251. FSC - Sve boje sveta

dodo

Ekspert
Joined
4 Feb 2022
Messages
7,771
Points
118
1 (1).png


🔹 🔹 🔹 🔹 🔹


Dragi forumaši,

Dobrodošli na 251. Forum Song Contest i drugo izdanje u mojoj organizaciji.

FSC školska godina uveliko traje i vreme je da u ruke ponovo uzmete geografske atlase i konsultujete Vikipediju, zato što sledi provera vašeg znanja o zastavama država širom sveta!


Zamisao je sledeća:

Svakom broju od 1 do 7 sam dodelio boju. Nasumičnim redosledom predstavljene, u igri su: ⚪🔵🟡🟢🔴🟠⚫ (bela, plava, žuta, zelena, crvena, narandžasta i crna).

Poslaćete mi poruku u kojoj ćete navesti četvorocifrenu kombinaciju različitih brojeva od 1 do 7 i na taj način ćete sebi dodeliti miks boja, od kojih dve obavezno treba da budu sastavne boje zastave neke zemlje. Kada izaberete zastavu, odnosno državu, potrebno je da prijavite izvođača iz date zemlje sa pesmom na zvaničnom jeziku iste.

U slučaju da se teško snalazite sa dobijenom kombinacijom boja, možete iskoristiti džokera i zatražiti još jedan broj koji donosi dodatnu boju i uneti je u postojeći miks. U tom slučaju, obavezni ste da pošaljete FSC debitanta, nebitno o kojoj zemlji je reč.

Ako ste pesmu poslali na osnovu prvobitne četvorocifrene kombinacije, ne postoje ograničenja u pogledu izbora izvođača (broj učešća, plasmani i sl.).​

Primer:

Ukoliko mi u poruci pošaljete kombinaciju npr. 7421, može se desiti da dobijete sledeći miks: žuta, bela, zelena i crna. U konkretnom primeru to mogu biti pesme iz: Belgije, Litvanije, Italije, Irske, Jamajke itd. Ako zatražite džoker i iza novog broja bude crvena - tada bi u igri, pored gore navedenih, bile i Srbija, Hrvatska, Holandija, SAD, UK + FSC debitant.

Dodatna pojašnjenja:

U pojedinim slučajevima imaćete izbor izmedu dva (npr. Kanada), odnosno tri zvanična jezika (primer Belgije). Proverite koji su zvanični jezici zemlje, pre nego krenete u potragu za pesmom. Primeri: iako prisutan u Maroku, francuski nije zvanični jezik ove afričke kraljevine. Ruski nije zvaničan jezik u Ukrajini.

Različite nijasne jedne boje sam dodelio glavnoj, pa umesto nekoliko varijanti, postoji samo jedna crvena. Ukoliko zastava države koju izaberete ima samo dve boje, neophodno je da obe budu u vašoj kombinaciji brojeva.

Sitni/minijaturni detalji na državnim zastavama se ne uzimaju u obzir.

Ograničenja:
  1. Standardna FSC.​
  2. Nema ograničenja u pogledu broja učešća i plasmana na prethodnim izdanjima, osim ako zatražite dodatan broj.​
  3. Čisti instrumentali nisu u igri. Ukoliko se odlučite za bend, gledajte da većina članova budu iz zemlje koju ste odabrali. U slučaju dueta, oba izvođača moraju pevati na istom jeziku i makar jedan mora biti iz zemlje čiju zastavu ste odabrali. Dozvoljeno je minimalno prisustvo nekog drugog jezika - stih/fraza, ali više od toga ne. Pesma na dva ili više jezika je dozvoljena isključivo u slučaju da su svi u zvaničnoj upotrebi u državi koju ste odabrali.​

🔹 🔹 🔹 🔹 🔹


Spisak pesama: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rKa4eQYDvwA_Iob0rZYEkqknHqpYHcALyBhxWPSN4jQ/edit#gid=0

Zadaci: Kombinacije možete da zatražite od 20:30h.

Prijave počinju u nedelju, 15.10. u 12:00h i traju do petka, 20.10. do 18:00 časova.

GLASANJE U POLUFINALU POČINJE 21.10.2023. u 07:00h I TRAJE DO PETKA 27.10.2023. do 16:00h.

GLASANJE U FINALU POČINJE 27.10.2023. u 21:30h I TRAJE DO PONEDELJKA 30.10.2023. do 21:30h.

 

Attachments

  • 251.FSC - Sve boje sveta.xlsx
    33.5 KB · Views: 64
Last edited:
Zadatak dobili (40):

Anhel, Bebi, Boxy, cinque, Destry94, Djole89, dodo, dracarys, Endrega, etica, Filhy, Ivana, Kakashi, Leo Cezar, libertà, Majsta94, Mala, Margy, Marko, MarkoH, MilanB, Milos-S, Nije sve tako sivo, Niko, Petar, Pokahontas, Regulus, Replay, Ro97, Shum, sparkle, Stefan28, Stefix, Stole, Storm, Tetsujin, Tinte, Vax'ildan, whisky, zeleni.

Prijavljeni (40):

Anhel, Bebi, Boxy, cinque, Destry94, Djole89, dodo, dracarys, Endrega, etica, Filhy, Ivana, Kakashi, Leo Cezar, libertà, Majsta94, Mala, Margy, Marko, MarkoH, MilanB, Milos-S, Nije sve tako sivo, Niko, Petar, Pokahontas, Regulus, Replay, Ro97, Shum, sparkle, Stefan28, Stefix, Stole, Storm, Tetsujin, Tinte, Vax'ildan, whisky, zeleni.​
 
Last edited:
GLASANJE U FINALU POČINJE 27.10.2023. u 21:30h I TRAJE DO PONEDELJKA 30.10.2023. do 21:30h.

FINALE:


🇦🇿 AISEL - Qaradan Qara
🇨🇴 Camilo - Manos de Tijera
🇵🇭 DATU - BONES
🇷🇸 Edita - Ljuštura
🇬🇧 girli - More Than a Friend
🇩🇿 Idir - A vava inouva
🇬🇧 Jessie Ware - Spotlight
🇫🇷 Kendji Girac - Conquistador
🇧🇪 Loïc Nottet - Danser
🇨🇦 Marie-Mai - Conscience
🇮🇹 Marracash - CRAZY LOVE
🇧🇪 Mentissa - Mamma Mia
🇮🇪 Michael Patrick Kelly - Beautiful Madness
🇮🇹 Olly - Menomale che c'è il mare
🇷🇺 Polina Gagarina - Меланхолия
🇦🇺 Ricki-Lee - On My Own
🇺🇦 THE HARDKISS feat. MONATIK - Kobra
🇬🇧 The Last Dinner Party - My Lady of Mercy
🇦🇺 Troye Sivan - Rush
🇭🇺 VALMAR - SZÍNVAK
🇬🇧 Yonaka - Call Me a Saint

Youtube: https://youtube.com/playlist?list=PLTMOuUAo_uRWr67UkQcrlwaMzU3LhxKZJ&si=EJRDb50Qlv8uYBWC

Spotify




POLUFINALE 1:

POLUFINALE 2:

GLASANJE U POLUFINALU POČINJE 21.10.2023. u 07:00h I TRAJE DO PETKA 27.10.2023. do 16:00h.
 
Last edited:
Kombinacije za zadatak sam poslao prethodnom pobedniku, Stoletu.

Molim nekoga da meni i njemu izabere četvorocifrenu kombinaciju za zadatak (a po potrebi, dodaće se i peti broj).
 
Haha, ja još gledam kako nemam poruku, a očekujem je. :ROFLMAO::D Ali OK, može i ovako za promenu.

Prepustiću nekom drugom da odabere.
 
Haha, ja još gledam kako nemam poruku, a očekujem je. :ROFLMAO::D Ali OK, može i ovako za promenu.

Prepustiću nekom drugom da odabere.
Nisam znao da li mogu zbog problema sa netom, a nisi bila onlajn u tom momentu. Taman da iskoristimo Stoleta 😁
 
Kombinacije za zadatak sam poslao prethodnom pobedniku, Stoletu.

Molim nekoga da meni i njemu izabere četvorocifrenu kombinaciju za zadatak (a po potrebi, dodaće se i peti broj).
1234 dodo, 7125 Stole
 
Ispravio sam. Shvatio sam odmah čim sam napisao da ne može.

Inače, bravo Dodo. Vrhunska tema. Vrlo kreativna.
 
Nisam znao da li mogu zbog problema sa netom, a nisi bila onlajn u tom momentu. Taman da iskoristimo Stoleta 😁

Ma vratiće se verovatno najkasnije u ponedeljak (ili se nadam da hoće, pošto mi tad baš treba), a imam na telefonu neta, pa to koristim, samo nisam htela da postavljam bandere, pošto nisam uhodana, a dugo bi trajalo.
 
Bas kreativna tema, dodo stvarno zamenio Stevana po kreativnoscu. Jedino bi izbacio jezicko ogranicenje posto smo ga imali nedavno, ali znam da sam po tome u manjini.
 
Bas kreativna tema, dodo stvarno zamenio Stevana po kreativnoscu. Jedino bi izbacio jezicko ogranicenje posto smo ga imali nedavno, ali znam da sam po tome u manjini.
Nemam trenutno statistiku, jer sam još od avgusta pripremao temu, ali većina pesama do sada bila je na engleskom, francuskom i srpsko-hrvatskom jeziku.

Pa kako ne bih pravio druga ograničenja i smicalice, onda mi je bilo logično da se šalje na nekom od zvaničnih jezika. Nema ograničenja u smislu broja država, nisam želeo da bude baš tako striktno.
 
Sjajna tema, doktore! Kolega Jusup odobrava 🤳
obrovac-izborila.gif
 
Back
Top