cy Kipar 2023: Andrew Lambrou - Break A Broken Heart

I posle drugog dana - dobar utisak. Neko reče da vuče na Imagine Dragons, i ja sam osetio taj vajb, ali mi nedostaje njihova energija i možda produkcijska jačina.
 
S obzirom da mi je slaba godina, ovo moze da mi bude u red boljih pesama.
U sustini mi je dopada, ali nista sad posebno nije. Ne volim onaj deo sa piskavijim glasom, ali ok, ne smeta toliko.
 
Dobro je što su Kiprani najzad smogli snage da pošalju muškog izvođača nakon 6 godina (izuzetak je naravno Sandro koji je trebao nastupiti u ''korona'' godini ali mu se nije dalo), stvarno je bio red da malo o'lade sa zgodnim curama koje pjevaju vrtiguzne ljetne bop-iće i blijede kopije od Lady Gage, nakon Eleni i ''Fuega'' rezultatski su sve više tonuli i ne znam kako još odavno nisu shvatili da moraju promijeniti evrovizijsku taktiku a ne da svake godine iznova i iznova pokušavaju na bezuspješan način ponoviti stari uspjeh...
Ono što mogu da primijetim jeste to da nam je svima ok pjesma, nema neke greške u kompoziciji niti s njegovim vokalom ali se rijetko ko može povezati sa njom, ne osjećam da je on pjeva iz srca i zbog toga mi se čini ''plastičnom'' (što ne znači da neće biti uvjerljivi uživo), pri tom mi nije nešto ni pamtljiva, sve u svemu prosječna ocjena od mene.
Rekao bih da su odlučili pucati na žiri ove godine (s obzirom da su sa ''Elom'' lani imali žestok flop) što je donekle i ostvarivo ali mislim da se neće proslaviti, u finale idu najlaganije skupa sa Grčkom i rodnom Australijom od kojih sigurno ima već sada zagarantovane 12-ice...
Tip je prehot (ako ništa drugo, imaće titulu mistera ovdje na forumu lol, vjerovatno najzgodniji frajer za unazad xy evrovizijskih godina), očekivao sam da su za njega pripremili nešto poput ''She got me'' pa da cijeloj Evropi krene voda na usta a ne ovo, po meni će imati osrednji plasman, šteta jer ima mesa za nešto više. :whistle:
 
Poslušao sam pjesmu 30 puta, kida, juče pogledao spot prvi put i više neću, uložena 2 dinara, nadam se da su se štedili za nastup jer ovo može baš dobro da prođe ako se sve poklipi
 
Ne znam, meni se čini da je finale izvesno iz razloga što su u znatno slabijem pf-u, sa jedne strane. Ali sa druge, ne mogu uopšte da predvidim reakciju tvt-a, ni tamo, ni ovamo. Zavisiće verovatno od performansa.
 
Pa da, bude li nastup kao i spot, on smoren a bend svira, biće dovoljno da bude tipa 8. u pf, ali ako ulože u nastup, e tu već mogu da zamislim da ulazi u top 5 kao Hovig onomad kad su mnogi očekivali ispadanje a on top 5 u pf brat 😂
 
Minipop

m5YsQCc.jpg
 
Baš dobro zvuči akapela, mislim da će ovo biti baš dobro.
 
Kako ne volim taj falceto ili kako vec kod muskaraca. Meni to kvari pesmu. Evo sad sam slusao pesmu i pomislim kako mi ovo nije u TOP 5 i onda dodje taj deo i shvatim zasto nije. Iako ce on to uzivo da izvede odlicno, kod mene ne prolazi. Ali uopsteno, pesma je za sigurno finale i da bude sa leve strane tabele.
 
Kipar TOP 5 2019-2023

1. Ela
2. Break a Broken Heart
3. El Diablo
4. Replay
5. Running
 
On mi je od samog početka bio odličan, ali mi se do kraja izdvojio kao jedan od najboljih vokala, kao i pesama ove godine. Želim mu finale iz sveg srca, bila bi šteta da ne prođe.
 
Mislim da nikad nisam imao potcenjenijeg prvog favorita od njega.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Back
Top