rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Treba biti realan u očekivanjima. Posle Konstrakte ja ne očekujem da ćemo odmah za sledeći PZE dobiti nešto ekperimentalno, a opet sa potencijalom za dobar plasman. Biće sigurno pokušaja da se tako nešto napravi, ali videćemo koliko uspešnih.
Tako da ne vidim ni jedan razlog za zgražavanje i bežanje čak i od turbo folka. Naravno, ništa ne treba slati po svaku cenu, već ono u čemu se prepozna neki potencijal, pa makar to bila i balkanska balada, ako ništa bolje nema.
 
Nije kod Konstrakte toliko poenta u pesmi koliko u njoj kao pojavi. Evo u Zvezdama Granda su pokušali da izvedu In corpore sano pevači koji inače pevaju odlično, ali kad su izvodili ovu pesmu to je izgledalo krindž, smešno i skaradno. Tako da ne očekujem i ne treba nam In corpore sano vol2., nego nešto skroz drugacije
 
Ma zašto više, pa meni je skroz realno da koliko god desetina i stotina miliona ljudi sedne da gleda Evroviziju, za ogromnu većinu njih je to jedno TV show veče i ne bi u životu uzeli da pošalju poruku. Ja Evroviziju redovno pratim od svojih ranih tinejdž dana, bukvalno mi je to jedan od hajlajtova godine, a mislim da sam samo jednom ili dva put svih ovih godina poslao glas nekome.
 
Hajdemo možda malo sa Ukrajinom step back i da pogledamo hladnije glave

Imamo zemlju usred Evrope koja se trenutno bori protiv izuzetno agresivne invazije druge (delimično) evropske zemlje koja već poslednjih 70 godina se postavljao kao neprijatelj tzv. "evropskih vrednosti" i koju realno preko 80% Evrope vidi kao potencijalnog neprijatelja što zbog njihovih stavova, što zbog invazivne komunističke istorije (pitajte Čese i Poljake za iskustva npr.).
I to je tako. Da li je licemerno u neku ruku, možda jeste jer niko nije objektivan, svako gleda svoje interese. Ali te zemlje u svakom slučaju čine većinu na ovom takmičenju.

Takođe, Ukrajina je dobila zahvaljujući glasovima publike, ne žirija (koji su po meni bili mnogo veći problem). Činjenica da neko glasa emotivno vs. objektivno (mislim, šta god bi objektivno moglo da bude na takmičenju lakih nota) nama obično ide na ruku jer se veoma često oslanjamo na glasove dijaspore i regiona i uzimamo ih za normalno. Samim tim treba da razumemo i ljude koji su za Ukrajinu glasali iz sažaljenja i podrške jer je to potpuno normalno. Da li bi neka druga podrška više pomogla, definitivno bi, ali i te druge podrške ima i te kako među običnim narodom koji je mnogo novca donirao, volontirao oko izbeglica, mnogi su ih čak primili i u svoje kuće, a i dosta ljudi u Evropi mnogo više blagonaklono gleda na njih nego na izbeglice drugih rasa iz prethodnog perioda.

I treće, Stefania kida po chartovima i dalje, što znači da se pesma i svidela velikom broju ljudi. Razumem paralelu između ovoga i Džamale i frustraciju koja dolazi sa tim, ali ova pesma je neuporedivo hitičnija od onog čisto političkog govneta.
 
Ja sad mislim da za neki buduci uspeh na ESC pre kandidata treba traziti u alternativi nego u mejnstrimu.

Alternativa je i produkcijski i stilsli bliza zapadu i tom nekom univerzalnijem zvuku.

Tako da bih pre mogao da zamislim vrhunski plasman Bojane Vunturisevic, Zoe Kida ili Buc Kesidija nego Milice P, Teodore i ostalih.
Ja bih se složio u načelu, samo što mislim da su oni (sem Bojane) malo više wild card. Realno i Konstrakta je nastupala dva puta na Beoviziji, pa niko živ skoro nije znao ona postoji dok nije došla sa pesmetinom i nastupčinom. A šanse da imamo tako nešto su u našoj kulturi veće sa pop folkom jer nam tu generalno leži ekspertiza.
 
Tako vam je to kad se oslanjate na Blic, da ste se samo malo potrudili da proverite , videli biste da je rec o glasovima koji su u Srbiji primljeni tokom polufinala i finala ESCa.
Imate o tome u više izvora, pa pogledajte.
 
Tako vam je to kad se oslanjate na Blic, da ste se samo malo potrudili da proverite , videli biste da je rec o glasovima koji su u Srbiji primljeni tokom polufinala i finala ESCa.
Imate o tome u više izvora, pa pogledajte.
Ovo mi ima mnogo vise smisla, ispade da maltene slican broj glasova stigne na PZE i na ESC hahahahahah
 
Ja bih se složio u načelu, samo što mislim da su oni (sem Bojane) malo više wild card. Realno i Konstrakta je nastupala dva puta na Beoviziji, pa niko živ skoro nije znao ona postoji dok nije došla sa pesmetinom i nastupčinom. A šanse da imamo tako nešto su u našoj kulturi veće sa pop folkom jer nam tu generalno leži ekspertiza.
Jesu ali ja mislim da je dobar deo nase estrade u smislu ESC-a mentalno ostao u dvehiljaditim godinama.
 
Brejnstormovali smo ovde više puta, ako kopamo iz alternative, pa još ako bismo za promenu muškog predstavnika, tu su Irie FM, Buč Kesidi, Luke Black, Luka Rajić, od main pop girls tu su Edita, eventualno Breskvica...

I moram samo da spomenem moj san od prošle godine (mislim bukvalno sam to sanjao negde u maju posle HRC u Roterdamu) koji koliko je lud toliko mislim da ima i genijalan potencijal - sanjao sam da nam na Evroviziju odlazi duet Nikolija & Božo Vrećo, sa nekom mid-tempo etno-elektronikom, onako oboje kao neke goth utvare na sceni :love:🔥 (znam da je Nikolijino lajv pevanje problematično, ali ako je Julija Volkova bila u opticaju sa Dimom Bilanom za Rusiju 2012, tek bi ovo moglo da se upakuje 😁)
 
Ja bih se složio u načelu, samo što mislim da su oni (sem Bojane) malo više wild card. Realno i Konstrakta je nastupala dva puta na Beoviziji, pa niko živ skoro nije znao ona postoji dok nije došla sa pesmetinom i nastupčinom. A šanse da imamo tako nešto su u našoj kulturi veće sa pop folkom jer nam tu generalno leži ekspertiza.
Činjenica je da su nam folk zvezde oduvek bile čuvene i u Bugarskoj i u Albaniji, a da nas je uvek bilo blam da to koristimo...

Naši trubači su poznati i u Mađarskoj, svojevremeno sam na etno festivalu na Balatonu slušala Bobana Markovića.

Sad smo naučili da delimo tradicionalnu muziku i sa Rumunima i Moldavcima, ko bi rekao...


Samo bi nastup morao da bude univerzalan kao sada moldavski...


Nema veze žanr, ko god da napravi nešto novo sledeće godine na PZE, dobrodošao je...
 
Back
Top