223. FSC - Welcome back!

Hvala na lepoj prezentaciji, Tetsujine.
Šteta je što postovi na ovom forumu dozvoljavaju samo 15 videa u jednom postu.
 
Zna li netko zašto se neke pjesme vide kao video, a druge kao poveznice? Brisao sam media u nazivu, ali i dalje iste mi se pokazuju kao video.
 
Meni je za listu pesama lepše i preglednije kada su samo linkovi.
 
Hvala na lepoj prezentaciji, Tetsujine.
Šteta je što postovi na ovom forumu dozvoljavaju samo 15 videa u jednom postu.
Hvala. :) AAAA jel to razlog zašto mi se vidi post kako se vidi???
 
Mora da postoji neka fora. Znam da je na starom forumu bilo ako postavis link u Italic varijanti, onda se prikaze samo link, ne i video.
 
Polufinala su postavljena u 2.post. Čekam odgovor od admina u vezi linkova.

Polufinalno glasovanje traje od srijede, 15.6., 7:00h, do utorka, 21.6., 19h.
 
Zna li netko zašto se neke pjesme vide kao video, a druge kao poveznice? Brisao sam media u nazivu, ali i dalje iste mi se pokazuju kao video.

Mislim da ima limit koliko mogu tako da se prikazu, mozda admini mogu to da povecaju u opcijama foruma.
 
Sta mislimo forume dali je Leo poslao Konstraktu ili Maneskin
Ugušiću se.

Svaka čast osobi koja se setila Konana Greja, hteo sam ga slati s drugom pesmom. :)
 
Zapravo, sad sam ukapirao da znam i Fricsku, nisam odmah provalio koja je pesma.

Dakle Tanxuguieras, Maneskin, Konstraktu i Fricsku znam, a jedva cekam da cujem ostatak!
 
Obzirom da toliko dugo nismo igrali FSC i da sam trenutno na godišnjem pa imam vremena na pretek, iskoristio sam večer/noć za preslušavanje i zapisivanje prvih utisaka. U globalu dobar povratnički FSC, može uvijek i bolje naravno, ali cjelokupni dojam je pozitivan, što je najbitnije.

Prvo polufinale

Aleksandra Janeva - Denot što ni nosi
Počelo je dosta obećavajuće, strofe su odlične, ali onda u refrenu postane tipičan makedonski pop, što nije loše dakako, no fali mi to nešto da se izdvoji. Solidan pokušaj.


Anthony Ramos - Lose my mind
Ovakve pjesme su mi dosta sklizak teren i jako je tanka granica između “prija mi” i “iritantno mi je”. Nažalost, ovo mi za sad više naginje ovoj drugoj opciji.



Bad Omens - The death of piece of mind
Zato je ovo prilično siguran teren. Ovo je my cup of tea, uvijek i u bilo kojoj situaciji. Još onaj growl moment u drugom dijelu pjesme, ma sve najbolje ikad!



Clara Luciani - Respire encore
Ne ostavlja mi poseban utisak, a ni vokal ne pomaže puno, naprosto mi ne sjeda baš. Ne mogu reći da je loše, daleko bilo, ali da ću je pustiti ikad više nakon ovog FSC-a, sigurno neću.



Daria, Kush Kush - Never ending story
Ovo je Daria - Paranoia? Definitivno bolje od njenog ovogodišnjeg NF entryja koji mi je čupao mozak. Zadovoljavajuća traka.



Filatov & Karas, Busy Reno - Au revoir
OK je ovo, doduše izrazito me podsjeća na neku stvar koju stalno vrte na radiu, ali nebitno skroz. Kratko ali slatko, štobsereklo.



Fricska - Tulelok
Malo sam zbunjen. Na momente neka Hatari estetika, pa korida, pa čudan ples i tako. Sve zajedno malčice kakofonično i istovremeno previše svega i premalo ničega.


Harry Styles - As it was
Ne pratim baš pobožno njegov opus tako da nisam znao ovu pjesmu do sad, ali što jes’ jes’, lošu pjesmu imao nije otkako je krenuo u solo vode i to je tako. Totalno mi je nekako feel good numera, djeluje dosta umirujuće, onako pojačati u autu dok se voziš nekamo tijekom sutona u ljeti. No dobro, you got the point. Fino.



Jake Wesley Rogers - Weddings and funerals
Lijepo. I dok me prethodna numera totalno opustila, ovo me malo navelo na razmišljanje. Zanimljiva opomena kako često bespotrebno dramimo i pravimo famu oko životnih situacija umjesto da se posvetimo (naizgled) malim stvarima. Još jedna za playlistu.



Konstantinos Argiros - Eleftheros
Ovakvo nešto bi vjerojatno otpjevao Goran Karan. Da je Grk. I da je 2000. godina. No dobro, bitno da je lijepo i da je veselo, samo uveselje i uzdravlje! Ja preskačem.



Little Big, Netta - Moustache
LB su mi probavljivi, ali Netta nikako. A ovako u kombinaciji, meni je ovo jednostavno iritantno. Bez uvrede ikome, ali ja ovo više od jednom ne mogu poslušati do kraja. I to jedva jednom.



Maneskin - Coraline
Zanimljivo mi je to kako su mi sve njihove pjesme makar za nijansu bolje od one s kojom su doveli Eurosong u Italiju. Ova primjerice baš samo za nijansu, malo mi je konfuzno sve zajedno i otegne se previše, nije mi dobar znak kad pjesma subjektivno traje duže od stvarne dužine.



Minelli - Rampampam
Jedna iz kategorije “čuo sam ovo tristopedesetosam puta na radiu, ali ne znam ni tko pjeva ni kako se pjesma zove”. Ili bolje rečeno, nije me uopće zaintrigiralo da saznam. Ravna linija, nit’ smrdi nit’ miriše.



Morissette - Love you still
Prvi dio me smorio malo koliko je generično i ono, sve smo mi to čuli već milijun puta moja Slavice, ali kasnije se nešto malo počne razvijati i odvijati pa je utoliko i utisak nešto bolji. Nekako u rangu Janeve mi je ovo.



Nikos Oikonomopoulus - Pali girisa
Je l’ stigao već netko s naših prostora obraditi ovo? Da je ovo tamo negdje 100. FSC i godina 2015./2016., vjerojatno bih na ovakvu pjesmu reagirao kudikamo bolje nego sada, ali jebiga, s godinama me više taj koncept baladični-grčki-melos-u-izvedbi-muškarca ne privlači toliko. Samo OK.



Rag’n’Bone Man - All you ever wantedPogledati komentar za Rampampam. Doslovno ista stvar. S time što sam ja mislio da ovo pjeva George Ezra, vrisketina.



Shouse - Won’t forget you
Molim vas, malo (mi) je previše 6 i pol minuta za takvu numeru. Naruši mi se cjelokupni utisak i ne mogu je na pravi način doživjeti jer me smori. Evo, ne znam.



Tanxugueiras - Figa
Prvi put čujem i… ipak mi je Terra bolja, ali i ovo je okej. Vjerne sebi i svom izričaju i to je pohvalno.



Volbeat - Wait a minute my girl
Won’t forget you traje predugo, a ovo prekratko. Mislim, nije mi toliko baš wow pa mi zato treba da traje duže, ono, okej je, ali tri minute barem bi bilo optimalno da predmetna numera ima neku glavu i rep. Ovako sve nešto na steroidima i na brzinu i onda samo odrežu i hvala lepo idite sad svojim kućama!



Drugo polufinale



Ami - Dulce simfonie
Baš je dulce - slatko i baš paše! Jedno lijepo otvaranje polufinala. U čemu je problem da nešto ovakvo jednom Rumunji pošalju na ESC?



Antonia Gigovska - Magla
Ako ću povlačiti paralelu s makedonskom uzdanicom iz prvog polufinala - pa tu su mi negdje. Složio bih se s konstatacijom da Antonia ima kudikamo boljih pjesma. Ovo mi je čist prosjek.


Battle Beast - Eye of the storm
Taman se poklopilo da u oba polufinala na poziciji broj 3 budu apsolutno moji glazbeni fahovi. Iskreno, nisam ranije čuo za njih, vidim da su, naravno, iz Finske. Dobro zvuče. Solaža čupa i kida.


Conan Gray - Yours
Čuo sam ranije jednu njegovu pjesmu i dosta sam je intenzivno slušao pa sam na konto imena ovdje imao high hopes. OK balada, ali nešto mi fali. Nije me kupilo. Zadnjih tridesetak sekundi je dosta bolje u odnosu na prethodnu monotoniju, no sveukupno, moglo je bolje.



Eni Jurišić, Matija Cvek - Trebaš li me
Već sam ranije govorio o ovoj pjesmi i nema tu puno filozofije - volim ovo. Dok god na 100 odrona dođe makar jedna ovakva pjesma, ima nade za hrvatsku glazbenu scenu. Pjesma godine za mene.



Filip Rudan - He’s not the one
Neosporan je talent koji on posjeduje, ali dosadno mi je to Majooo. Nikad se nisam uspio povezati s njime, nešto mi je jako off i to se reflektira i na pjesme. Doduše, ajd, bolja je ova pjesma od one dosade s prošlogodišnje Dore.



Glockenbach, ClockClock - Brooklyn
Opet ista situacija kao u prvom pf Minelli i Rag’n’Bone Man. Tu ću se zadržati.



Holly Molly, Tata Vlad - Ploua
Pomislim taman “rumunjske numere na ovom FSC-u su stvarno dobre”, a onda krene Tata Vlad. Ugasite ga, dovoljna bi bila Holly Molly.



Josef Salvat - The drum
Volim njegov vokal, sjećam se da mi je i njegov prethodni FSC entry bio dobar. Instrumental je baš dobar, sve skupa nešto kao Harry Styles u prvom polufinalu i dobro da nisu u istom.



Konstrakta - Mekano
Konstry je toliko više od toga da bi je se promatralo samo kroz prizmu ICS, ali naprosto kad god slušam neku njenu drugu pjesmu, pa i sad ovu, samo čekam da krene neki moment iz ICS. Al’ valjda je to normalno. Volim njene tekstove i čitav taj koncept koji njeguje. Jedemo lepo, baš lepo jedemo, gledamo serije i filmove… Pa vrh!



Ana Kokić, Mahrina - Lololo
Kako je krenulo, mislio sam da će mi se smučiti nakon pola minute. Nije mi se smučilo, ali nije ni da sam doživio ekstazu. Prolazne, lake note.



Milica Todorović - Izgubila sam sebe
Šta je ovo sad rekla sam, Srbovizija ili FSC?! Pa fina balada, bolje joj leži ovo nego gluposti poput Moje zlato i slično što je snimala. Nevjerojatno je koliko zvuči kao uvodna pjesma za meksičku telenovelu.
(to nije negativno, samo da razjasnimo)



MO - Goosebumps
Kruži legenda da skandinavske pjesme današnjice ne zvuče sve isto. Ok, dobra je pjesma, ali zaista me ovakvo što prestalo toliko zanimati, zasitio sam se. Čudan mi je onaj prijelaz na sredini pjesme, ali ajde, malo dinamike radi, neka ga.



Nicki Minaj, Lil Baby - Do we have a problem?
Da, imamo problem. Ovu pjesmu. Ja se trudim dati priliku ovakvom tipu pjesama, ali nema smisla jer je sve ono što ne volim kad je glazba u pitanju sažeto u ove gotovo tri i pol minute. Ne ide.



Preslava, Lidia - Gorchivi istini
Ždrijeb je uistinu krucijalan - bio bih dosta kritičniji prema ovome da nije prethodila Nicki Minaj, lol. Plus, osim onog instrumentala nakon refrena, ovo je ajde neka donekle sofisticirana chalga pa je i utoliko podnošljivije. Nije loše sve u svemu.



Selah Sue - Free fall
Dobra je Selah, a kako sam i na priredbi rekao, dugo je uopće nisam čuo. I što je njoj s vokalom, nekako drugačije zvuči nego ranije? Fina numera, prija.



Sofia Carson - Como, cuando y donde?
Malo drame i patnje na španjolskom, I’m in! Usudio bih se čak reći da mi je ovo u domeni FSC otkrića, a to je, vjerujem, svakom pošiljatelju pjesme (po)najveći kompliment.



Tea Tairović - Boy boy
Može još jednom Gorchivi istini? Ne bih ovdje previše trošio riječi niti se sablažnjavao, ali za mene je ovo baš hvala, ne. Da nisam pročitao tko pjeva, mislio bih da je Stoja, točno ta neka boja glasa (plus pjesma kao takva, tbh).



Ylona Garcia - Entertain me
Solidno zatvaranje polufinala. Nije mi iskreno nešto inspirativna pjesma uopće pa eto, toliko - solidno.


Laku noć 🦥🦥
 
Leo, pa dobro je ocenio Konstry. Ne smeš da se žališ. 😁
Planiram i ja da postavim bar ocene, ako budem uspeo da preslušam oba polufinala.
 
Back
Top