se Švedska 2024: Marcus & Martinus - Unforgettable

Oni pod prispelom numerom računaju i radove učenika iz vrtića za domaći rad
Kako ne možeš nešto pozitivno da izvučeš iz toga, a samo po sebi je itekako pozitivno, nego ovakve nebuloze Scooby, stvarno mi nije jasno.. 😒😌😌
 
Pa s obzirom da na Melodiju (koji inače obožavam) u proseku budu jedna do dve originalnije pesme po sezoni i gomila ultrageneričnog sranja, jasno je kakve su one što su odbijene. I uzgred budi rečeno, tamo većina projavljenih pesama, autora i izvođača bude po pozivu organizatora @Mrmoslav
 
Vala baš, kao skoro 3 hiljade prijava, a na kraju 90% klasični pop zvuk i stalno isti autori.
Kao u Gruziji kad su ranije govorili da su stizale na stotine prijava a oni godinama biraju nekonkurentne pjesme sa kojima ostaju u pf
 
Loreen je 16.09.2023 nastupila uživo u Stokholmu povodom King's 50th jubilee... Izvela je i "Tattoo" svakako, premoćno nešto.. 🤩😍


Ali Loreen režimska pevaljka.. 🤭
 
Last edited:
Loreen je 16.09.2023 nastupila uživo u Stokholmu povodom King's 50th jubilee... Izvela je i "Tattoo" svakako, premoćno nešto.. 🤩😍


Ali Loreen režimska pevaljka.. 🤭
Zena Kraljica. :love:
 
  • Like
Reactions: Mrm
Kada bih ovde dobio ALCAZAR, dao bih vam i Breskvetina da ide za Srbiju, ma sve bih dozvolio, za ALCAZAR bih SVE prodao...

485906e04b16bea0f380ec6d29697fd0


:cry:
 
Onda bi morao i da navijaš za Srbiju, a ne samo Švedsku.

Inače, i meni je Alcazar oduvek bio zanimljiv u ESC kontekstu. Danas su možda manje uklapaju, ali imaju to što asocira na Evroviziju.
 
Loreen je 16.09.2023 nastupila uživo u Stokholmu povodom King's 50th jubilee... Izvela je i "Tattoo" svakako, premoćno nešto.. 🤩😍


Ali Loreen režimska pevaljka.. 🤭
Super je ovaj lajv. Šteta što će zauvek biti bitna samo u ESC okvirima.
 
  • Sad
Reactions: Mrm
ALCAZAR jel taj bio nekad na Melodifestivalenu jel su nekad pokusavali .
 
ALCAZAR je sinonim za schlager disco...najbolja vokalna harmonija u disco pop sastavu ikad... 🙌 😍

ALCAZAR jel taj bio nekad na Melodifestivalenu jel su nekad pokusavali .
baš dosta puta.. :)
 
I toliko su dobri da nikada nisu uspeli da pobede u zemlji u kojoj su treš-pop pesmuljci na vrhu muzičkih lestvica.
 
Piše u prvom postu, nema više druge šanse kao ranije, ali će biti dodatnog glasanja na kraju petog polufinala kako bi još dve od 10 prošlo u finale.
 
Švedska ,da tradicionalno podbace kao domaćini.Osim Fransa 2016 .Možda su se napalili na novu pobjedu ,oni su sigura za EBU nema sikirancije oko para ili svega a šalju dobre pjesme.
 
Kao domićini u Malmeu su do sada bili 22. tj predzadnji i 14.
 
Kao domićini u Malmeu su do sada bili 22. tj predzadnji i 14.
Ni sad nije nemoguće da bude nešto slabiji rezultat, neki pattern da se nakon pobede olade oćito postoji, 2013. se slalo iz AC na ESC, do tada neprobano...
Moguće da će i sada ići nešto eksperimentalnije malo, ne mora u smislu žanrovski, može to da bude i nešto što nije za ESC 21. veka standardno, a može da bude i baš nešto current...u svakom slučaju biće zanimljivo ispratiti MF, imam utisak da će biti nešto više jačih, malo starijih imena, opet može biti i ABBA fazona u različitim žanrovima i oblicima, bez kog je bilo nezamislivo 00-ih na MF...ja mislim da će biti dobro u svakom slučaju... :)
 
Back
Top