az Azerbejdžan 2024: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar

Meni nažalost vrišti na NQ. Slike su lepe i izgleda da su smislili neki futuristički i artsy nastup uz tradicionalnu pesmu (nije loša ideja), ali spora pesma + mračan nastup = verovatno ispada.

Uz Teodoru, Raiven, Sabu i Electric Fields, mogu lagano da izgubim 5 od svojih ličnih top 13 pesama u polufinalima 🥶
 
Baš lepo izgledaju slike, ovo već liči na Azerbejdžan, za razliku od prošlogodišnjeg audio-vizuelnog promašaja.
Obleka mi se baš sviđa, nosio bih.
 
Meni je možda od svih slika sa proba do sad ovo najmoćnije - animacije, boje i odjeća koje bih i ja izabrao da se takmičim.

Pored Finske i Australije, ludila, golotinje (Raiven je tu isto, a i Nata zavodi) i šarenila, mislim da će ovo da ostavi utisak.
 
Lepo je, fino, sve na mestu.
 
Ovo ce biti na granici za finale, iskreno ne ocekujem da budu poslednji u polufinalu, cak ni da budu bottom 3, s obzirom na kvalitet ovog polufinala, ili bolje reci s obzirom na izuzetno nizak kvalitet pesama, ovo ce zavrsiti negde izmedju 7. i 12.mesta u polufinalu.

Sto se poena tice, recimo da im prognoziram sigurno manje od 70 poena, a vise od 30.
 
Ma ovi narodnjacki prizvuci ima da motivisu Turke, nastup izgleda epic, nema sanse da ne udju u finale, mozda cak i sa neke visoke pozicije.
 
U pocetku mi se uopste nije svidjala pesma, tek u zadnje vreme je pocela da mi raste na listi. Neka zlatna sredina za sada, sacekacu da vidim kako ce zvucati (i izgledati) uzivo za neki konacni utisak.
 
Ja mislim da će se provući nekako, imam sličan osećaj koji sam imao za Albaniju 2019. i 2023.
 
Bice tesko da prodju u finale, zvuce mi iskreno nekako vise kao da ne ulaze, nego na ulaze u finale, ali mogu biti na granici negde po mom osecaju...
 
Stigle mi promotivne fotke sa snimanja spota od azerbejdžanske delegacije i neki letak sa zanimljivostima.
  • FAHREE (Faxri) znači častan, a Ilkin znači prvi, prioritetni, primarni;
  • FAHREE ima 4 tetovaže, od kojih je dve uradio pred svoje evrovizijsko putovanje. Prvu tetovažu je uradio kada mu se rodila nećakinja Nazli, druga starija na njegovim ramenima predstavlja Mikelađnelovo "Stvaranje Adama", a ove nova koje je uradio pred snimanje video spota predstavlja vazduh, vatru, vodu, zemlju, a veruje da je peti element ljubav, koji ujedinjuje prethodna četiri elementa, i poslednja tetovaža mu je otisak prsta njegove devojke;
  • Obojica imaju srećne amajlije - FAHREE sa sobom nosi traku za kosu svoje devojke, a Ilkin nosi u džepu čarapu svog malog sina;
  • Glavna poruka pesme "Özünlə Apar" (Povedi me sa sobom) je da je ljubav put do harmonije, osnaživanje duše i mentalni i emotivni raj.

AZ2.jpg
AZ1.jpg
AZ3.jpg
AZ4.jpg
 
qA40DcQ.jpeg
 
Back
Top