ge Gruzija 2022: Circus Mircus - Lock Me In

Bio sam na nekoliko Evrovizija i upoznao sam fanove, dosta njih, pa znam šta vole, uglavnom takve pesme, jako nekvalitetne, prozaične, one što su bile sredinom 2000-ih na Evroviziji, sa baš lošim vokalima, ružnim koreografijama, kičasto sve, pseduo etno, odvratno, loši tekstovi, često i vulgarni, uglavnom brze, i izvinjavam se ogrešio sam se, čak su muški pevači imali i gore od žena tada pesme (meni su najodvtat!niji grčki izvođači) , tog tipa.. Sva sreća da je uveden žiri, pa je to podosta i "istrebljeno" sa festivala, i da je Turska otišla sa festivala, a Grčka i Ukrajina totalno promenile kurs.. Dobro je.. :)
Sad smo se i Rusije na duže staze otarasili.. 👍

Mor ve otesi, maNga and Athena likes this

Valjda je poenta da sto veci broj zemalja ucestvuje?
 
Naravno da se ne nadam, dok se ne ispuni garantiranje osnovnih ljudskih prava od strane tamošnjeg režima, nema šta da traži na takvom Europskom festivalu.. 👎
 
Bio sam na nekoliko Evrovizija i upoznao sam fanove, dosta njih, pa znam šta vole, uglavnom takve pesme, jako nekvalitetne, prozaične, one što su bile sredinom 2000-ih na Evroviziji, sa baš lošim vokalima, ružnim koreografijama, kičasto sve, pseduo etno, odvratno, loši tekstovi, često i vulgarni, uglavnom brze
Pa i ti si fan, zar ne? Čemu ta generalizacija? Ne vole svi isto. A i Evrovizija nije festival klasične muzike pa da se mora pucati na nešto uzvišeno, čemu niko ne može osporiti kvalitet. I brze pesme mogu biti kvalitetne i mnogo bolje, hitičnije i zahtevnije od nekih balada recimo. Nema tu nekog pravila.
 
A nemojte dirati Mrm-a, on ima specifičan ukus i vrlo često čudne postove, ali nekako je simpatičan 😀

Al' neka nam brzih pesama za devojke!
 
  • Like
Reactions: Mrm
Mor ve otesi, maNga and Athena likes this

Valjda je poenta da sto veci broj zemalja ucestvuje?
Ne po svaku cenu, Belorusija, Rusija, Turska, trenutno nemaju šta da traže...
 
Car Evrovizije jeste ta zanrovska raznovrsnost. Evo nam 40 pesama, pa za svakog da se probere po nesto. I rok, treskavci, kantri, bluz, pop itd.

Na racun te raznovrsnosti ESC i jeste ovo sto jeste, a ne festival slagera kao nekad
 
Pa i ti si fan, zar ne? Čemu ta generalizacija? Ne vole svi isto. A i Evrovizija nije festival klasične muzike pa da se mora pucati na nešto uzvišeno, čemu niko ne može osporiti kvalitet. I brze pesme mogu biti kvalitetne i mnogo bolje, hitičnije i zahtevnije od nekih balada recimo. Nema tu nekog pravila.
Naravno da mogu i brze pesme, taman posla da ne mogu, ali moraju ispunjavati neke kriterije, vokala, teksta, kompozicije..

Car Evrovizije jeste ta zanrovska raznovrsnost. Evo nam 40 pesama, pa za svakog da se probere po nesto. I rok, treskavci, kantri, bluz, pop itd.

Na racun te raznovrsnosti ESC i jeste ovo sto jeste, a ne festival slagera kao nekad
Kako je nekad to bilo, kakav kvalitet, kakve kompozicije.. Uživo orkestar, bajkoviti vokali.. 🤩😍
 
Can you feel the rhythm in my heart?
The beat's going düm tek tek
Always louder like there's no limit
Feels like there's no way back 💃
 
A nemojte dirati Mrm-a, on ima specifičan ukus i vrlo često čudne postove, ali nekako je simpatičan 😀

Al' neka nam brzih pesama za devojke!
Sve sam se u ovome životu nadao, ali da me Donald Trump brani.. 😄
 
Daleko od toga da je to nekad bio kvalitet. To sto je neka pesma spora (kao vecina tad) ne znaci da je kvalitetna
 
Šta kažeš na vrhunsku izvedbu iz 2011. bum bum čaka čaka? 😛
Nisam se prvobitno setio šta ti je to.. Morao sam proveriti, i apsolutno mi je jasno zašto mi je TO i bilo izbrisano iz memorije..

Daleko od toga da je to nekad bio kvalitet. To sto je neka pesma spora (kao vecina tad) ne znaci da je kvalitetna
Ko kaže da su bile samo spore, bilo je prelepih brzih numera..
Od 2001 do 2008 je mračan period Eurovizije, a od 2009 se polako vraća i ide na bolje.. :) 👍
 
Ko kaže da su bile samo spore, bilo je prelepih brzih numera..
Od 2001 do 2008 je mračan period Eurovizije, a od 2009 se polako vraća i ide na bolje.. :) 👍
Slazem se za mracan period - jeste to tad i postalo festival kica, ali Evrovizija je najbolja kao takva ovakva kakva je sad - za sve ponesto
 
  • Like
Reactions: Mrm
Mrm ne selebrejta dajvrsiti 😔
Ne bih rekao, mislim da onaj koji je počeo sa opisom ove pesme o kojoj je tema sa reči "sranje" ne radi to što kažeš, ako sam dobro razumeo napisane reči.. :)

Šta će Mrm ako pobedi Španija 🤔
Pohvalio sam koreografiju, nije ona najgrđa baš, dao sam joj i 4/10 najviše na konto koreografije koja je zahtevna i ima smisla...ali svakako da neće pobediti, što je dobro.. 👍
 
Nisam se prvobitno setio šta ti je to.. Morao sam proveriti, i apsolutno mi je jasno zašto mi je TO i bilo izbrisano iz memorije..

Ja volim treskavce, ali moram se složiti kad je riječ o tom remek djelu.

Meni je najviše krivo što Srbija nije slala brze pesme za devojke u vrijeme kad je to više palilo 😔 Mogla je dominirati, imala na izvoz treskavaca i polugolih umetnica 😍 šteta što je rts glumio kultury
 
Ja volim treskavce, ali moram se složiti kad je riječ o tom remek djelu.

Meni je najviše krivo što Srbija nije slala brze pesme za devojke u vrijeme kad je to više palilo 😔 Mogla je dominirati, imala na izvoz treskavaca i polugolih umetnica 😍 šteta što je rts glumio kultury
Jer tu je ful, ful, ful, ful oprema moja
kada sa tobom ne govorim
tu je ful, ful, ful, ful jastuk za suze
bar njemu dusu da otvorim 🥵
 
Jer tu je ful, ful, ful, ful oprema moja
kada sa tobom ne govorim
tu je ful, ful, ful, ful jastuk za suze
bar njemu dusu da otvorim 🥵

A ne bi se baš proslavila s tom pjesmom 😔 al zato najveći hit ikad na Beoviziji Romale Romali
gretchen-dance.gif
 
A nije da su nam takve pesme na nf bile dobre. Ana je 2009. bila preslaba, 2006. odlicna ali nije pobedila.
Meni je recimo zao sto Beli Jablan nije sacuvan za 2009.
 
Back
Top