ch Švajcarska 2023: Remo Forrer - Watergun

Saša im radi nastup po 1456. put.
 
Ovde nema mnogo posla, sama pesma mi ne ostavlja prostora za neki spektakularan nastup.
 
Pa ono, kad je napravila spektakl od Đona.. 😂
 
Pa ono, kad je napravila spektakl od Đona.. 😂
Đon je sam po sebi sjajan, tako da nije bio treći zbog nastupa. Neironično mislim da je Repondez Moi jedna od najboljih evrovizijskih pesama u istoriji. Žali bože što je 2020. otkazana Evrovizija 😭
 
Ma kakva bezličnost i generičnost od pjesme, a sve navodno poruka do poruke, pih... :cautious:
Ne znam koliko puta bih trebao da je preslušam da bih barem dijelić iste zapamtio, apsolutno nikakav utisak ne ostavlja - ni negativan ni pozitivan, ubjedljivo jedna od najnebitnijih ove godine.
Pri tom, vjerovatno sam jedan od rijetkih kome se više svidjela Mariusova prošlogodišnja stvar nego one dvije od Đona (o ovoj da ne pričam), jednostavno sam povjerovao u njegovu emotivnu izvedbu (iako je na momente djelovao polupano i pijano lol) za razliku od Tears-ovog prenemaganja i fejkiranja, hvala Bogu pa poslaše ''Boys do cry'' lani da ga žiri spasi!
Ustvari i ovi Švajcarci postaju iz godine u godinu predvidivi slanjem isključivo muškaraca sa The Voice-a sa ''mesage'' baladama, dajte malo okrenite ploču i pošaljite nešto što prevazilazi zonu komfora pa neće biti kmečanja što samo publika glasa u polufinalima, ko reskira taj i profitira, previše su umislili da su nedodirljivi šaljući tugaljive žiri baladetine, ugledajte se na susjede Austrijance!
U finale će ovo jako teško ma taman da rode mečku na sceni, mislim da će se borba voditi između njih i Holanđana - jedni će proći a drugi ispasti, prednost svakako dajem Holandiji jer je pjesma prijemčivija za gledaoce od ove.
 
S ovom mi se pjesmom desilo isto što i s njihovom prošlogodišnjom - na početku samo solidno i okej, da bi me s vremenom potpuno kupila, tako da mi u ovoj fazi Watergun kida i rado je slušam, iako i dalje mislim da od finala nažalost ništa.

Ono što mi je baš zanimljivo i ne znam je l' se samo tako poklopilo ili su Švicarci ciljano išli na to, Watergun mi je kao neki nastavak Boys do cry, ne u muzičkom smislu, nego cijela priča, kao, dječaci koji plaču su sad odrasli i postali muškarci koji zadnje što žele je prolijevati krv i ratovati.
 
Ne mogu reci da mi je proslogodisnja pesma losa, ali jeste pomalo dosadnjikava. Dok je ova dinamicnija (u odnosu na prethodnu) i nekako tecnija, prihvatljivija za slusanje. Meni se na prvu dopalo, tako da su mi oni medju boljima, a svakako su mi jedni od retkih boljih pesama u 1. pf-u.
Slazem se sa tobom. I meni se cini kao neki nastavak.
Ko zna, ako je trilogija, mozda bude sledece godine nastavak.
 
Švajcarska TOP 5 2019-2023

1. Repondez-moi
2. Tout l'univers
3. Watergun
4. She Got Me
5. Boys Do Cry
 
  • Like
Reactions: Mrm
Remo Forrer je tu da umiri situaciju...da spusti tenzije...nabaci ljudima osmeh na lice, ulije preko potrebnu nadu, iako se tako ne čini na osnovu muzike, i na prvu..
A kada se zagrebe, shvati se da je to zaparvo tako... :)
Deluje smirujuće na sve oko sebe, tačno onako kako tekst njegove lagane pesme nalaže... pored poruke, tu je i divan zaokriženi vokal, odlično izražen frazirung....Remo Forrer donosi kvalitet u naručju...
Miroljubivo, neutralno, Švajcarska je to, zemlja za primer čitavom svetu, u oba svetska rata i vazda..
Remo Forrer je tu da opomene, da poduči, da podseti...
Zna šta želi, ne igra u rukavicama, direktan je, ne skreće sa teme, navodi nas na pravi kolosek, vekovni kolosek, male, bogate alpske zemje u srcu naše Evrope..
Remo Forrer je odabran da nam u smutnim vremenima pomogne, kuda, kako i zašto...
Remo Forrer će za ovo biti zasluženo i nagrađen... ;)
 
Meni je tu na granici top 10, još ću videti gde konačno da je rangiram. Sviđa mi se, ali nema wow efekta. Nažalost, i ja mislim da se neće istaći, tvt ih je prošle godine osakatio na maks, ni sad ne vidim scenario gde će se desiti suprotno.
 
Odličan uživo, mada pobednik The Voicea ne bi ni smeo da dopusti drugačije.

Iako i dalje ga vidim tek kao borderline u najboljem slučaju, da je sistem od prošle godine, mislim da Švajcarci ne bi brinuli uopšte za prolaz.
 
Back
Top