263. FSC - may we meet again

U prevodu ograđuješ se od pesme koju si poslao? lol
Ako se nisam ogradio od svojih pesama na prethodnih 198.učešća tako neću ni ovaj 199.put 😉
Pesmu bi svakako poslao na jedno od sledećih izdanja.
 
Sad kad ispadne žrtva i pobijedi
apple-worm.gif
 
Ne znam sta su se fanice toliko napalile na spotify, ko da je on mjerilo uspjeha.

Linkovi u 2. postu ce biti postavljeni oko ponoći, a glasanje kreće ujutro u 7:00
 
Pa bilo bi lepo da su npr. sve pesme imale isti tretman tokom prezentacije. Za početak.
 
Nisam ja kriv što pojedini izvođači nemaju spotify, za početak. Sve pjesme su dobile isi tretman za sredinu, a za kraj u pravilniku piše da se treba postavit link koji vodi na pjesmu, nije navedeno od kojeg servisa. Lp
 
I svj nisu imale isti tretman jer su mnoge i imale Spotify. Lp.
 
Organizator je dužan da stavi linkove do svih pesama na Youtube-u ili sličnom servisu, koje pošiljaoci pošalju prilikom prijave. Pod sličnim se podrazumevaju drugi video servisi za koje nije neophodno platiti pretplatu da bi se pogledao snimak.

Sve ostalo je dobra volja organizatora i pretpostavljam da se svi time i vode. Organizatori ne mogu uticati na to da li se neka pesma nalazi na drugim platformama. Takođe, to ne mora biti Spotify, tu su i Deezer, Tidal itd.

U vezi sa tim, ako neke pesme nema na tim servisima, možemo se dogovoriti da se linkovi ka striming servisima ne postave ni za jednu pesmu, ni od strane organizatora, ni od strane drugih forumaša tokom trajanja FSC-a, ako se ukaže potreba za tim.
 
Činjenica je da pesme koje nisu na Spotify retko u finale ušle su, a tamo uvek imale beznačajan plasman su.
 
Činjenica je da pesme koje nisu na Spotify retko u finale ušle su, a tamo uvek imale beznačajan plasman su.
Pa po meni je to do ljudi a ne do organizatora. Ja do mog fsca kliktala na svaku pesmu ponaosob tamo na prvoj strani gde je lista pesama i polufinala.

Spotifaj imam ali ne placam, tako da sam morala da cekam da mi spotifaj do zeljene pesme dodje nakon nekoliko pesama i reklama, kad sam bila organizator, da bih napravila plejliste.
 
U vezi sa tim, ako neke pesme nema na tim servisima, možemo se dogovoriti da se linkovi ka striming servisima ne postave ni za jednu pesmu, ni od strane organizatora, ni od strane drugih forumaša tokom trajanja FSC-a, ako se ukaže potreba za tim.

Mislim da bi ovako bilo i najbolje da se uradi, čisto da svi imaju jednak tretman. Pre neko izdanje je bila situacija (mada dobro, u pitanju je još uvek novi učesnik pa nije strašno toliko iako sam upozorila) da baš moj predlog nije ni prokomentarisan, već je napisano da pesme nema na Spotify. Video linkovi su jedini obavezni za postavljanje, kao što je rečeno, a sad sve ostalo preko toga, može a i ne mora.

Meni lično nije toliko problem, ali ja pri potrazi za predlogom kao verujem i većina, ne vodim računa o tome da prekopavam da li pesme ima ili ne na striming platformama.

Što se predstavljanja tiče, slažem se da je trebalo ili da se postavljaju za sve pesme koje imaju Spotify oba linka ili ni za jednu i to baš nije u redu i jeste malo neozbiljno, ali nadam se da će u nastavku biti bez problema.
 
Back
Top