zbog bolje reputacije zemlje.
 
Ja mislim da je taj voz otišao odavno. Kad je Joks imao poslednji hit?

Pa meni Lik u ogledalu odlično zvuči, možda joj je trebao jedino neki pamtljiviji deo.
 
Čovek sa 5 pesama ima prosek plasmana 5.2, od toga 3 top 3 rezultata. Nek prijavi pesmu kao kompozitor, zato postoji PZE, ako ne bude to to naravno da neće pobediti.

Ali što kaže Stole, dok se to ne desi ne mogu sumnjati u njega. Pritom sa njegovom pesmom Zorja je kandidat da bude apsolutni favorit i da konačno ponovo imamo predstavnika kog šalje i žiri i publika.
 
Dosta zavisi od konkurencije. Npr. Zorja je ove godine možda bila i upečatljivija nego 2022, ali je dobila nekih 6.000 glasova manje nego tada, jer su veći deo kolača uzeli Breskvica, Teya i Konstrakta, a tada samo Konstrakta i Sara. Oper ako se pojavi neko lice, aktuelno kod mladih, poput Breskvice, moglo bi da uzme televoting bez obzira da li ima najbolju pesmu, a i pobedi ako se počne sa primenom procentualnog sistema. Sad je ipak drugačije nego npr. 2005, kada je Jelena bila relativno anonimna, ali stvorio se hajp jer je Željko autor i bacio se u promociju.
 
Back
Top