261. FSC - Heaven VS Hell

Komšija Tinte me ocrnio. Ima da pooštrimo carinsku kontrolu ko Mađari na granici 😂
A prosla 12-ica se tako lako zaboravlja? 🤨
A vasi poeni izgleda da ne mogu da prodju vasu carinu. Mi ih ocekujemo, docekujemo rasirenih ruku, a nema ih.🥺
I pored toga, mi negujemo komsijske odnose.

Rezultati bili ujutru, popodne ili uvece, ne mogu pratiti, tako da cu svakako pogledati u kasnom repriznom terminu. A u velikoj meri ocekujem prolaz.
 
PRVO POLUFINALE - RAJ

1. Meghan Trainor - Made You Look - Slušam i ono, pesmica mi dođe kao da sam napolju, sedim pijem limunadu i nešto ide u pozadini. Ili još bolji opis, ušao sam u Tržni Centar Ušće, žena mi kaže da postoji još jedan par patika koje jakooo želi da ima a ovo ide u pozadini samo da me podseti da sam došao da trošim novac a ne da budem škrtica. 6/10

2. Sam Smith - Fire On Fire - Prelepa pesma. Slušao sam je konatantno jedan duži period. Nisam ljubitelj Sam Smitha ali ovu pesmu jako volim. Čista desetka. 10/10

3. Elemental - Goli i bosi - Brza, ritmična pesma. Njen glas sa njegovim se skroz poklapa. Ovo me baš vozi i volim da poslušam. 9/10

4. Lara Fabian - Ta peine y - Ovo sam imao u vidu da šaljem ali me je eto neko pretekao. Svaka čast na tome. Ova pesma zaslužuje da se čuje. 10/10

5. Beyonce - DAUGHTER - Remek delo. Kada se bolje sagleda tekst i koliko emocija ova žena ume da prenese kroz reči postaje jasno koliko je to poseban talenat i zaista fascinantna stvar. Razumem onog ko je ovo poslao. Ovo treba da bude u raju. Tekst nam otkriva moćnu poruku. Koliko je samo snažan gen koji se prenosi s roditelja na dete. Ona nam ovde otkriva da ona i njen otac imaju tu mračnu stranu, ipak je ona njegova ćerka. Ona ovde iznosi svoje fantazije. O osveti, o ubistvu, čežnji koja se krije u njenoj srcu. Naravno, ništa od ovoga nije uradila, ali papir sve trpi, i na poseban način samo iskazuje ono o čemu trenutno razmišlja. Pesma se zove Ćerka a ona nijednom nije spomenula tu reč. Kroz ton glasa mogu da čujem emociju devojčice koja pati što je imala oca koji očigledno nije bio tu za nju na način na koji je ona to želela. Ona ovde iznosi sav bes koji je osećala prema njemu a možda mu to nikada nije direktno rekla. Pesma krije više poruka ali ova mi je baš iskočila. Možda grešim i možda onaj koji je poslao bolje razume pesmu. U svakom slučaju 10/10

6. Elodie - A Fari Spenti - Ne znam. Ima ok melodiju ali nešto mi ovde fali. Bukvalno ide pesma i ne mogu da se zakačim za neku emociju. Bit u pozadini je ok ali nedovoljno dobar da mi drži pažnju do kraja a slušao sam ovo više puta. 7/10

7. Tommee Profitt feat. Jordan Smith - Mary Did You Know - Ovo slušam od kad je izašlo. Pentatoniks je ovo prvi pevao ako se nisam prevario. Njihova akapela verzija mi više prija od ovoga. U svakom slučaju ova pesma udara jako posebnu emotivnu notu kod mene. Ako krenem da pišem o važnosti teksta, o dubini emocije koju ova pesma sadrži o glasu koji je ovde tako izražen i predivan.. Nema dalje. Ja nikada ovo ne bih poslao jer neke pesme čuvam za sebe, ali mi je drago da je ovo poslato. 10/10

8. Il Pagante - Il Terrone Va Di Moda - Brzinski prošlo. Ništa osetio nisam. Volim italijanski ali ne ovakve pesmice koje nit smrde nit mirišu. 5/10

9. Claydee - A Tu Salud - ništa. Ni da me takne. 4/10 Četvorka jer sam dobro raspoložen.

10. Božo Vrećo - Po ladu, po zaladu - Prvo mi je bila pesma kao - Šta? Molim? Onda mi se ušetala u glavu. Zaraza. 10/10

11. Angie Rose - Fight Like A Man - Nije loše. Sviđa mi se tekst. Daje pesmi tu potrebnu emociju. Nije ovo ipak nešto što inače volim ali nije ni loše. 8/10

12. TRIQUELL - Jugular - Stvarno želim da mi se svidi. Zaista. Ali nikako. Prosto ništa mi ovde nije ni blizu mog ukusa i nemam za šta da se uhvatim. Razočarenje. 3/10

13. Julien Doré - Coco Câline - Još jedna generična neispritivna pesma. 3/10

14. Grimes - genesis - Interesantno. Izdvaja se u ovom pfu. Dosta interesantna melodija. Ne znam šta bih više rekao o pesmi nego to da je skroz drugačije od bilo čega što inače slušam. I sviđa mi se kada pronađem novi ton koji mi prija. 9/10

15. SIRUSHO - Ինձանից Ավել/Un Millon de Flores ft. Victor Espinola - Nije mi prijalo. Nije nešto što volim da slušam. 4/10

16. Moncrieff - Love Somebody - Dobra, onako happy vibe pesmica. Ima lep tekst i jako prijatnu melodiju. Nije mi sad ono WOW efekat da sam čuo nešto što pre nisam ali svakako prija dok slušam. 9/10

17. Jessie J - I Want Love - Volim njen glas jako. Baš onako moćno peva od početka do kraja. Ostavlja snažan utisak. 10/10

18. Trois cafes gourmands - On t'emmene - Odlično! Baš mi prija ovakva pesma. Glasovi se uklapaju, melodija me poziva da se opustim i uživam. Francuski jezik mi je sve lepši i lepši i baš mi prija dok slušam. 10/10

19. Guy Sebastian - Standing With You - Padam ja na ovakve pesme stalno. Meni ne treba puno kad su ovakve balade u pitanju. On zaista ima dobar glas. Svaku reč koju izgovara osetim i unesem se skroz u pesmu. Baš prija.10/10

20. Nelly Furtado - Phoenix - Prelep glas. Dok peva - You're gonna be allright again, naježim se i želim da joj verujem. Kada te izvođač ubedi u ono što peva, znaš da je to odlična stvar. 10/10

21. Isabel LaRosa - Heaven - interesantno je da ma kolko god puta ovo čujem ova pesma ostavi jako dobar utisak na mene. Ovo je nešto što bih ja poslao. 10/10

22. AURORA - The Conflict Of The Mind - Jako lep završetak ovog polufinala. Prija mi i ovo. Nešto mi fali ali ne mogu da dokučim baš šta. Možda mi se posle nekog vremena još iskristališe. Za sad mi je samo veoma dobro što opet nije samo. 9/10

DRUGO POLUFINALE - PAKAO

1. Dead by April - Break My Fall - Inače volim metal zvuk i bukvalno je to žanr mog detinjstva/odrastanja, ovde mi je samo ok. Slušao sam par puta sve pesme pa i ovo ali i dalje ne kontam šta mi to fali. Mora da je do mog trenutnog raspoloženja gde mi sada trenutno više prija blaži nego li tvrđi zvuk. 8.5/10

2. Chrissy Chlepecka - AFFECTION - Mračno. Neodgovarajuće mračno. Stičem utisak da je onaj koji je pisao tekst bio u dosta teškoj fazi dok je ovo pisao. Oseti se bol u tekstu i mrak. To je ovde dobra stvar jer kad mogu da osetim emocije to znači da me ipak bar malo radi pesma. Nisam indeferentan već ostavlja utisak. 8/10

3. Marina Satti - Tucutum - Neka hvala. Jedina pozitvna stvar ovde je što me ovakva pesma podseća na jedan period mog života gde sam provodio vreme s ljudima koji su ovako nešto stalno puštali. Van nostalgije, ič me ne radi. 6/10

4. Mala Rodriguez - Agnus Dei (Vis a Vis), - Dobro pa kratko traje. 5/10
5. Sofia Isella - Hot Gum - Glava me boli, telo vibrira, i pitam se ima li izlaza odavde? Razumem ja poentu teksta i sve ali mene ovo baš odbija. Cela mračna pozadina pesme... 6/10

6. The Irrepressibles - In This Shirt - Hvala onome ko je ukrao moju plejlistu i našao ovo i onda poslao! Šalim se. Onaj ko je ovo poslao ima ukusa moram priznati. Fenomenalna stvar. Ako je nisam ja poslao drago mi je da neko jeste. Osećam svaki bol, svaku emociju u ovoj pesmi kao da ga lično doživljavam a opet me pesma me ostavlja da grcam u bolu. Daje mi nadu da mogu da ustanem i ne ostanem poražen. Potpuno se izgubim u zvucima melodije, violine. Prelepo. 10/10

7. VALMAR - Elbaszom a pénzem - Ne znam šta da kažem na ovo. Glas me ovde baš odbija od pesme i nije mi prijatnonza slušanje. 6/10

8. Eleni Foureira - Den sou hrostao agapi (Δεν σου χρωστάω αγάπη) - Može da prođe. Nije dosadno i zapravo prija. 9/10

9. Siames - The Wolf - Volim ovo. Refren fenomenalan, melodija zaraza čista, ne mogu ovo da izbacim iz glave. 10/10

10. Nicholas Bonnin x Angelicca - Shut Up And Listen - Odlična stvar. Bilo je dosta toga šo mi u ovom pf nije odgovaralo ovo mi odgovara. 9/10

11. Bambie Thug - Tsunami (11:11) - Mogu da razumem zašto se ovo ne bi svakome svidelo. Meni njen mrak i način na koji to iskazuje u pesmama skroz odgovara. Zaraza je ovo čista. 10/10

12. Mari Bella - Different Kinda Love - Dobro je ali nisam baš ostavljen bez teksta. Mogu da poslušam ali ne ostavlja neki veliki utisak. 8/10

13. Manntra - Kiša - Fenomenalna stvar. Baš mi prija ovakav zvuk, tekst je baš dubok. Glasovi u pozadini su vrhunski, cela matrica je baš baš dobra. Odličnooo! Sada znam da će doći kiša i oprati ovo tlo. Krvavo i otrovno, puno zlih uspomena. 10/10

14. Matt Maeson - Put it on me - Dobra stvar. Može ovo uvek da prođe kod mene i da se sluša. 9/10

15. Winning Team - Darkside - Welcome to the Darkside where the wrong is right. Teška zaraza od pesme. Jako jako dobar bit. Baš me uvlači u pesmu. Onda dođe refren sa tom fenomenalnom muzikom u pozadini kao da slušam orkestar. MA PRELEPO. 10/10

16. Lazza - 100 MESSAGGI - Ma šta je ovo. Početak pfa nije obećavao a sada pesma za pesmom odušsvljavam se. Ovo je predobro. Toliko dobro da sam je odmah stavio na plejlistu. E ovakav italijanski mi prija. Podseća me iz nekog razloga na Iramu. Predobro. 10/10

17. Saint Mesa - Empire - Ovo se polako gradi. Baš filmski zvuči i na kraju ima taj finish koji mi prija. Jako dobra stvar. 9/10
18. Daya - Downtown - Ne volim ovo. Izaziva u meni negativne emocije dok slušam. 6/10

19. Thirty Seconds To Mars - The Kill (Bury Me) - Nemam šta puno reći ovde. Bend koji volim bend koji će uvek da mi prija. Tekstovi duboki, odlična matrica. Ovo je baš tip roka/metala koji volim. Sa dubokom porukom u tekstu i melodijom koja te prosto vuče da nastaviš da preslušavaš pesmu. Eto. Ja i kad nemam šta da kažem uvek nešto kažem. 10/10

20. Il Volo feat. Irama - Saturno e venere - Iramu uvek volim. Ja stvarno ne znam za pesmu od njega a da mi se nije dopala. Još dodaš Il Volo i pun pogodak. Italijani u ovom pfu nisu omašili. 10/10

21. Caskets - Glass Heart - Odlično. Od tvrđih bitova eto samo mi Dead By April iz nekog razloga nije prijao. Jako dobro! 9/10

22. Severina - Grad Bez Ljudi - Ovo sam čuo jako puno puta. Verovatno pesma koju sam najviše citirao iz godine u godinu jer ovo vreme napolju samo potvrđuje Severininu teoriju da je zaista videla sneg u maju. 8.5/10
 
Обиће ми се о главу ово једном, и на ФСК и на Дуолингу завршавам задатке у задњи час. Шаљем кроз пола сата док још једном пређем бодове
 
Volim FSC jer upoznajem autore o kojima nikad ne bih saznala, a spottify, Apple musuc i youtube mi ih ne predlazu, mada ima nekoliko u ovoj ediciji koji su bas zanr koji bih slusala.
 
Back
Top