Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Gledajući rasporede nastupanja i njihovu energiju mislim da je CHEGI ubedljiviji finalista nego dobar deo onih koji se podrazumevaju, kao što su Princ ili Baloš.
 
Slažem se, ali je problem oko njega što nisam video neku podršku oko njegove pesme, većina se slaže da je pesma dobra, ali retko ko je ima kao favorita
 
Boris je na granici, kod njega bas sve zavisi od nastupa
 
A šta mislite ko će završiti sa 0 bodova?Ja mislim u prvom pf Filip Žmaher i Igor Stanojević, a u drugom Igor Vins i Bane Lalić, Jelena Vlahović i Doris Milošević.
 
Svi koje si spomenuo verovatno dolaze u obzir, osim Doris, simpa mi je njena pesmica.
 
Uhhh. Sve više želim da pobedi... Nađa...

Meni je sve slatko u vezi te pesme, i ako hoćemo da se istaknemo to možemo - baš jednostavnošću. Prosto nemam zamerku ni na šta, i što je više slušam to mi je više draga.

Pustite razne "koncepte, umetnosti, i slično". Evo ja povlačim paralelu između "in corpore sano" i "moj prvi ožiljak (na duši)". Snimljene su, a i ova druga će biti verovatno jednako izvedena bez očekivanja i lažne pretencioznosti. Dušom.

Možda nije potencijal za neki enormni uspeh na ESCu, jer neće grmeti, šta vam ja znam, ali je jedina pesma ove godine - da se čuje i OSETI!
Biće izvedena dušom a devojka niti je pisala tekst niti je učestvovala u pravljenju muzike i aranžmana? 😂😂😂
 
Da nastavim, od 6. do 10. mjesta...

6. Tijana Dapčević - unpopular opinion, ali meni je ''Mamim'' mnogo bolja od onog osrednjeg festivalskog pjesmuljka lani... Baš je nekako funky i ležerna, tačno se vidi da je izašla iz Zoine kuhinje jer se osjeti njen chill vibe, više mi ide uz njen karakter nego Tijanin mada mi se i Tićin vokal sasvim uklapa u pjesmu... Interesuje me kakav li je nastup pripremila za ovu priliku, svakako treba biti svjesna da joj pjesma nije za Evroviziju ali ako ga ubode može postati lijep hitić.

7. Princ - kvalitetna etno-pop balada, stabilan vokal ali nije moj fah, nekako sam prevazišao ovaj tip pjesama iako mi je primamljivo ono ''alal vera, ej habibi'', pri tom njega bih lako mogao zamisliti na evrovizijskoj sceni pogotovo ako bude imao adekvatan stejžding jer je atmosferična pjesma... Ne isključujem scenario da Vranjanac bude u samom vrhu i kod žirija i kod publike pa pobijedi (naročito s obzirom što je par godina prošlo a da nismo poslali ništa slično tom žanru, a još je i muškarac, malo za promjenu). Nikako ne bih volio da do toga dođe jer rezultatski bi prošli vjerovatno nezapaženo al' Bože moj, neka bude šta bude.

8. Zejna - takođe se popravila u odnosu na prethodno izdanje, vrcava i simpatična pjesmičica ali ništa više od toga, ni govora o nekom materijalu za Liverpul ovdje po meni nema tj. barem dok ne vidim kakva će biti na sceni... Poprilično mi je jednolična i previše repetativna zbog ''rumba bum bum'', ovdje će isto dosta toga zavisiti od scenskog nastupa - ako oduva energijom i harizmom u nekoj plesnoj tački a da pri tom sve bude sa ukusom i na svom mjestu, ima moju podršku, bez obzira što ni sa njom u Liverpulu ne bi ''omastili brke''.

9. Nadia - hahah, pretpostavljam da sam opet u manjini kojima se ovo sviđa ali meni je ova stvar takav ''throwback to childhood''... Dosta podsjeća na odjavne/uvodne pjesme iz američkih high scholl filmova od prije 20 godina, takođe i na pjesme onog našeg teenage girl band-a Betty Boop što su se takmičile davno na Beovizijama. Naravno, o nekom jačem plasmanu na PZE (a kamoli odlasku na ESC) smiješno je i govoriti ali bi mi bilo drago da se ova klinka ne obruka i barem u finale da prođe.

10. Hurricane - doslovno samo zbog imena i stare slave svojih prethodnica sam ih ugurao u svoj top 10, ne mogu reći da mi je pjesma loša ali sam totalno ravnodušan na nju što je zapravo još gore... Ja ove nove članice i dalje nikako ne mogu da shvatim ozbiljno niti da se naviknem na njih, nisam im još uvijek ni imena zapamtio a pri tom su mi totalno neharizmatične ovako kada su zajedno (možda mi ne bi bilo tako kada bi ih gledao svaku pojedinačno), možda i zbog toga što su mlađe ali svakako mi je prva postava bila i biće neponovljiva i neuporedivo draža (generalno se ljudi teže navikavaju na promjene pa sve ono što je bilo prije čini se da je bilo i automatski bolje). Uopšte se ne bih složio da je ''Zumi zimi zami'' bolja od ''Hasta la vista'' (neki pišu čak i od ''Loco loco''?!), meni je ovo manje-više polu-slušljiva klinačka tralalajka koja nema ništa zarazno u sebi za razliku od druge dvije, pri tom i za pjevušenje treba da izlomim jezik dok izgovorim te tri riječi.

Eto, to je to, za sada. :p
 
Realno ako gledamo za rezultat i meni ta Nađa deluje čak i najbolje, e sad naravno zavisi kakva joj je interpretacija i kako donosi tekst, kako uživo peva, još kad bi na engleskom ovo odradila, a da je dobar i tekst na engleskom, meni to deluje najbolje za plasman iskreno, iako za moj ukus sama pesma u studijskoj verziji je za 6/10, ali sad sam pričao rezultatski..
Ja na primer vidim žiri taj koji čekamo da dobijemo konačno poene, ta neka severnija Evropa, Centralna, pa Beneluks, da glasa za nas sa ovakvom pesmom na engleskom, ali da je dobro izvedena naravno.. Evo nemački, nizozemska, belgijski, irski žiri vidim da glasa baš za tako nešto, jednostavno, krajnje basic, pomalo slatkasto, danski žiri isto...
 
A šta mislite ko će završiti sa 0 bodova?Ja mislim u prvom pf Filip Žmaher i Igor Stanojević, a u drugom Igor Vins i Bane Lalić, Jelena Vlahović i Doris Milošević.
Doris će dobiti poene od publike, ima svoju fanbazu, u slabijem pf i još nastupa poslednja. Ona možda čak i prođe ako joj se poklope kockice. Nije verovatno, ali nije ni nemoguće.
 
Realno ako gledamo za rezultat i meni ta Nađa deluje čak i najbolje, e sad naravno zavisi kakva joj je interpretacija i kako donosi tekst, kako uživo peva, još kad bi na engleskom ovo odradila, a da je dobar i tekst na engleskom, meni to deluje najbolje za plasman iskreno, iako za moj ukus sama pesma u studijskoj verziji je za 6/10, ali sad sam pričao rezultatski..
Ja na primer vidim žiri taj koji čekamo da dobijemo konačno poene, ta neka severnije Evropa, Centralna, pa Benrluks, da glasa za nas sa ovakvom pesmom na engleskom, ali da je dobro izvedena naravno.. Evo nemački, Nizozemska, belgijski žiri vidim da glasa baš za tako nešto, jednostavno, krajnje basic, pomalo slatkasto, danski žiri isto...
Daj ljudi niste realni, bilo bi lepo da Nađa prođe u finale i to bi u ovom jakom izdanju PZEa apsolutno bio uspeh, pogotovu što je tek na početku karijere.

Kakva crna pobeda, crni bodovi od žirija. Još na engleskom, hvala ne.
 
Čak me na ovoj slici podseća da je iz Beneluksa negde...
 
Žiri u Belgiji nema pojma ko je ona, kolika joj je karijera niti ih to zanima preterano, šansa da žiri iz Belgije glasa za Savu Perovića sa pesmom "Presidente" je jednaka šansi da Albanija pobedi Evroviziju 2023.godine.. To što vama ovde "Grmi", "Kida", Radi vas" to može, ali nemojte se onda buniti za glasove posle..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top