rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Pa Nevena je imala odličnu poziciju u polufinalu, ja na to mislim, ne na finale.
 
Pa kad smo bili nebitni onda su nam davali pristojne pozicije, sad kad se trudimo i oni se isto tako trude nam ubiju volju
 
Pa Nevena je imala odličnu poziciju u polufinalu, ja na to mislim, ne na finale.
Pa da su još i nju zakopali u polufinalu tačno bi samo Hurricane bile jedini srpski predstavnik koji je imao dobru poziciju u polufinalu u poslednjih DESET godina. Wow, to mi je super.
Sećam se da su i Hrvatski fanovi pre 2-3 godine isto ovako dramili što ih uvek stavljaju na početak svoje polovine.
 
Da, baš razmišljaju o ubijanju volje nekome. 💀

Ne znam kako za sve ove godine praćenja ESK-a niste ukapirali da je ipak poenta svega kompletan doživljaj - pesma, vokal, scenski nastup, efekti? Šta je vredelo što su nesrećne Moje 3 nastupale poslednje u pf-u kada je sve u vezi njih te godine bilo raspad? I sa takvim nastupom su bile na pragu finala. Proširite vidike malo i budite analitičniji, ne bi bilo zgoreg.
 
Niko od nas ne može da utiče na to. Kojim se kriterijumima vode, upitno je, ali svakako je naša pesma od starta bila rizična za tu drugu poziciju, a bila bi i bilo koja druga balada. Dinamički, naša pesma je najsporija u prvom delu i jednostavno je ovo negde i logičan izbor. Samo ne razumem pravljenje od muve slona, to je sve.
Pa upravo se na to i žalimo. Zbog čega se večito neke zemlje favorizuju u pogledu smeštanja na pozicije koje statistički gledano imaju bolje šanse za prolaz u finale? Uopšte je cela zamisao kreiranja kako oni kažu ''dinamičnog i uzbudljivog'' programa jako subjektivna. Sada imaju, tj. ostvariće ideju da uvale i DF u program kao redovne učesnike i gle čuda baš u godini kada su Šveđani u toj grupi. Da ne govorim o svim drugim novotarijama koje su testirali ili predlagali, poput one glupe eliminacione tačke, koja, srećom, nije zaživela.
 
Stvarno ne vidim zašto Ukrajina nije mogla da nastupa druga. Isto je balada na neengleskom, a pritom je sigurni finalista i najverovatnije pesma koja će najviše poena da osvoji posle Hrvatske, sa koje god pozicije. Nama bi to peto mesto između lude Irske i nebitne Poljske bilo mnogo značajnije za prolaz.
 
3 favorita za pobedu u polufinalu su u prvoj polovini i sad mi treba da verujemo kako su oni nas stavili na drugu poziciju da razbiju predrasude
 
Pa upravo se na to i žalimo. Zbog čega se večito neke zemlje favorizuju u pogledu smeštanja na pozicije koje statistički gledano imaju bolje šanse za prolaz u finale? Uopšte je cela zamisao kreiranja kako oni kažu ''dinamičnog i uzbudljivog'' programa jako subjektivna. Sada imaju, tj. ostvariće ideju da uvale i DF u program kao redovne učesnike i gle čuda baš u godini kada su Šveđani u toj grupi. Da ne govorim o svim drugim novotarijama koje su testirali ili predlagali, poput one glupe eliminacione tačke, koja, srećom, nije zaživela.
Za DF se apsolutno slažem, kao i sa tim konstantnim izmišljanjem "tople vode" od strane Šveđana. I meni to odavno ide na živce, ali je činjenica da su preuzeli kormilo i da u saradnji sa EBU-om vode ESK u ne tako dobrom smeru. Samo mi bode oči toliko negativisanje, kao da je svet stao zbog ovakvog žreba, pogotovo nakon vrlo uspešne PZE sezone, jako dobrih komentara i lepe atmosfere koja je stvorena.
 
Ne glasa se od prve pesme u polufinalima, to će biti samo u finalu. Imamo puno pravo da dramimo jer je postalo isuviše providno da nemaju sve zemlje isti tretman. Čuj neko navodi Nevenu Božević kao dobar primer da nas ne mrze jer su je stavili pred kraj finala. Stavili je usendvičenu između dva ogromna favorita lol.
Ali po cemu je Nevena zasluzila da ne bude na toj poziciji? Ona je bila filer te godine i to je potpuno jasno. Treba malo da gledamo i kroz prizmu toga kakve pesme saljemo.

Mi cemo proci u finale sa visoke pozicije sve da i ne nastupimo u polufinalu.
 
Možda preterujemo i mi koji dramimo, ali i te kako preterujete i vi koji pokušavate da nas ubedite da je sve divno i čarobno, da je sve savršeno regularno itd.
Ima i ovoga svakako.

I često se zaboravlja da mi ovoj pesmi želimo levu stranu tabele, niko ne priča o pobedi.
 
Ali po cemu je Nevena zasluzila da ne bude na toj poziciji? Ona je bila filer te godine i to je potpuno jasno. Treba malo da gledamo i kroz prizmu toga kakve pesme saljemo.

Mi cemo proci u finale sa visoke pozicije sve da i ne nastupimo u polufinalu.
Nevena je te godine bila jedina balada u polufinalu, zato su je stavili tacno na sredinu. Mi sada imamo jednu od dve balade u pf i boom #2. Stvarno mi nije jasno kojom postenom logikom.
 
Ali po cemu je Nevena zasluzila da ne bude na toj poziciji? Ona je bila filer te godine i to je potpuno jasno. Treba malo da gledamo i kroz prizmu toga kakve pesme saljemo.

Mi cemo proci u finale sa visoke pozicije sve da i ne nastupimo u polufinalu.
Kako Australiju ne stave između glavnih favorita kada šalju filer pesme? A i te kako su ih slali.
 
Ne znam da li je normalno biti ovoliko investiran u sve ovo, verovatno ne. Ali mene duša boli što su je ovako unakazili...
dog-crying.gif
 
Australiju su prosle godine ukopali u finalu, kao pobednika su stavili na trecu poziciju druge polovine finala, na primer. Nas su kao televoting pobednika polufinala pre dve godine stavili na pretposlednju poziciju. Precenjuje se ovde znacaj redosleda nastupa. Ima uticaj, ali uopste ne toliki.
 
Možda preterujemo i mi koji dramimo, ali i te kako preterujete i vi koji pokušavate da nas ubedite da je sve divno i čarobno, da je sve savršeno regularno itd.
Ja nikada nisam rekao da je sve divno i regularno. Štelovanja i favorizovanja sigurno da postoje, ali moja poenta je da ova pozicija nije ni izbliza tako tragična kako je doživljavate.
 
Može biti tragična ako zbog pozicije slabije prođe u polufinalu pa je u finalu budu gledali kao FiLeR.
 
Hajde da vidimo kako smo prolazili otkako je ovaj sistem uspostavljen, gde se ne zreba neposredno, vec se odredjuje produkcijski red nastupa. To je pocelo 2013.

2013: polufinale 16. (Zatvarali PF)

2015. polufinale 9, finale 8

2016. Polufinale 6, finale 15

2017. Polufinale 1

2018. Polufinale 3, finale 10

2019. Polufinale 9, finale 23

2021. Polufinale 9, finale 8

2022. Polufinale 3, finale 24

2023. Polufinale 3, finale 5

2024. Polufinale 2

Od 17 veceri na kojima smo ucestvovali, cak 11 puta smo izvukli prvu polovinu.
 
Back
Top