rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Ma ja u Ramondu verujem da će proći. Jednostavno je predivna pesma sa dobrim nastupom i naćiće svoj put do finala. Nije da je oštećena kao recimo In Too Deep koja bi možda sakupila potrebna 3 boda i ušla u finale da je nastupala kasnije. Samo sam besan jer nemaju sve zemlje isti tretman, nervira me nepravda.
Da jbt, Tijana bi lagano prošla da je nastupala malo kasnije tj. barem sa treće pozicije, ''In too deep'' uopšte nije bila pjesma za otvaranje polufinala pored razigranih i živopisnih entrija iz Rumunije i Sjeverne Makedonije tako da su nam još tad ''šuknuli'' sa raning orderom koji nas je koštao finala, bilo bi skupljeno još nekoliko televoting poena od Austrije u kojoj smo na samom početku ostali neprimjetni i upali bi.

Zapravo, Srbija ovima iz EBU-a služi za razbijanje predrasuda o death spot-ovima jer zahvaljujući našim prethodnim prolascima sa ''trice'' to mjesto više nije najbaksuznije, zato nas sad pretplaćuju na ''dvicu'' jedno par godina da i tu popravimo prosjek. :D

I mene isto nepravda izbacuje iz takta i taj nejednak tretman a ne briga hoćemo li proći, mnogo bolji izbor za 2. bi bila Ukrajina koja nikad nije ni išla tako rano a da Srbija bude na 5. mjestu između Irske i Poljske, odmah nakon nastupa direktnog finaliste a možda tad bude i neka pauza ali naravno zna se koje su povlaštene države.

Predvidio sam da ćemo nastupati između Kipra i Litvanije koji su upbeat tako da ćemo se sa baladom sigurno istaći, šta je tu je, sad treba raditi na popularizaciji pjesme među dijasporcima i strancima i maksimalno se baciti u promociju!
 
Na zadnjih 7 izdanja (ne računam 2020, ali računam ovu godinu) čak pet puta nam je redni broj nastupa neka od prve tri pozicije..
2017- 1.
2018- 3.
2022- 3.
2023- 3.
2024- 2.
Samo Nevena i Hurricane su nastupili kasnije.
Užas...
 
Uh, sad kad pogledam statistiku televotinga za drugu poziciju nastupa u polufinalima od 2013. godine na ovamo, stvarno jeste očajna! :eek:
Samo Jermenija 2015. i 2023. i Poljska 2016. su uspele da dođu do top 10 kod publike. Doduše, to su zemlje sa velikom dijasporom.
Estonija 2013. i Austrija 2017. su se plasirale, ali uz pomoć žirija.
 
Vidim mnogo ste se nervirali zbog redosleda, a ja nikad opuštenija.

Čuće se, a i znaće.
Različito smo dobri.
8dvjz9.gif
 
1+1= 2. 💜

Edit posle 5 minuta. Sad sam joj pogledala story, isti! Lol
 

Attachments

  • 172DD995-E547-42B8-A6B4-35092E4A9C0E.jpeg
    172DD995-E547-42B8-A6B4-35092E4A9C0E.jpeg
    592.8 KB · Views: 24
Last edited:
Meni najviše smeta u ovoj priči to što su nam ukrali momentum, tačnije prednost koju je ova pesma zapravo mogla da ima u odnosu na ostale - da dođe malo kasnije posle silnih đuskalica, te se tako izdvoji u svojoj jedinstvenosti, mirnoći, emociji. Ovako su nas stavili 2. i učinili da se ta magija razbije i da realno bude lako zaboravljena. Iskreno se nadam najboljem. Srećno Teyi, srećno Srbiji. 💜
 
Meni najviše smeta u ovoj priči to što su nam ukrali momentum, tačnije prednost koju je ova pesma zapravo mogla da ima u odnosu na ostale - da dođe malo kasnije posle silnih đuskalica, te se tako izdvoji u svojoj jedinstvenosti, mirnoći, emociji. Ovako su nas stavili 2. i učinili da se ta magija razbije i da realno bude lako zaboravljena. Iskreno se nadam najboljem. Srećno Teyi, srećno Srbiji. 💜
Bravo @Cipela Marka Kona 👏👏👏
Najbolji komentar večeri a od objave žreba tj. pogodjeno pravo u srž onoga što su postigli/napravili producenti ovogodišnjeg ESC-a a u kolaboraciji sa EBU-om, stavljajući ovakvu baladu kao drugu.
Kriminalno 100% pored toliko opcija a samo iz gore opisanog razloga. To bih mislio i da pesma nije predstavnica Srbije jer ovakva pesma dolazi najviše do izražaja tek kada se bar 3,4 uptempo pesme izredjaju a ima ih gomila. Tako je kako je, proći ćemo u finale verujem a gorak ukus zbog ovako neukusnog žreba mi ostaje.
 
Sva moja braća mrze Šveđane

inače cenim da će nas zaboraviti ljudi, svi faktori idu kontra nas
 
Last edited:
Sva moja braća mrze Šveđane
Ma utripovali su ne znam šta. Ne vide da im se njihove pop pesmice recikliraju poslednjih 20 godina i ne mrdaju sa mrtve tačke u tom smislu, a eto pobeđuju i plasiraju se svake godine ako ne top 5,onda top 10. Bleh.

Nemojte se zavaravati da tamo neki producenti nepristrasno ovo određuju. Samo se setimo kako je Holanđanin urgirao da Holandija sa ono dvoje smarača bude 14. u pf, jel te, da bi ih publika upamtila, pa su ispali.

Dakle, mesto može da pomogne u svakom slučaju, ali i ne mora. Ako nam je suđeno da prođemo, proći ćemo pa makar i 10.
 
mogli su da nas obrnu sa Ukrajinom, nije da će njihove SIM kartice zakazati. No dobro boli ih ona stvar, kao da im nešto znači što se neki Srbi bune.
 
Pa svaki put smo se provlačili kod publike 7.-10. mesto (osim Konstry), a i bilo je manje tvt bejtova nego ove godine.

Olakšavajuća okolnost je SHS u polufinalu
 
Back
Top