265. FSC – Čov(j)eče, ne ljuti se!

Kad bi i ostali mislili kao ti i još nekolicina ovde, bilo bi dobro, ali je daleko od toga.

Moraću da probam da spasim Dežurnog večeras... 🚦
 
Moram reči da smo glasovali ali smo glasove poslali po bijeloj golubici u znak mira pošto smo i dalje zatočeni u hotelu kao onomad Đoković u AUS.
Ne osjećamo se lepo zbog svega toga, ne volidu nas, ali naše srce voli sve.
 
Što se tiče vaše bezbednosti, unajmili smo najbolje radnike sa plamenobacačima. Pa da vidimo hoće li vam iko želeti zlo.
 
Zaboravljena šifra mi je ko kad imaš hit pesmu pa postane pečat, što kažu estradne dame. 😁
 
E ovo je prvi trol df ikada! Ljudi šokirani bili kako prošlo.
 
Malo Seoskog Vašara dragi posetioci Bebilenda, turizam u procvatu, leto nikad vrelije, za vas nastupaju naši predstavnici 224. izdanja kod gosn MilanaB!

O, i naiva dolazi u obzir, ne samo avangarda😁
 
Mislim da fali komentara/semafora na ovom izdanju. 🎀


PRVO POLUFINALE


01. Bad Bunny - Tití Me Preguntó – Hrabar izbor. Bad Bunny je kul, ne znam zasto cesce ne cujemo ovakav tip pesama na FSC-u. Od mene podrska, iako ne volim male rap toliko, mogu da ga slusam i podrzim na FSC-u.

02. DNK feat. Naum Petreski х Dzambo Agusev Orchestra - Zivote Brate – Hmmm, nezahvalno je komentarisati «etno» pesme, jer je to bio zadatak, a ne volim taj zanr, a opet je neko morao to da salje. Idk, ne svidja mi se nista ovde.

03. Zorja - Kao ti – Chill i emotivno i imalo je dozu senzualnosti i dinamiku na kraju. Nemam zamerki, sve je odlicno za jednu domacu pop baladu.

04. Purple Disco Machine, Benjamin Ingrosso feat. Nile Rodgers & Shenseea - Honey Boy – Nema promasaja sa kvalitetno odradjenom pesmom, sa elementima 90-ih I 80-ih.

05. Lozano – Vardare – Nije muzika za mene.

06. Phil Harris, Bruce Reitherman - The Bare Necessities – Awww cuteee! Osoba koja je poslala ovo je kreativna I apsolutno podrzavam.

07. Meghan Trainor - Better When I'm Dancin' – Svidja mi se sto je ovde izasla malo iz zone komfora. I dalje se oseti taj slatkasti Meghan vibe, ali je dodala taj egzoticni beat i osvezila pesmu.

08. Set It Off - Why Worry – Nemam misljenje za ovakvu muziku. Nije mi katastrofalno, ali mi se ni ne svidja. Sve sto primecujem je da je malo dated.

09. Faouzia & John Legend – Minefields – Lepa balada, ali nista me nije privuklo u njihov svet.

10. Krajno – Lutam – Uhhh, iritantno... Ovo je primer kako moderni etno NE TREBA da izgleda.

11. ILLENIUM & Teddy Swims - All That Really Matters – Ovaj pevac je creepy. Beat mi je na granici kul I iritantnog (podseca me na muziku za gaming), ali bar se nesto desava u pesmi.

12. Olivia Rodrigo - All i want – Olivia Rodrigo je moja FSC beba, a ja nju ni ne volim xD Slatko je da cujemo nesto od nje pre Drivers License ere. Meni je ovo bolje od Drivers License, bas je bilo prijatno slusati.

13. Jerry Heil & alyona alyona- ПОДОЛЯНОЧКА – Ovo je slusljiv etno. Nije mi nista specijalno, ali u odnosu na prethodne etno pesme, ova mi je najbolja.

14. Aleksandar Tarabunov Feat. Tamara Todevska - Samo ti mi falish – I Balkan je uspeo da napravi modernu retro pesmu. Istrazite ko je ovo producirao, da producira neku pesmu za PZE/Doru.

15. Cesaria Evora - Sangue de Beirona – Ovo je hrabar potez isto. Volim kad su ljudi hrabri na FSC-u. Ima neki vibe, iako je jako staro i neatraktivno vizuelno (ne artist, ona je slatka, ali estetika MV-a).

16. Trad.Attack! - Pass-pass – Ovo je jako messy. Mnogo eksperimentisanja sa zvukovima, da na kraju zvuci iritantno za moj ukus.

17. Cat Pierce - You Belong To Me – Obozavam ovakve senzualne pesmeeee. Osecam se mocno I seksi, ove niske note su takooo dobro uklopljene. Kao da je neko pomesao Lanu Del Rey, Taylor Swift i dodao dozu Amy Winehouse. Divno.

18. Stefanos Pitsiniagkas - Dynata (Ta Ta Ta) – Ovo zvuci kao nesto sto bi neko iz Srbije snimio. Ovaj orijentalni zvuk mi je okej kao base, ali je sve ostalo promasaj. Produkcija je morala da bude mnogo bolja za pesmu koja je izasla pre dve godine.

19. Barns Courtney – Fire – Zasto mi se ovo dopada?? Uzasna mu je boja glasa, ali mi je pesma iz nekog razloga okej. Pogotovo strofe.

20. Zoe Wess – Lightning – Da, Da, Da! Vec joj je savrsena boja glasa na pocetku. Divna balada!

21. FAUN feat. Fatma Turgut – Umay – Previse tradicionalno za mene.

22. La Rappresentante di Lista – Diva – Solidna disco pesma, ali nije na nivou svetske produkcije.

23. Giorgia, Marco Mengoni - Come neve – Meni ovi artisti nemaju dobru sinergiju glasova. Nesto mi je off. Pesma kao pesma okej.

24. Isabel LaRosa – favorite – Zanimljiva pesma. Celu pesmu je pevala kao „whisper singing», sto je dalo na senzualnosti. MV je morao da bude malo bolji, jer ga pesma zasluzuje. Ona izgleda pomalo kicasto.



DRUGO POLUFINALE


01. Jude & Frank - La tarde – Previse mi je cudan mix pesme. Atipicna je, ali ne ostavlja dobar utisak na mene.

02. Céline Dion - Think Twice – Ja znam samo dve pesme Celine, nekako me mrzi da je slusam i mislim da me odbija estetika MVs 90-ih. Ova pesma je jako lepa i kvalitetna. Pogotovo volim njenu gradaciju u baladama.

03. Lizzo – Juice – Lizzo is that b*tch! Volim njen sassiness, confidence I snagu. Nije mi ovo njena omiljena pesma, ali je jako dobra i skroz je Lizzo. Bravo!

04. Oonagh - Nan Úye – Je l’ ima neceg nordijskog u ovome? Nemacki jezik, holandski?? Zaintrigiralo me je, sto je dobar znak, ali moram da priznam da je malo dated. Instrumental je epic tho.

05. The Kolors – ITALODISCO – Forum je naucio da salje dobre retro pesme, ovo je odlicno isproducirano.

06. Zayde Wolf ft. Neoni – Oblivion – Ovo je bas huge pesma. Samo slusas I cekas zadnji deo da eksplodira. Divan dozivljaj je slusanje.

07. David Guetta ft Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack - Hey Mama – Jedino sto ovde valja je naravno Nicki. Pesmu je nazalost pregazilo vreme i ne svidja mi se sto je Nicki pisala tekst po instrukcijama Guette, to nije Nicki’s pen ( strofe ne verujem ni da je pisala Nicki tbh, mozda je umesala prste malo u bridge-u koji je i najbolji deo pesme). Ja ne znam kako da ocenim ovu pesmu, ne zasluzuje (top) poene iz 2024. perspektive, ali s druge strane mi je zao da ostavim nesto sto sadrzi Nicki Minaj bez (top) poena, bez obzira sto je pesma Guettina. A opet mi je zao i da ostetim druge kvalitetnije pesme.

08. Marshmello, Khalid – Numb – Chill letnja pesma, bila je samo okej, nikakav wow efekat, ali ni negativan.

09. Dua Lipa ft DaBaby – Levitating – «Future Nostalgia» nas je uz «Hot Pink» uvela u novu eru muzike koja jos uvek traje. Preferiram solo verziju, DaBaby je apsolutno nepotreban. Izgleda da cu ja biti jedina osoba koja je ostala u polufinalu sa «Future Nostalgia» pesmom, forum wasn’t ready.

10. Angelina Mango – Melodrama – Sve je odlicno, catchy, entertaining.

11. Jane Zhang|張靚穎 — 星光 – Volim ove animacije. Bas je kreativan izbor. Dinamicna i snazna balada. Nemam zamerki.

12. Fast boy - Good life – Nije neslusljivo, ali nije me Nista privuklo ovde.

13. Kristína – Oceán – Ne mogu da provalim koji je ovo jezik. Meni je ovo lepo i emotivno. I ovaj instrumental nekako daje iskrenu emociju. Sve ukupno je ostavilo jako prijatan utisak.

14. INNA – Cheeky – Je l’ ovo Inna koja peva «Sun is up”? Ima potencijala u strofama, instrumental u refrenu sve pokvari, bude annoying. A bas je delovalo obecavajuce.

15. Slobodan Trkulja – Svadbarska – Ovo je full etno glas, lyrics i pesma. Tema je 100% pogodjena. Vidi se da je kvalitetno za tu vrstu muzike, ali ne volim etno muziku, tako da mi se nije dopalo.

16. Michele Morrone - Feel It – Ima neku vrstu senzualnosti, da peva zena, verovatno bi mi bilo u vrhu, ovako mi je okej, ali ne moze vrh.

17. RÜFÜS DU SOL – Underwater – Ovo je ultra zanimljivo. Volim da cujem neobicne pesme ovde, i ova je neobicna u najboljem mogucem smislu.

18. Barbara Pravi - La Pieva (Chez moi) – Ovo je slatko i vidi se iskrena emocija. Ne slusam je, ali njena muzika ima dusu sudeci po ESC pesmi i ovoj pesmi. Nekako je rich French i spoj tradicionalnog, na najkvalitetniji moguci nacin.

19. Gossip - Real Power – Opet kreativna pesma. Devojka je puna samopouzdanja i pesma je zanimljiva, nemam zamerki. Svidja mi se beat 90-ih, mozda su I 80-te koji se provlaci kroz pesmu.

20. Gerd - Survive The Crisis – Ovo je minimalizam koji mi se dopada. I daje malo Disney vibe, sasvim solidna balada.

21. Pipiolas - Romancero Propio – Drago mi je da je neko eksperimentisao, ali pesma ima cudan vajb koji deluje confusing.

22. Beyoncé - AMERIICAN REQUIEM – Pisacu o ovoj pesmi nakon polufinala, bez obzira ko ju je poslao. High art koji je tesko shvatiti na online takmicenju.

23. Naïka - Ma Chérie – Chill I nije mi nista smetalo, ali me nije ni odusevilo.
 
13. Kristína – Oceán – Ne mogu da provalim koji je ovo jezik. Meni je ovo lepo i emotivno. I ovaj instrumental nekako daje iskrenu emociju. Sve ukupno je ostavilo jako prijatan utisak.

Kristina - Ocean je pesma na Slovačkom jeziku ^^.
 
Back
Top