se Švedska 2024: Marcus & Martinus - Unforgettable

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,279
Points
118
HRvUCQX.png

Švedska bira novu evrovizijsku pesmu na 64. izdanju Melofifestivalena. Na izboru za predstavnika na Pesmi Evrovizije na domaćem terenu, najverovatnije će se takmičiti 30 pesama - 15 pesama koje je odabrao selekcioni žiri između kompozicija prijavljenih putem konkursa i 15 pesama autora koje je SVT direktno pozvao da učestvuju na takmičenju ili odabranih među prijavljenima. Planirano je da se održi 5 predtakmičenja (polufinala) sa po 6 pesama, od kojih dve prolaze direktno u finale, dok će se za 10 pesama koje su zauzele 3. i 4. mesto glasati na kraju petog polufinala, i na taj način će se odabrati još dvoje finalista, tako da u finalu bude ukupno 12 pesama. Pesme koje završe na 3, 4, 5. ili 6. mestu mogu biti dostupne javnosti po završetku polufinala u kom su se takmičile, dok pesme na 1. i 2. mestu mogu biti objavljene po završetku petog predtakmičenja.

Švedski državljani i/ili osobe registrovane u Švedskoj do 23. avgusta 2023 (bar jedan od autora da ispunjava uslov), imaju pravo učešća na konkursu kao kompozitori i tekstopisci, izuzev onih koji su zaposleni na SVT-u u periodu od 2. avgusta 2023. do 30. marta 2024. Namera SVT-a je da na takmičenju bude oko 30% pesama na švedskom jeziku i da udeo žena autora, odnosno mešovitih žensko-muških timova autora bude bar 50%. Trajanje pesme mora biti između dva i tri minuta, a instrumentali bez teksta se ne prihvataju. Prateći vokali mogu biti nasnimljeni. Na sceni može biti najviše 8 ljudi.

Prijave za Melodifestivalen 2024 traju do 15. septembra u 11:59 putem veb-sajta https://bidrag.melodifestivalen.se/. Ukoliko jezik nije ni švedski ni engleski, mora se priložiti prevod teksta. Imena odabranih radova biće saopštena u novembru ili decembru. Ako zainteresovani kandidati imaju pitanja, mogu pisati na email mellobidrag@svt.se.​
 
Last edited:
Baš fali nešto onako umetnički, jako, kvalitetno, nadam se da će sada biti kad je Švedska host country, na taj fazon na MF neka pesma, posle određenog vremena.. Nešto onako baš da iskače, da KOSI kvalitetom sve pred sobom.. Poput "Snälla, snälla" od Caroline af Ugglas, na primer.. 😉 :)
 
Imajući u vidu šta su im bili entriji prethodna dva puta, teško. Neće oni odustati od slanja jednog te istog svake godine samo zato što su domaćini.
Mada ne mogu da kažem da mi se pesme nisu sviđale u većoj ili manjoj meri. Jedine dve koje baš ne volim su 2017. i 2018.
 
Imajući u vidu šta su im bili entriji prethodna dva puta, teško. Neće oni odustati od slanja jednog te istog svake godine samo zato što su domaćini.
Mada ne mogu da kažem da mi se pesme nisu sviđale u većoj ili manjoj meri. Jedine dve koje baš ne volim su 2017. i 2018.
Nisam ni naveo da pobedi MF, samo da učestvuje.. Pročitaj još jedared.. 😉
Mislim ja bih voleo da pobedi, ali naravno da znam da je to teško..
Mada je Loreen neumitno servirala kvalitet.. Ali fali mi malo "umetničkiji" pristup što se kaže... :)
 
Aha, izvinjavam se. :) Nisam baš skroz pratila poslednjih godinu, dve, stoga se ograđujem, ali svakako je bilo pesama i ranije koje iskaču iz tog komercijalnog šablona, nema razloga da ih ne bude po koja i sad.
 
Takvog kvaliteta nažalost nije bilo već nekoliko godina, sa jačim imenom, a malo drugojačijim pristupom za MF, malo autentičnije nešto...
 
E pa sad, mnogo tražiš očigledno. :D
 
E pa sad, mnogo tražiš očigledno. :D
Znam.. 😣😔
❤️💝
Ali tačno da je pobedila, a malo je falilo, vrv bismo drugu pesmu danas pevali i što se jezika tiče za Švedsku na ESC i pristupa..
 
Ja očekujem ujednačeno takmičenje, kao što je bilo 2016. godine, samo se nadam nešto boljem pobedniku nego tad...
 
Ja očekujem ujednačeno takmičenje, kao što je bilo 2016. godine, samo se nadam nešto boljem pobedniku nego tad...
Mislim da si malo pomešao, možda je bilo izjednačeno glasanje žirija ali Frans je UBIO glasove publike, tako da je u ukupnom plasmanu lagano trijumfovao.. :) I btw Frans je jedan od najboljih pobednika.. 😅
 
Mislim da si malo pomešao, možda je bilo izjednačeno glasanje žirija ali Frans je UBIO glasove publike, tako da je u ukupnom plasmanu lagano trijumfovao.. :) I btw Frans je jedan od najboljih pobednika.. 😅
Mislio sam po kvalitetu. Frans je bio favorit od samog početka, ali Šveđani su te godine generalno imali dobre pesme. Fransa i dan danas čujem po nekim tržnim centrima u Beogradu...
 
  • Like
Reactions: Mrm
Kako ne, Frans se redovno vrti i na radio stanicama.. :)
-------------------------
E da nam je Sarah Dawn Finer u takmičenju sada, da dođe, da nam oporavi svima uši i održi jednu trominutnu lekciju pevanja..


Kako je bilo dobro 00-ih na MF, sa vrhunskim pevačima i interpretatorima, milina jedna.. 😊
 
Znam.. 😣😔
❤️💝
Ali tačno da je pobedila, a malo je falilo, vrv bismo drugu pesmu danas pevali i što se jezika tiče za Švedsku na ESC i pristupa..

Mislim da ne bi, ubacili bi i u ovom slučaju tekst na engleskom, kako je i rađeno početkom dvehiljaditih. Sem ako ona sama nije rekla da bi pevala na švedskom..:unsure::)
 
Caroline af Ugglas ne bi menjala jezik, siguran sam 99,99% :) pa ova pesma bi izgubila barem 50% "na težini" što se kaže, da se prevede...
 
Opet će imati nešto generično i milion puta prežvakano do sad i naravno na engleskom jeziku
 
Robin Stjernberg ponovo na domaćem terenu u Malme Areni,nadam se:
 
Podsetnik da je i ova pesma iz 2013. bila ozbiljno visoko kod zirija ako se ne varam
 
2624 numere su prispele za MF 2024...
 
Back
Top