247. FSC - Eurovision Language Diversity

@Niko kaže se "hvala što ti je drago zbog mene iako ti se ne sviđa pjesma", a ne da mi lupaš angry reakcije. Ali dobro, navikao sam na tvoju mržnju
 
Pohvale Boxyju na organizaciji, takođe Niku čestitke na pobedi, o pesmi sam već sve rekla i drago mi je da je ipak krajnji ishod ovakav, a ne samo TOP3. Rezultati sasvim OK, drago mi je što je i Doctor Who sa Gruzijom na kraju u TOP5. Andora je mogla malo više eventualno. O svom izboru izvođača i pesme sam pisala tokom glasanja u finalu, tako da ću se ovog puta samo zahvaliti @Djole89, @Vax'ildan, @Destry94, @libertà, @Tinte, @Stefix, @Stefan28 i @Milos-S na poenima.

Printscreenovi:
prijave: Anhel, Vax'ildan, glasovi-polufinale: Mala, etica, glasovi-finale: Shum, Kakashi.





 
Turski internet mi izgleda ne dozvoljava da vidim slike koje si okačila. 😂 to nije LU?
 
I eto, desilo se, uspeo sam da pobedim bez 12ice i u pf i u finale xd

Kad sam dobio Srbiju kao zadatak, razmatrao sam nekoliko izvodjaca i pesama koje svi znaju, ali mi nekako nije bilo to to, pa sam trazio sve i svasta i onda na 4-5 dan prijava naisao sam na ovu pesmu i stvarno je bila sve ono sto sam zamisljao. Ono sto mi je najvise drago kao sto sam i pomenuo je bilo kad sam procitao u komentaru da je za nekoga otkrice i da je nisu znali od ranije. Znao sam da je pobeda moguca, ali sam ipak mislio da ce na kraju biti previse nula. Jos vise mi je drago sto sam pobedio uz ovu prezentaciju, bas je cast pobediti na takvom tenzicnom i profesionalno odredjenom glasanju, Bravo @Boxy

Hvala na glasovima, nije bilo 12ica ali je bilo puno desetki (Milan, Sivi, Destry, Etica, Ivana), osmica (DrKo, Mala, Boxy, Vax, Stole, Milos-S) i svi ostali na sitnije poene. Inace sam ove godine nekako zacrtao da hocu da organizujem samo ako pobedim i eto manifestiralo se xd

Postavicu jos jednu njegovu pesmu koju sam otkrio, malo moderniju, a u komentaru sam procitao da su je ljudi otkrili nakon sto ju je Stefan Shy izveo na neko iDJ takmicenje xd


 
Turski internet mi izgleda ne dozvoljava da vidim slike koje si okačila. 😂 to nije LU?

Nije. Sutra ću je staviti, sad mi malo pada već koncentracija. :D
Lista zadataka koju sam čuvala i prijava i glasovi organizatora.
 
Čestitke pobedniku, meni pesma naprosto nije legla, ali to je to, nema veze..
 
U onoj gužvi sam zaboravio da postavim ovo:

HFoOoWG.gif



Sada i zvanično:

Честитки @Niko, ти посакувам успешна организација. Ти го предавам официјален трофеј на ова издание на "Натпреварот за форумски песни"


zSwa4O5.png


z2puwFq.png



а бидејќи си организатор на нов натпревар ти го предавам и овој трофеј:🤭

EwkNyR8.png



Evo i konačnog plasmana u finalu:


ksNGs5N.png


U Excel tabeli postoji greška, u tab-u Finala ispred Poljske i Moldavije greškom su permutovani Petar i shum, što nije imao nikakvog suštinskog uticaja na glasove i plasman. Samo su pogrešno uneta imena forumaša u prvu kolonu koju u toku rada nisam ni koristio. Ispraviću to i okačiti novu tabelu.​
 
Last edited:
Da sam glasao pred sam kraj, verovatno bi Lume dobila 12 poena, a ne 10, jer mi se pesma vec danima vrti u pozadini svega sto radim, bas sam se zarazio. To ne bi imalo uticaja na plasman, ali eto.

Hvala Mrmu na 12 poena u PF, spasio si me zadnjeg mesta, takodje hvala i novim-starim ucesnicima Kakashi i Kvazimodo na poenima. Za eticu i Destry-ja nije bilo upitno da ce prepoznati kvalitet.

Boxy, svaka cast na organizaciji, sve je bilo savrseno - desavanja nalik pravoj Evroviziji, klipovi, grafika, pesme, skandali + Poky sa izborom za miss i mistera. 👌
 
Cestitke Niko! Bravo za izbor, odlicna pesma. Meni dobro poznata, kao i cela njegova diskografija, bas dosta slusam Marka Luisa.

Super i sto je Gruzija, moja 12-ica u top 5. Mene je ova pesma odmah od prvog slusanja asocirala na Imaani - Where Are You odnosno Dobar Los Zao - Bez tebe. Ne znam tacno zbog cega.

Sad vidim da bih dobila Madjarsku da je bio slobodan broj koji sam trazila, ali bila mi je sudjena Albanija. Uspela sam da pronadjem i izdvojim nesto i kada sam maltene odlucila sta cu naidjem na Veneru i promenim odluku. Jako mi je simpatican ovaj spoj muzike, ritma, vokala i jezika i mislila sam da ce i vama biti zanimljiva ovakva, malo laganija Albanija. Nije sjajno prosla, ali dobro, nije ni katastrofa. @Marko, @Petar, @Tinte, @DoctorWho, @Ivana, @liberta, @Stefix i @Filhy hvala puno na poenima.

@Boxy, svaka cast za organizaciju! I pesma ti je bas dobra (od mene bi dobila 7 poena da sam bila u prvom pf-u).

@Nije sve tako sivo, ovu pesmu iz Danske sam htela i ja da saljem vise puta, jos na starom forumu. Bas sam se iznenadila kad sam videla da je neko poslao, 8 poena bi dobila od mene.


Ali Albanija Srbiji 10p, uključenje iz paralelnog univerzuma.
Nista cudno. Venera je rodjena u Makedoniji. Makedonska veza 😁



Pina colada koju ću da ispijem u ime Boxyjevog FSC-a! 🍍

View attachment 9410

Evo, Marko Louis kaze - Pina colada sa mnom, bilo bi sjajno....


 
Cestitam @Niko na pobedi i @Boxy na odlicnoj organizaciji, ne znam kakvi su inace standardi organizacije ali meni je ovo bas bilo kul, kao alternativna Evrovizija. Moj rezultat nije bio neki, ali svakako super i zanimljivo iskustvo. Hvala puno svima koji su glasali za mene (y)
 
LU.jpg


Evo i liste uspešnosti.
Još jedna stvar koju sam zaboravila da napomenem, mada verujem da je većina poštuje i bez da se kaže. Molila bih vas sve da prijavu, polufinalne i finalne glasove organizatorima šaljete u istoj konverzaciji i tako im olakšate praćenje podataka i samu organizaciju. :)
 
Moram da napišem na kraju da @Boxy apsolutno zaslužuješ neku veliku zahvalnicu za FSC organizaciju! Poky ti je napravio nešto tako na 159. strani, a ja, verovatno i bolje od ostalih, znam koliko samo truda, želje i perfekcionizma ulažeš u sve ovo što si radio! :love: Super nam je bila ova verzija Evrovizije na zvaničnim jezicima koju smo imali, a jedino ti zameram tu preveliku skromnost i to što uvek misliš da nešto nije bilo kako treba!
Svakako, hvala i ostalima na ovolikom hajpu jer ne pamtim da je nekada do sada bila ovolika zabava i ovoliko smeha i pozitivne energije na čitavih 164 strana. Neka tako uvek ostane!

Niko, bravo na zasluženoj pobedi i odličnoj pesmi! Lukavo si napravio odabir. 🏆 Stvarno je bilo prezabavno kada smo baš pored tvog imena videli Srbiju koja je već na Slušanju viđena kao najveći favorit za pobedu - na kraju ipak samo za par poena.

Filhy(ova tvoja 2 boda su ko neboder, hvala 😁)
Eto, kao što vidiš nisi ostao bez bodova od mene, mada oni nisu bili od značaja za tvoju pesmu. Inače mi je Rumunija (Spike) na početku kada smo slali Pokiju predviđanja bila totalni autsajder i nisam je video nikako među finalistima, niti mi se uopšte dopala. Pesma mi je baš dosta porasla tokom finala i drago mi je da je na kraju bila čak nadomak pobede.
Koliko sam pratio, i tebi je turska pesma porasla, ali izgleda nedovoljno da bi dobila i neke bodove.

Jaoo Filhy hvala za 4. mesto na kraju ludilo!!!
Svaka ti čast na veštini da pronađeš ovako dobar, a "podrumarski" bend! :D U skladu je i sa zemljom koju zastupaju.
No, nadao sam se da će nakon tvog hajpa i letovanja ovaj turski glumac da dobije makar neki poen od tebe. ;)

9. mesto 😍
Filhy demonstrirao neukus ovog puta.
Slovačka mi je bila prva ispod crte u polufinalu, a u finalu treća ispod, tako da mi se ipak dopala, a čestitam ti na top 10 plasmanu. :)
Monako mi se isto svideo, ali je zamalo izvisio za poene (drugi ispod crte), tako da @dracarys ipak je lepo što si u top 3.
Šteta što sam na kraju svojim glasovima spustio Andoru (kao prvu ispod crte i sa kojom su me neki povezivali) na poslednje mesto finalne tabele. :(

Slovenija ima horor muzicku scenu i malo je falilo da odustanem lol Sve sto valja snima na drugim jezicima ili je Boxy slao i zavrsio u top3 :D
Ako ponovo dobiješ Sloveniju, prosledi je meni jer mi njihova muzička scena jako paše. :D Svakako si poslao lepu pesmu i šteta što je završila loše, ali je makar bila u zasluženom finalu. (y)

Slab sam na flamenko i latino zvuk koji je još tako dobro i emotivno otpevan, pa je u ovako jakoj konkurenciji za mene najbolja pesma na izdanju bila :pt: Bebé. I neka je Milan konačno dobio zasluženih 12 jer stvarno retko uopšte dobija poene od mene. 👏

Hvala svima koji su glasali za pesmu Mustafe Sandala :tr: :)
Skoro da mi je preseo ovaj FSC što se mog učešća tiče!
Neki su na Zajedničkom slušanju komentarisali da je ova pesma odabrana kao prva sa spiska trenutno najpoznatijih hitova i da neko nije uopšte pretraživao. Kamo sreće da je tako! Istina je daleko drugačija... Ova pesma mi se jeste negde pojavila na playlisti novijih turskih pesama, ali sam totalno negde zagubio raniju veliku listu turskih rok pesama koje sam voleo, i kao za inat nisam ni mogao više nijedne da se setim niti da je pronađem, a možda je i demencija zavladala! 😂 Pretraživao sam dalje dosta, ali nijedna od alternativnih pesma nije mogla da zadovolji kriterijume koje sam želeo, kao da me u poslednje vreme nikako neće sa pretragom FSC pesama. :( Na kraju sam poslednjeg dana prijava već izbezumljen i umoran, pri samom isteku roka za glasanje, u panici greškom poslao pesmu u drugom otvorenom forumskom prozoru. Na temi Šampionata 2009-2020 sam postovao svoju pesmu umesto da je pošaljem Boxyju u PP! :eek: Ajoj, kakav užasan osećaj je to bio! Srećom sam brzo editovao post (nadam se da to niko sem Boxyja nije video), a post je ubrzo nakon toga bio obrisan.
Zaslužio sam bio i diskvalifikaciju nakon toga jer mi se tako nešto nije prvi put desilo, tako da je ipak sreća na kraju da sam nekako uspeo da, posle svih tih peripetija, vidim finale i 14. mesto.

Za pesmu Acı Biber sam se na kraju odlučio najviše zbog dobrog letnjeg vajba i "vožnjice" jer sam na tzv. letnjem FSC-u, pre par izdanja, bio bojkotovan zbog neletnje pesme. :)
Od sada sam rešio da se više ne bavim toliko pretragama i ako nešto imam, to da pošaljem, bez nekog pritiska da moram da pronađem ne znam šta, kad mi ionako to nikada ne uspe.

Moram da čestitam ChatGPT koji je ovaj put pogodio tačan plasman moje pesme! :) Ja sam predviđao sebi par mesta manje.
 
Evo i pritnskrinova, ali napravljenih u najbukvalnijem smislu reči - slikan monitor računara mobilnim telefonom. Nemam printscreen taster na tastaturi, inače za to koristim On-Screen Keyboard, ali ne mogu i da držim miš tamo gde treba i da u isto vreme kliknem na virtuelnu tastaturu. Valjda će biti ok.

RHMIbAJ.png


dn3OsPW.png


grrVXBj.png


spFVmgj.jpg


1hGKPQk.png


JHaDn9W.png


Inače, umesto linkova ka YT, u odgovarajućim postovima su postavljeni linkovi ka Vimeu; nakon brisanja profila, više ne smem da se igram sa time. Možda je ostao neki YT video (prvobitni intro i nastup Ledi Gage) 🤭

Ujedno sam tu i tamo popravio što juče nije štimalo, tako da su sada prisutni preseci glasova nakon svakog klipa. Najviše mi je bilo žao zbog toga, jer se u klipu nakon 12-ice poeni veoma brzo "razbeže". I naravno da mi je najviše žao što nisam stigao da završim finalni klip kako treba, pa kad je i bio uploadovan taj "sklepani" kao preview sličica je ostala Markova slika, pa se odmah znalo da je Niko pobedio, nije bilo potrebe da se gleda klip. 🤭 Nešto se tako desilo i Stefanu, kad je stavljao gif Miljane Kulić kako plače. Evo kako je zapravo to trebalo da izgleda.


U stvari, nije bilo tako loše kako se meni činilo, ali to je verovatno jer sam preterao, prosto nije ni moglo sve to da se izvede, pa da sam imao i nedelju dana na rapolaganju.

Dugo sam spremao ovu temu; nakon moje prve organizacije (neki se verovatno sećaju da su i tamo bili i klipovi i šta sve ne...) rekao sam sebi, da ako ponovo budem organizovao da će to bili samo Forumska Evrovizija. Pesme su mi se zaista dopale, pravo je čudo da ste poslali sjajne pesme imajući u vidi da ste izvlačili zadatke. Iako je bilo možda nekih momenata, ja sam naučio da sve loše brzo zaboravim, moram reći da jesam uživao sve ovo vreme. Prosto volim da usrećujem ljude. Kad osetim da nekome skoči serotonin, da se oduševi, ja sam još srećniji. U trećem postu sam ostavio link za plejsistu, u koju ću ću staviti sve one klipove koje sam objavljivao (pod uslovom da ih YT ne blokira) pa ako neko želi da pogleda još koji put, da ne mora da traži po temi. Umoran sam, ali sutra ili najverovatnije prekosutra idem na more, pa ću se i odmoriti, i slušati plejliste prisećajući se divnog druženja sa vama. ❤️❤️❤️
 
Da ne zaboravim, na Boxyjevim organizacijama je oba puta do sada pobedio crni muškarac sa bradom i naočarima, '85. godište, sa pesmom punom etno motiva.
Prvi put je Srbin poslao makedonskog pevača, a sada je pobednik Makedonac sa srpskim pevačem. :D
 
Svaka ti čast na veštini da pronađeš ovako dobar, a "podrumarski" bend! :D U skladu je i sa zemljom koju zastupaju.
No, nadao sam se da će nakon tvog hajpa i letovanja ovaj turski glumac da dobije makar neki poen od tebe. ;)

E pa pošto sam slao rang listu pre odlaska na more, a na tadašnjem preslušavanju mi je bio “mlak” za ono što sam očekivao od turske pesme, zato mu na kraju nije zapao poen jer ovi pri vrhu liste su ušli skoro svi u finale sem Litvanije. Verovatno da sam glasao redovno bih zbog hajpa na moru udelio poene, al nisam mogao da predvidim da ću nalaziti vremena za forum. Tako da nisu liste baš sjajna opcija, recimo Italiji bih dao veće poene sada jer tu pesmu ne prestajem da slušam.
 
LU.jpg


Evo i liste uspešnosti.
Još jedna stvar koju sam zaboravila da napomenem, mada verujem da je većina poštuje i bez da se kaže. Molila bih vas sve da prijavu, polufinalne i finalne glasove organizatorima šaljete u istoj konverzaciji i tako im olakšate praćenje podataka i samu organizaciju. :)
Ja ovo ne mogu da gledam

scr3045.jpg
 
Juuu sad mogu da vidim sliku čim sam sleteo u Srbiju (ma da li Turci cenzurišu i to) i naprosto mi neverovatno da sam trenutno u top 5. 😍 a pojedini su mi se smejali ranije neka, neka. 😁
 
Na kraju svoje prošle organizacije sam pravio Official CD, postavljao link za download svih pesama. 🤭 Ah kako se sve otada promenilo, više ni ja ne režem diskove, one koje sam kupovao naravno volim da poslušam ponekad, ali sam generalno prešao na striming platforme.

Evo linkova za plejliste (Spotify i Deezer - thanks to @Bebi 😘) sa svim pesmama sa ovog FSC-a (Island sam tek sad uspeo da pronađem, izvinjavam se Milosu-S, ni Ivana ih nije pronašla, a pronašla je Andoru i Luksemburg), po abecednom redosledu zemalja učesnica, dakle kao neki digitalni CD. :D






Btw, na Deezeru je dostupna i belgijska pesma, dok sam u Spotify plejslistu ubacio piano verziju, koja je potpisana kao da se radi o 2 izvođa (zapravo se radi o klavirskoj pratnji).

Pozdravljam vas sve još jednom.​

3211133_screenshot-3_ff.jpg

 
Na Deezer-u nema Makedonije i Luksemburga, al svakako vas to ne zanima samo Boxy i ja smo na Deezer-u. :LOL:
 
Back
Top