cz Češka Republika 2023: Vesna - My Sister's Crown

Češka Republika
Dobre su mi bile, čak i neki random strejtaši su reagovali lepo.
 
Evo šta meni fali: pesma je posvećena slovenskoj zemlji od strane slovenske zemlje. Nisu morale nikakve narodne nošnje, ali spot je zaista lepo zamišljen kao Slavic kingdom i one obučene kao "slovenski likovi iz bajki". Pevanje mi je najmanji problem, podržavam i artsy nastup ali liče kao da su pošle na fizičko, a kika je deo ne samo Slovena već i svih naroda, i ne vidim kakvu funkciju ima u nastupu kada je nisu iskoristile kao neki način povezivanja.
Temu pesme o kojoj pevaju nisu povezale sa nastupom. Inače mi je studijska verzija na 4. mesto ovog polufinala
 
Ahahahahaha e jeste to je još bolje

Ali zvučale su kao Džiglipaf ako ništa + roze
 
Bile su preslatke i nastup je bio odličan, jedino se slažem da bi bilo lepše da je nastup imao i malo slovenske simbolike, makar nešto na grafici, a moglo je i na kostimima. U svakom slučaju odlične su mi i u top 5 su mi u finalu.
 
Pa ima tu elemenata u kostimografiji da podseća na Slovene, al sigurno bi bilo previše da su se obukle u neku improvizovanu nošnju. Ovako su kao neki tim što prodaje parfeme od lavande.
 
Nastup nigde veze s pesmom, njih 6 peva, a na momente se jedva čuju. Mislim da je ovo bilo borderline
 
Parfemuše se provukle, čak verujem da je Švajcarska ispred.
 
Jedini los trenutak u nastupu je bilo ono na kraju kad se vrte i igraju ringe ringe jaja. Sve ostalo je bilo super, pesma je dobra, zasluzeno finale.
 
Meni to kad se vrte baš dobro bilo, aluzija na spot kad se vrte s onim zlim muškarcima
 
A dobro, posto ne znam spot pa mi nije imalo smisla xd
 
Back
Top